13 червня
Завантажити ще

Блогер Сабіна Мусіна видалила відео зі збором для ЗСУ через критику зйомки з blackface

Блогер Сабіна Мусіна видалила відео зі збором для ЗСУ через критику зйомки з blackface
Фото: instagram.com/novy_channel

Український блогер та бізнесвумен Сабіна Мусіна видалила креативне відео зі збором для ЗСУ через критику зйомки з гримом blackface. У ролику Сабіна разом з іншими інфлюенсерами Богданом Бушем, Євгеном Таллером, Вікторією Маремухою та Настею Єлісєєвою виконали кавер на трек Cheri Cheri Lady групи Modern Talking в образах часів 80-х, де Мусіну загримували під Тіну Тернер. У соцмережах Сабіна вибачилася за свою помилку та заявила, що нікого не хотіла образити в такий спосіб.

- Я, як людина, яка сама майже все життя була під тиском своєї крові і отримувала різні образи та звинувачення на свою адресу, на кшталт: "хачік", "жидовка", "чорномаза", "зверьйо"... Навіть під час війни я отримую коментарі, що я ніяка не українка і що мені треба звалити в гори - НЕ МОГЛА ОБРАЗИТИ СВОЇМИ ДІЯМИ ІНШИХ ЛЮДЕЙ. Я сподіваюся на розуміння ситуації та визнання відсутності наміру заподіяти шкоду. Blackface - для мене про приниження, образу, гіперболізацію. Це про сміх над статусом та становищем. АЛЕ ЦЕ БУЛО МОЄ БАЧЕННЯ. Воно було хибним. Ми образили двох людей особисто, цього нам достатньо, щоби прибрати все, - написала Мусіна у своєму телеграм-каналі.

Одним із тих, хто вважав ролик образливим, був американський журналіст Террелл Джермейн Старр. У соцмережах він назвав ролик "расистським".

- Я підтримую Україну та їхні зусилля зі збирання грошей, але чомусь ці українські впливові люди мають використовувати чорну особу, щоб зіграти Тіну Тернер, щоб зробити це. Це надто расистський підхід. Це не нормально, і я не мовчатиму про це, - зазначив у соцмережі Х Джермейн Старр. - Я також додам, що українці, які ховаються за ярликом невігластва (це американська фішка) через чорну особу - повне дерьмо. Багато хто з вас приїжджає до Сполучених Штатів і приймає ті ж самі расистські погляди та антитемношкірий американський менталітет, що й білі американці. Я буквально бачив деяких із вас у дії, і я маю особисті історії, що підтверджують це. Це не всі із вас. Але багато хто з вас точно знає, що робить, і я не прийму відмовку про невігластво. Ми всі дбаємо про те, що хочемо дбати. Робіть краще.

Блогери організували збір допомоги для 46 аеромобільної бригади, де служить рідний брат Євгена Таллера. На виручені кошти інфлюєнсери планують закупити пікапи, мавіки РЕБ, Starlink, евак та тепловізор.

Номер картки банку для допомоги: 5375411215385316 або за посиланням

Новини по темі: допомога ЗСУ блогер