12-й сезон «Голосу країни», показ якого було перервано через початок повномасштабної війни Росії проти України, повертається в ефір. Вже 2 жовтня о 21.00 на каналі ТЕТ на нас чекає продовження вокального шоу. Звісно, випуски будуть адаптовані під нові реалії та з історіями героїв нового часу, адже деякі з учасників зараз знаходяться в лавах ЗСУ.
З Володимиром Завадюком, керівником Big Entertainment Shows каналу 1+1, ми поговорили про те, як трансформуються ефіри вокального проєкту, хто в майбутньому може сісти в крісло тренера, чи зможуть тепер білоруси та росіяни співати у нашому шоу, що буде з «Танцями з зірками», які райдери зірок на благодійних концертах та про інші цікавинки.
- Володимире, як довго ви виношували ідею повернути «Голос країни» в ефір?
- Повномасштабна війна розділила наше життя на «до» та «після». Перед вторгненням ми з командою весь час були у знімальному процесі. Крім «Голосу країни», наприкінці лютого відзняли першу сесію шоу «Ліпсінк батл» і готувалися до другої.
В перший тиждень повномасштабної війни одразу почали діяти та думати, як допомогти та підтримати нашу країну тим, що ми вміємо робити найкраще. Тоді виникла ідея разом з Atlas Weekend та «Суспільним» створити марафон на підтримку нашої країни. Так з’явилися великі марафони Save Ukraine та Embrace Ukraine.
Наша команда була першою, хто наважився використовувати метрополітен як концертний майданчик. Проте весь цей час, поки ми робили марафони та інше, нас не полишала думка про повернення на екрани нашого улюбленого проєкту. Адже «Голос країни» завжди був більше ніж просто музичним проєктом - це історія про натхнення, мотивацію та талант української нації. Ми розуміли, що для цього повинен прийти час.
Тож коли з ініціативою повернення проєкту на зв‘язок вийшов народний тренер і меценат Андрій Мацола, ми вирішили, що час прийшов. Перед тим як почати підготовку до реалізації, ми разом з Управлінням маркетингу зробили дослідження, які чітко показали, що глядач дуже чекає та потребує повернення великих подій, які б давали наснагу, підтримували морально.
Але одразу стало зрозуміло, що «Голос країни» не може виглядати зараз так, як до повномасштабної війни. Перед нашою командою постало велике завдання: адаптувати відзняті до 24 лютого випуски до нової реальності, у якій тепер ми усі живемо. І, зрештою, ми знайшли формат - глядачі побачать виступи, відзняті заздалегідь, і нові частини - історії учасників, коментарі тренерів та ведучих.
- Почнете ефір з початку чи буде саме продовження?
- Це питання цікавить абсолютно всіх. Все почнеться з дайджесту. Ми нагадаємо телеглядачам, яким був проєкт до повномасштабної війни, покажемо те, як змінилося життя учасників у нових реаліях. Ви дізнаєтесь, як живуть учасники зараз, де вони знаходяться та які події відбулися в їхньому житті. Далі телеглядачі побачать два епізоди «Сліпих прослуховувань», які так і не встигли вийти в ефір.
«Бої», «Нокаути» також будуть адаптовані під нові реалії та з історіями героїв нового часу. Деякі з наших учасників зараз знаходяться в лавах ЗСУ, і ми ними дуже сильно пишаємось. Ми завжди робили акцент на українських піснях, тому в проєкті немає місця для пісень російського авторства. Наші учасники під час ефірів розкажуть про свою позицію в цьому питанні. Ми пішли на важливий крок, який був конче необхідний, та дублювали усі репліки учасників та тренерів українською мовою. Далі на телеглядачів чекає суперфінал, над структурою якого ми зараз працюємо.
Ми спілкувалися з форматниками, і вони сказали, що повернення «Голосу країни» у воєнний час для них - справжній подвиг, проте я вважаю, що це наша місія. Повернення цього проєкту дуже важливе для підтримки духу та ЗСУ, адже в «Голосі країни» з’явилася і благодійна складова. Це перший подібний випадок для такого формату у всьому світі.
- А ви вели перемовини з тренерами перед тим, як прийняти рішення? Бо, мені здається, для Святослава Вакарчука це стало сюрпризом. Та й в релізі не говорилось, що його в дозйомках не буде.
- Так, звісно. Ми проінформували усіх тренерів про плани повернути проєкт ще влітку. Усі тренери знають про мету повернення «Голосу країни». Ворог мусить усвідомити, що ми не здамося ні за яких умов.
До того ж, ми із народним тренером Мацолою поставили собі за мету підтримати українських захисників. Запросили авторитетні фонди - Dobro.UA та Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» - та оголосили благодійний збір під назвою «Твій голос на аерозасоби для розвідки». Його мета - залучити 3 млн гривень на важливу закупку для цілої бригади на передову квадрокоптера Matrice 300 RTK та 17 малогабаритних дронів DJI Mavic 3 Fly More Combo.
