24 вересня
Завантажити ще

Путін заявив Сі Цзіньпіну, що "уважно" вивчив план Китаю щодо України

Путін заявив Сі Цзіньпіну, що
Фото: kremlin.ru

Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін розпочали зустріч у Москві. Про це повідомила пресслужба Кремля. Перш ніж піти на закриті переговори, президент Росії заявив, що вони, зокрема, обговорять “мирний план” Китаю щодо України.

- Ми уважно ознайомилися з вашими пропозиціями щодо врегулювання гострої кризи в Україні. Звичайно, ми матимемо можливість обговорити це питання… Ви так само в курсі, що ми завжди відкриті для переговорного процесу, - сказав Путін.

Сі Цзіньпін наголосив, що вибрав Росію для першого візиту після переобрання, як і десять років тому. Голова КНР заявив, що під керівництвом Володимира Путіна "Росія досягла значних успіхів", і висловив упевненість, що росіяни підтримають його на виборах президента у 2024 році. Путін, у свою чергу, заявив, що Китай зробив колосальний ривок уперед у своєму розвитку, що викликає непідробний інтерес у всьому світі, "і ми навіть трішки вам заздримо".

Зустріч Путіна та Цзіньпіна проходить у представницькому кабінеті першого корпусу Кремля, повідомив телеграм-канал ТАСС. Кортеж китайського лідера під'їхав до входу до президентської резиденції, де його зустрів комендант Московського Кремля Сергій Удовенко. Розмова Володимира Путіна і Сі Цзіньпіна віч-на-віч триватиме за неформальним обідом.

Вранці Сі Цзіньпіна у Москві зустрів віцепрем'єр РФ Дмитро Чернишенко у супроводі військового оркестру. Візит лідера Китаю до Росії триватиме три дні.

24 лютого президент України Володимир Зеленський сказав, що позитивно ставиться до окремих пунктів плану, запропонованого Китаєм. Проте мирним він його назвати не може.