2 жовтня
Завантажити ще

Китай представив свій "мирний план" щодо війни Росії в Україні

Китай представив свій
Фото: SPUTNIK/REUTERS

У день річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну китайське Міністерство закордонних справ опублікувало так званий "мирний план", в якому представлені ідеї Китаю щодо врегулювання війни Росії проти України. План опублікований на сайті МЗС Китаю.

- Важливо підтримувати зустрічні кроки Москви і Києва на користь якнайшвидшого відновлення прямого діалогу, поступового зниження напруженості ситуації і повного припинення військових дій, –  ідеться в документі.

Документ складається з 12 пунктів:

 1. Повага до суверенітету всіх країн
 2. Відмова від "менталітету холодної війни"
 3. Припинення військових дій
 4. Відновлення мирних переговорів
 5. Вирішення гуманітарної кризи
 6. Захист цивільного населення та військовополонених
 7. Забезпечення безпеки атомних електростанцій
 8. Зменшення стратегічних ризиків
 9. Сприяння експорту зерна
 10. Припинення "односторонніх санкцій" (не затверджених  Радбезом ООН. - Ред.), які «не можуть вирішити проблему, вони лише створюють нові проблеми»
 11. Підтримка стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів поставок
 12. Сприяння післявоєнній відбудові.

Також у документі КНР зазначається, що неприпустимим є "застосування ядерної зброї".

Китайська влада пообіцяла представити свої варіанти щодо дипломатичного врегулювання війни Росії проти України на Мюнхенській безпековій конференції. Головний дипломат Китаю  Ван І заявив, що Пекін підтримує мирні переговори, це буде оформлено у вигляді документа з викладом позиції щодо політичного врегулювання війни.

У відповідь президент Зеленський сказав, що жодних пропозицій від Китаю він не бачив і про план Пекіна йому нічого не відомо. Він наголосив, що Україна має свою «формулу миру», яку вже підтримала велика кількість держав.