18 червня
Завантажити ще

Володимир Завадюк – про кастинги тренерів «Голосу країни-13» та новинки сезону

Володимир Завадюк – про кастинги тренерів «Голосу країни-13» та новинки сезону
Фото: «1+1 Україна»

Зараз у Варшаві проходять зйомки 13-го сезону «Голосу країни». Артем Пивоваров, Юлія Саніна, Іван Клименко та Надя Дорофєєва уже обрали учасників у свої команди. Вокальний проєкт вийде на каналі «1+1 Україна» восени.

Ми поговорили з продюсером «Голосу країни» Володимиром Завадюком про особливості нинішнього сезону.

Нині між тренерами немає конкуренції і панує атмосфера єднання

- Володимире, які ваші враження від роботи тренерів? Адже для трьох з них робота в новинку.

- Я вважаю, що цей сезон – це перенародження «Голосу країни». Адже в нас були і успішні сезони, і менш успішні. В деяких з них ми робили помилки.

Нам важливо підкреслювати ДНК «Голосу країни», особливо зараз. Це проєкт, в першу чергу, про учасників, про сучасну музику, саме тому цього сезону її буде багато.

Цього сезону ми оновили тренерську панель: в червоні крісла сіли фронтвумен гурту The Hardkiss Юлія Саніна, співак номер 1 в Україні Артем Пивоваров, лідерка музичних чартів DOROFEEVA та продюсер і співзасновник лейбу ЕNKO Іван Клименко. Ми дослухалися до думки телеглядачів, чуємо їхній запит і дуже раді, що цьогорічні тренери саме такі: актуальні, сучасні та вкрай професійні. Буде нова синергія між тренерами. Нині між ними немає злої конкуренції і панує атмосфера єднання. Кожен з них відповідає за свою місію, яку несе в цьому проєкті.

Надя Дорофєєва шукає щирість і сміливість. Іван Клименко шукає проєкти музичні, з якими він може попрацювати і кому може допомогти. Юлія Саніна - голос сильних вокалістів і альтернативу. А Артем Пивоваров - нестримну енергію людей, які можуть розкачати сцену. Тому кожен з них обирає саме таких учасників. І, повірте, дуже цікаво спостерігати, як вони взаємодіють між собою в пошуках своїх людей.

- Про які саме помилки ви згадали?

- Про них багато писали наші глядачі. Ми можемо абсолютно чесно сказати, що іноді взаємовідносини між тренерами забирали на себе багато уваги, відволікаючи її від головного - учасників. Тому, проаналізувавши всі коментарі, аналітику щодо того, що насправді хоче бачити глядач, ми зрозуміли: на першому плані в цій франшизі - саме голос і учасники. Тому вся увага цього року буде зосереджена на них.

- До речі, у травні під час прямого ефіру в Інстаграмі «Голосу країни» ви говорили, що це буде повністю нова тренерська панель. Але Надя Дорофєєва - не новачок у проєкті. Чому з колишнього складу ви залишили саме її?

- Я казав про те, що у нас буде оновлена панель. І вона справді оновлена. Чому Надя лишилася в сезоні? Тому що вона топ-артистка та обличчя нової української музики, яка збирає мільйонні перегляди і є лідеркою чартів. За правилами франшизи, і це завжди рекомендують форматники, має бути місточок між минулим сезоном і новим. З минулого сезону саме Надя - той місточок, який дійсно відповідає новій реальності. Вона змогла трансформуватися.

Володимир Завадюк каже, що у кожного з тренерів – своя місія у проєкті. Фото: «1+1 Україна»

Володимир Завадюк каже, що у кожного з тренерів – своя місія у проєкті. Фото: «1+1 Україна»

Всі учасники будуть виступати саме на сцені у Варшаві

- Наскільки я розумію, всі тренери проходили кастинги. Про це говорила і Юлія Саніна, і Іван Клименко...

- Навіть Надя проходила кастинг, тому що нам було важливо подивитися, яка вона нині. Війна змінила всіх нас, всі ми стали іншими людьми. Когось війна зробила глибше, цікавіше, сміливіше, а когось, навпаки, плоскіше, показала, що ця людина - лише бульбашка. Тому було дуже важливо прокастингувати навіть відомих для нас людей, щоб зрозуміти, чи є їм чим насправді поділитися в «Голосі країни». Адже «Голос країни» - це не тільки про голос, а й про важливі сенси.

- На що ви звертали увагу в першу чергу, обираючи тренерів?

- По-перше, ми обирали тренерів за актуальністю. Для нас дуже важливо, щоб всі ці люди були актуальними в цей час, щоб вони робили саме українську музику, яких слухають і люблять. Крім того, нам було дуже важливо відкрити для України когось абсолютно нового. Таку людину, яку країна насправді знає, навіть не здогадуючись. Це Іван Клименко. Іван написав практично всі нові українські пісні, які слухають українці.

Ми звертали увагу на відкритість, щирість, сміливість, теплоту, на взаємодію – на всі людські якості та цінності. Адже вони знадобляться в роботі.

