Завантажити ще

У підручнику з природознавства переплутали "Мрію" з "Антеєм"

У підручнику з природознавства переплутали
Фото: вікіпедія

Помилки в шкільних підручниках стали притчею во язицех. Черговий ляп виявили в посібнику з природознавства за 5-йкласс під авторством Т.В. Коршевнюк і В.І. Баштового. Тут опублікували фото літака "Антей", але підписали як "Мрія". Головна візуальна відмінність літаків: гігантські гвинти на турбінах "Антея" - у "Мрії" їх немає.

"Вік живи - вік учись. Турбогвинтова" Мрія ", яку створили в Україні. Спасибі Міністерству освіти і науки України за вашу працю. Адже ви несете вічно добре, мудре в серця і уми наших дітей", - написав на своїй сторінці в фейсбуці ще один користувач з ніком Rusama Bin Belkin.

Підручник видавався видавництвом "Генеза" в 2018 році. Туди ми і подзвонили.

Природознавство

Природознавство

Втім, за цим підручником з 2022 року навчатись більше не будуть. Вийдуть нові посібники під програму НУШ "Пізнаємо природу". Фото: скріншот

- Ми вже знаємо про це і виправимо. Але тільки вже в наступному виданні, яке вийде в 2022 році. З друкованими книгами вже нічого не поробиш, - розповіли в "Генезі".

У видавництві про помилку дізналися лише днями, після звернення одного з вчителів, помітив плутанину в ілюстрації. Помилка підтвердилася. В "Генезі" пообіцяли опублікувати на своєму сайті відповідне пояснення і вибачення.

- До речі, саме в такому вигляді цей підручник видаватися не буде. Він застарів. З 2022 року в нас вийдуть нові посібники під програму НУШ "Пізнаємо природу". В курс входить географія, біологія, природознавство і хімія. Відразу чотири предмети. Це буде новий підручник з новими програмами, - пояснили нам в "Генезі".

На авіазаводі "Антонов" про помилку в підручнику теж знають. На видавництво там ніхто не ображається, відносяться до даного казусу з розумінням.

- Помилки траплялися і раніше. Їх можуть допускати найдосвідченіші автори зі знанням предмета на найвищому рівні, - пояснили нам в пресслужбі заводу "Антонов". - Зазвичай, якщо готують підручники, книги або навіть статті, то ми просимо авторів погоджувати матеріал з нашим підприємством, щоб уникати таких помилок.

На заводі пригадують, наприклад, випадок в тому ж 2018 році. Тоді британські видавці у своїй енциклопедії назвали Ан-225 "Мрія" російським, а не українським літаком. Неточність зауважив 7-річний українець Захар Лисковий. Британці пообіцяли виправити матеріал у відповідь на звернення маленького українця в ютубі.

У видавництві сказали, що помилку в підручнику виправлять. У наступному виданні. Фото: скріншот

В ТЕМУ

Від порноссилок до карт з Скайріма

Які ще скандали відбувалися з підручниками?

  • Так, в в підручнику з української мови для 10-го класу під авторством гуру української мови Олександра Авраменка було розміщено посилання на порносайт.
  • Після тексту про шкільну форму в дужках було вказано сайт, з якого взято текст статті. Сайт називався Novomirgorod, він був про життя Новомиргородського району Кіровоградської області. Але у вересні 2020 го (в акурат до початку навчального року) за цим посиланням відкривався сайт з контентом для дорослих. Сайт видалили, і зараз він не працює.
  • У підручниках з історії України для 10-го і 9-го класів розмістили карту України без Криму. Зображення нашої країни без півострова помітили в невеликій піктограмі, що відноситься до умовних позначень в самому підручнику.
  • Були з картами і інші казуси. У підручнику з географії 6-го класу в розділі "Земля на плані та карті" була проілюстрована карта вигаданого краю Тамріель з комп'ютерної гри The elder scrolls: Skyrim.
  • "Зрада" виявилася і в підручнику з "Захисту Вітчизни" для 10-го класу, де "одягли" солдат ВСУ в російську військову форму і "озброювали" російським зброєю.
  • Підручник з "Літературного читання" для 3-й класу відзначився тим, що невірно вказав вік нашої столиці. Там писали, що Київ - це стародавнє місто, засноване ще в XIX столітті. А Софійський собор і Києво-Печерська лавра - пам'ятки тих часів. У той час як насправді Києву близько 1200 років.
  • Підручник Всесвітньої історії за 10-й клас веселив школярів фотожабою зі знаменитим голлівудським актором Кіану Рівзом, якого видавали за американського робітника, що обідає на недобудованому хмарочосі.
  • А в 2018 році Антидискримінаційна комісія при Міносвіти знайшла в шкільних підручниках, які готувалися до друку, слова "негри", "жиди" і "цигани". Благо все це не пішло в тираж.

У підсумку всі ці ляпи, помилки, і косяки привели до того, що Рада схвалила посилення контролю над помилками і дискримінацією в підручниках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

 

На допомогу ветеранам: про що книга, яку в США подарували Зеленському?

Новини по темі: літак Мрія