Завантажити ще

Сі Цзіньпіна у Москві зустрів віцепрем'єр РФ і військовий оркестр

Сі Цзіньпіна у Москві зустрів віцепрем'єр РФ і військовий оркестр
Фото: Анатолій Жданов, Коммерсантъ

Вдень 20 березня до Москви прибуло декілька літаків з представниками Китаю. Спочатку приземлився літак з членами делегації, пізніше - сам лідер Китаю Сі Цзіньпін. За даними ТАСС, Цзіньпіна в аеропорту зустрів віцепрем'єр РФ Дмитро Чернишенко у супроводі військового оркестру.

У першому зверненні до російських журналістів Сі Цзіньпін заявив, що Китай вважає Росію так званим "добрим та надійним партнером". Тож Пекін сподівається на "новий імпульс" у розвитку цих відносин.

- У неспокійному світі Китай готовий з Росією рішуче стояти на варті міжнародного права. Впевнений, що візит стане плідним, надасть нового імпульсу розвитку відносин із Росією, - сказав Сі Цзіньпінь, якого цитують пропагандистські російські ЗМІ.

Лідер Китаю додав, що його країна та РФ є нібито "добрими сусідами та надійними партнерами", а розвиток відносин двох країн, на думку китайського лідера, принесе "не лише вигоду", а й так званий "значний внесок у прогрес усього світу".

Очікується, що візит Сі Цзіньпіна триватиме три дні. Зустріч лідера Китаю та Путіна 20 березня запланована на 14:30 за київським часом.  Сі Цзіньпін буде першим, хто зустрінеться  з президентом РФ після того, як Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на його арешт.