Завантажити ще

Зеленський оцінив мирний план Китаю: Почали говорити про Україну - це дуже непогано

Зеленський оцінив мирний план Китаю: Почали говорити про Україну - це дуже непогано
Фото: REUTERS

Володимир Зеленський сказав, що позитивно ставиться до окремих пунктів так званого "мирного плану", запропонованого Китаєм. Проте мирним він його назвати не може. Про це український президент заявив під час пресконференції у Києві.

- Мені здається, що це був не мирний план Китаю. Це не резолюція, не декларація, не інфраструктура для чогось – Китай просто висловив свої думки стосовно цього (війни в Україні. - Авт.). І те, що Китай почав говорити про Україну, це дуже непогано. Питання - а що криється за словами? Питання у кроках – куди вони ведуть, до чого призведуть, яких результатів досягнуть для нас? Якщо там вже є пункти, які так чи інакше співпадають з повагою до міжнародного права, територіальної цілісності, безпекових речей, я вважаю, що ми маємо це використовувати і за цими пунктами з Китаєм попрацювати, - сказав Зеленський. 

У той же час Зеленський зазначив, що деякі думки з «мирного плану» Китаю йому незрозумілі і з деякими він не погоджується.

У день річниці повномасштабного вторгнення РФ до України китайське Міністерство закордонних справ опублікувало так званий "мирний план", в якому представлені ідеї Китаю щодо врегулювання війни Росії проти України. Він містить 12 пунктів, серед яких припинення воєнних дій, відновлення мирних переговорів, припинення "односторонніх санкцій" та забезпечення безпеки атомних електростанцій.