Завантажити ще

Козловський та Кондратюк розповіли, чому після перемоги у "Шансі" артист почав співати російською

Козловський та Кондратюк розповіли, чому після перемоги у

Співак Віталій Козловський та продюсер Ігор Кондратюк вперше пояснили, чому на початку кар'єри, після перемоги у проєкті "Шанс", артист почав записувати треки російською мовою. У документальному фільмі Суспільного "Русифікація у стилі поп" виконавець та його колишній наставник згадали, що першу пісню російською мовою артисту запропонував заспівати продюсер Юрій Нікітін у 2004 році.

- Я був таким молодим музичним активістом, і мені подобалася саме українська пісня, музика. То був мій вибір. Під час вибору пісні ["Жовтий лист" Володимира Івасюка] мені намагалися дати щось російське, але я принципово дотримувався позиції, що я співатиму тільки українською. У програмі "Шанс" мене віддали до рук продюсеру Юрію Нікітіну. Ну, так диктував ринок. Такі були правила на той момент, – розповів артист. - Він спершу запитав: "А як ти хочеш?". Кажу: "Я хочу співати українською мовою, українські пісні...". "Але спробувати заспівати пісні потрібно і російською мовою...". Я так ламався... "Ну, не знаю". Я ж був дитиною.

За словами Ігоря Кондратюка, у той період автори та композитори пісень активно співпрацювали з російськими артистами та був створений попит на російські треки, тоді як українських композицій випускали дедалі менше. Так, у репертуарі Козловського з'явився трек "Шекспір".

- Мені запитували: "Чому у вас у фінальних альбомах "Шансу" є російські пісні?". Я говорив: "Ну спитайте у наших авторів, чому я від них не міг добитися україномовних текстів". "Шекспір" йому (Віталію Козловському. – Авт.) записав Юра Нікітін, – зазначив Кондратюк.

Козловський не єдиний з артистів, хто на той час активно записував пісні російською. Ірина Білик, яка у 90-х один за одним випускала україномовні хіти, також презентувала перші російськомовні треки.

- Він (Юрій Нікітін. - Авт.) мені ще в приклад сказав: "Ось Білик, дивись, завжди співала українською, і я їй так само сказав "Давай спробуємо заспівати пісню "Сніг", і дивися, як вона зайшла. Це її суперхіт". Короче, я на це погодився, - наголосив виконавець.

"Війна" між Козловським та Кондратюком триває з 2012 року, після того, як артист в односторонньому порядку розірвав ділові відносини з експродюсером. Останній заборонив співаку виконувати 49 пісень, написаних під час їхньої співпраці, проте Козловський включав їх до концертної програми. У відповідь екснаставник звинуватив артиста у порушенні авторських прав. На початку жовтня у ЗМІ писали, що продюсер нібито забирає у виконавця «левову частку його військової зарплати», проте Кондратюк спростував ці чутки.

Козловський поповнив лави ЗСУ у червні минулого року. Після навчання у бригаді швидкого реагування Національної гвардії "Рубіж" у Київській області він прийняв присягу та вирушив на фронт. Наразі служить у Національному президентському оркестрі Міністерства оборони України. У березні співак підтвердив, що офіційно оформив стосунки з коханою, але не розкрив її особистість, а також заявив, що вперше стане батьком.