Помилки в шкільних підручниках стали притчею во язицех. Черговий ляп виявили в посібнику з природознавства за 5-йкласс під авторством Т.В. Коршевнюк і В.І. Баштового. Тут опублікували фото літака "Антей", але підписали як "Мрія". Головна візуальна відмінність літаків: гігантські гвинти на турбінах "Антея" - у "Мрії" їх немає.
"Вік живи - вік учись. Турбогвинтова" Мрія ", яку створили в Україні. Спасибі Міністерству освіти і науки України за вашу працю. Адже ви несете вічно добре, мудре в серця і уми наших дітей", - написав на своїй сторінці в фейсбуці ще один користувач з ніком Rusama Bin Belkin.
Підручник видавався видавництвом "Генеза" в 2018 році. Туди ми і подзвонили.
|
- Ми вже знаємо про це і виправимо. Але тільки вже в наступному виданні, яке вийде в 2022 році. З друкованими книгами вже нічого не поробиш, - розповіли в "Генезі".
У видавництві про помилку дізналися лише днями, після звернення одного з вчителів, помітив плутанину в ілюстрації. Помилка підтвердилася. В "Генезі" пообіцяли опублікувати на своєму сайті відповідне пояснення і вибачення.
- До речі, саме в такому вигляді цей підручник видаватися не буде. Він застарів. З 2022 року в нас вийдуть нові посібники під програму НУШ "Пізнаємо природу". В курс входить географія, біологія, природознавство і хімія. Відразу чотири предмети. Це буде новий підручник з новими програмами, - пояснили нам в "Генезі".
На авіазаводі "Антонов" про помилку в підручнику теж знають. На видавництво там ніхто не ображається, відносяться до даного казусу з розумінням.
- Помилки траплялися і раніше. Їх можуть допускати найдосвідченіші автори зі знанням предмета на найвищому рівні, - пояснили нам в пресслужбі заводу "Антонов". - Зазвичай, якщо готують підручники, книги або навіть статті, то ми просимо авторів погоджувати матеріал з нашим підприємством, щоб уникати таких помилок.
На заводі пригадують, наприклад, випадок в тому ж 2018 році. Тоді британські видавці у своїй енциклопедії назвали Ан-225 "Мрія" російським, а не українським літаком. Неточність зауважив 7-річний українець Захар Лисковий. Британці пообіцяли виправити матеріал у відповідь на звернення маленького українця в ютубі.
|
В ТЕМУ
Які ще скандали відбувалися з підручниками?
У підсумку всі ці ляпи, помилки, і косяки привели до того, що Рада схвалила посилення контролю над помилками і дискримінацією в підручниках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