- Всі учасники мають бути обов’язково присутніми на сцені? Питаю, бо не у всіх бажаючих сьогодні є змога добратися до Варшави. І у вас вже є досвід, коли ви робили проєкт в особливому форматі під час ковіду.

- Ми знімаємо в студійному комплексі у Варшаві, де знімається польська адаптація The Voice. Всі учасники будуть виступати саме на сцені, тому що в цьому проєкті дуже важливо бачити одне одного.

Ми виготовляємо цей сезон за підтримки Польщі і польського мовника. Ми слідуємо закликам президента нашої країни, і знайшли європейського партнера ще задовго до його звернення. Тому увесь минулий рік займалися пошуком такого партнера. Окрім фінансової підтримки, Польща надає нам ще й свою матеріально-технічну базу, щоб ми змогли зняти «Голос країни» і показати його в Україні.

Прогнозуючи ваше наступне питання, скажу, що участь будуть брати й чоловіки, які живуть в Україні і забезпечують життєздатність різних сфер на даний момент. Вони отримують абсолютно офіційний дозвіл на виїзд до Польщі з вікном дат на повернення в Україну. За цим дуже чітко слідкує і наш кастинг-відділ, тому я впевнений, що тут не буде жодних проблем. Крім того, усі наші учасники - свідомі люди, яким важливо заявити про свою країну і повернутись назад.

- Ви вже можете назвати мовника, який вам допомагає?

- Ще не можемо, бо на даний момент знаходимося в стані фінальних підписань документів. З погляду європейської практики ми зможемо про це сказати тільки після того, як все буде фіналізовано.

- Вони повністю фінансують проєкт?

- Усі витрати на зйомку проєкту закриває Польща. Наша сторона взяла на себе всю творчу частину створення проєкту. І уже після закінчення зйомок «сліпих прослуховувань» можемо сказати, що наші партнери дуже задоволені співпрацею.

Продюсер проєкту вважає, що Надя Дорофеева – місточок між минулим сезоном і новим, який відповідає новій реальності. Фото: «1+1 Україна»

Продюсер проєкту вважає, що Надя Дорофеева – місточок між минулим сезоном і новим, який відповідає новій реальності. Фото: «1+1 Україна»

Момент, коли ти просто вокаліст і не пишеш пісні, вже давно пройшов

- В цьому сезоні учасники можуть заспівати свої авторські пісні як на кастингу, так і на «сліпих прослуховуваннях». Чому раніше цього не було?

- Насправді декілька разів таке вже було, але це була дуже точкова історія. Цього року учасники можуть співати свої авторські пісні. Момент, коли ти просто вокаліст і не пишеш пісні, вже давно пройшов. Зараз більшість сучасних музикантів, які проходять в «Голос країни», пишуть свої пісні. Вважаю, вони мають звучати з екранів. Тому ми дали можливість учасникам співати свої пісні, якщо вони по-справжньому класні, круті, слушні. Чому б і ні!

- Серед локацій у вас є стрес-рум. Що це таке?

- Це кімната, де ведучі зустрічаються з родичами і чекають на учасників. Її можна називати по-різному - стрес-рум, кімната родичів. Стрес-рум – це назва згідно з форматом.

- На офіційному відео бекстейджу всі вже запримітили співачку STASYA. Анастасія співпрацює з лейблом ENKO, співзасновником якого є Іван Клименко. Чи не є це конфліктом інтересів?

- Ні, це не конфлікт інтересів. Більшість наших тренерів знають величезну кількість молодих музикантів, тому що ці музиканти їм постійно пишуть, спілкуються з ними. У минулих сезонах також були беквокалісти, музиканти, із якими перетинались наші тренери або так чи інакше співпрацювали. Коли всі в ефірі ближче познайомляться з Іваном Клименком, зрозуміють, що останні 10 років він постійно займається кастингом нових виконавців. Я був вражений, коли дізнався, що Іван сам з ними комунікує, пише їм в Інстаграмі, слухає їхні демки. Він знає велику кількість музикантів, в тому числі й тих, які можуть прийти на шоу. Але ніхто не робить з цього ніякого секрету. Насправді в цьому моменті є додаткова інтрига: чи впізнає він їх, оберуть ці люди саме Івана чи інших тренерів.

- Чекати нам ще якихось зірок чи на феєричні повернення?

- Історію з зірками, які беруть участь у шоу, ми вже давно закінчили. Вважаємо, що це наразі не актуально. Фактично всі нинішні учасники - абсолютно нові виконавці. Але, можливо, будуть флешбеки з минулих сезонів про учасників, яким колись не вдалося, і вони повернулися в нинішній проєкт. Тут немає нічого поганого. Такі учасники заслуговують на новий шанс. І ми всі пам’ятаємо випадки, коли учасники вигравали проєкт із другої спроби.

Зйомки проходять у студійному комплексі у Варшаві, де знімається польська адаптація The Voice. Фото: «1+1 Україна»

Зйомки проходять у студійному комплексі у Варшаві, де знімається польська адаптація The Voice. Фото: «1+1 Україна»