Звичайно, ми говорили зі Святославом Вакарчуком. І ми вдячні усім нашим тренерам та просто небайдужим українцям, які займаються активною волонтерською діяльністю та допомагають країні у боротьбі з окупантами.
- Це було його рішення зробити заяву в Інстаграмі чи ви спільно так вирішили повідомити глядачам новину?
- Ми чесні зі своїми глядачами до кінця. Вони побачать Святослава у всіх випусках, відзнятих до 24 лютого, але під час фіналу його не буде у нашій студії, адже у нього запланований благодійний концерт у Берліні.
- Ви з ним особисто говорили? З розумінням поставилися до його позиції – що кожен має наближати перемогу найбільш ефективним способом? Бо Катя Осадча, приміром, говорила, що тренери відповідальні за тих, кого до себе взяли в команди і почали працювати.
- Звісно, я говорив зі Святославом особисто, тому що ми вже давно співпрацюємо. Кожен має право на позицію. Безумовно, тепер ми стикнулися з питанням, що робити із командою талановитих людей, які йшли саме до Святослава та бажали отримати досвід роботи із ним. Але запевняємо вас, що ми не залишимо учасників без уваги, впевнений, що і цю проблему ми також вирішимо, адже у нас є ще п’ять суперпрофесійних тренерів.
Глядачі побачать Святослава Вакарчука у всіх випусках, відзнятих до 24 лютого, але під час фіналу його не буде. В інших тренерських кріслах – Надя Дорофєєва, Оля Полякова, Потап, Олександра Заріцька та Андрій Мацола. Фото: Instagram.com/zavaduk/
- Ви кажете, що адаптували випуски, відзняті до 24 лютого. Фінал же буде відзнято додатково, та він матиме особливі правила і відрізнятиметься від попередніх за структурою та кількістю учасників. У «Голосі країни» дуже чіткі форматні правила. Вам дозволили нововведення?
- З першого дня наш форматник знаходиться з нами на зв’язку постійно, і він завжди ставився з розумінням до нововведень у нашому проєкті. Нагадаю, ми перші у світі реалізували карантинний, діджитальний ефір «Голосу країни» під час пандемії, коли учасники були ізольовані один від одного, а благодійною метою був збір на допомогу українським лікарям. Це стало прикладом для багатьох країн. Наразі ми з форматником вирішуємо разом, яким буде фінал «Голосу країни».
- Чи можливо сьогодні зібрати всіх учасників для тих же репетицій? Як, власне, вони будуть відбуватися? І що з прямими ефірами, де треба бути присутніми?
- Всі етапи проєкту, крім прямих ефірів, вже відзняті, а учасники, які дійшли до цієї сходинки, підтвердили нам участь у проєкті. Деякі репетиції будуть відбуватися у Києві, деякі - у зумі. Ми точно можемо допомогти кожному учасникові якісно зазвучати на усіх телеекранах, і дуже важливо те, що деякі з них боронять зараз нашу Україну та знаходяться у лавах ЗСУ. Країна повинна знати своїх героїв в обличчя.
- В майбутньому - чи будуть учасниками шоу росіяни та білоруси?
- У самій назві «Голос країни» закладене прагнення дати можливість проявитись талантам саме нашої країни. Але ми не проти стати таким майданчиком для співаків із цивілізованих країн, які не нападають на своїх сусідів та не розв'язують криваві війни у XXI столітті. Зрозуміло, що росіяни та білоруси не зможуть брати участь у наших шоу, як і всі ті, хто мають зв’язки з цими країнами досі.
- Зараз багато музикантів зазвучали по-новому і відкрилися з іншого боку. Хто б міг зайняти крісло тренера, наприклад, у новому сезоні «Голосу країни»? Хто особисто вам імпонує?
- Зараз зірки України не просто зазвучали по-новому, зараз наша культура проживає неймовірний музичний підйом. Ми дуже довго на нього чекали. Перший підйом відбувся у 2014 році після Революції гідності, другий - ми переживаємо зараз, і дуже важливо не втратити виконавців, а підтримати їх. Деякі герої залишилися у минулому. Я вірю в те, що в майбутньому у тренерському кріслі «Голосу країни» можуть бути LAUD, KOLA, Kalush, Shumei, Лілу45 і всі люди, які зараз активно пишуть пісні українською мовою.
Наприклад, учасник минулого сезону ENLEO, який переспівав хіт Another love Тома Оделла, також міг би у майбутньому стати зіркою і ділитися досвідом з молодими виконавцями. Українська музика наразі набирає неймовірних обертів, і потрібно підтримувати її всіма можливими способами.
На думку Володимира Завадюка, в майбутньому у тренерському кріслі «Голосу країни» можуть бути, наприклад, LAUD, KOLA, Kalush, Shumei, Лілу45, ENLEO. Фото: 1+1
- Ми вже на початку заговорили про благодійні марафони на підтримку України. Скільки заходів ваша команда зробила?
- Наша команда не просто зробила ці марафони і отримала великий досвід роботи за кордоном з іноземними партнерами. Це велика честь для нас бути дотичними і організовувати та створювати марафони разом з Atlas Weekend та «Суспільним». Сумарно в межах усіх благодійних заходів, до створення яких ми долучилися, вдалося зібрати 100 000 000 грн, які пішли на вирішення гуманітарних проблем, допомогу дітям, постраждалим від війни, а також на закупку рентген-апаратів С-арки для проведення надскладних операцій.
Зараз ми не зупиняємось і працюємо над наступними планами. За цей час ми навіть зробили невеликий ребрендинг, тому що вважаємо, що наразі нашій команді доцільніше створювати саме великі дійства, в яких є благодійна складова. Тож, маючи такий важливий досвід реалізації заходів міжнародного масштабу, наші команди обʼєдналися в ініціативу Big Brave Events, в межах якої ми й надалі робитимемо проєкти, що наближатимуть Перемогу України.
Ми всім серцем любимо нашу країну та мріємо про те, щоб про українських майстрів телевиробництва дізнався весь світ, адже ту якість, яку створюємо ми і наші колеги, друзі з інших каналів - це контент дуже високого рівня.
Наразі не тільки для української музики настав важливий час, а і для нашого телебачення і контенту настав час звучати по всій Європі та всьому світу.
До речі, щойно у Фінляндії ми разом з фінами зняли один епізод їхнього найпопулярнішого шоу, яке обожнює вся Фінляндія, - The song of my life. Це популярне форматне шоу стало справжнім суперхітом фінського суспільного мовника YLE.
Так, вперше в історії проєкту творці шоу запропонували зробити спешл-епізод, присвячений Україні, у колаборації з 1+1 media, FILM.UA Group та фінським продакшном Yellow Film & TV. До проєкту будуть залучені українські та фінські знаменитості, а ведучою українського епізоду стане Катерина Осадча.
Планується, що український випуск буде показано також в інших європейських країнах, аби привернути увагу світу та нагадати про мужній спротив українців у війні з рф. В Україні епізод транслюватиметься у листопаді на телеканалі ТЕТ, на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ, а також на YouTube-каналі FILM.UA.
- Ігор Голубчик, який організовує багато концертів наших артистів в Америці, розповідав, що побутові райдери наших артистів бувають настільки роздуті, що перевищують райдери американських зірок. Наприклад, можуть забракувати готель лише тому, що не подобається колір стін. Що ви можете сказати як організатор великих марафонів у Європі?
- Звісно, я знаю Ігоря і поважаю його за те, що він організовує концерти українських зірок у США, проте ми з такими неадекватними вимогами ніколи за мою практику не стикалися. Всі зірки були максимально лояльними в своїх райдерах.
Можливо, тому що між нами був завжди прозорий діалог, ми озвучували наші можливості, і всі вони обмежуються стандартним побутовим райдером на майданчику. Це важливо, особливо у цей час.
Зірки під час наших марафонів виступали абсолютно безкоштовно, і це достойно поваги, адже вони розуміють, яка сила в їхньому співі, піснях та голосі.
- У грудні минулого року Тіна Кароль в інтерв’ю нам сказала, що відмовилася від участі в «Танцях з зірками» та «Голосі країни» через інтриги всередині колективу та кулуарні ігри, і що вона в інтригах та хайпі не бажає брати участь. Ви з нею ці моменти пройшли? Бо нині вона виступала у ваших марафонах.
- Ми з нею як найближчі родичі - сваримося і любимо одне одного, і це абсолютно нормальні стосунки, які допомагають нам робити знакові проєкти. Ми завжди з повагою ставимося до думки артистів, з якими співпрацюємо. У нас також є своя думка, і ми її завжди озвучуємо.
Наразі ми з Тіною знаходимося у тісній співпраці, яка триває більше 9 років. Тіна як яскрава представниця українського шоу-бізнесу і людина, яка допомагає країні усіма силами, звичайно ж, не могла не брати участі у благодійних марафонах. Я дуже вдячний їй за це.
- Ваша команда організовувала акцію «Діти-рятувальники – герої війни» за участі президента та першої леді. В ній брали участь і наші зірки. Це було на благочинній основі?
- Звісно, всі артисти брали участь безкоштовно і одразу відгукнулися на наш запит. Дуже дякуємо їм за це. І ми дуже вдячні за проєкт «Діти-рятувальники – герої війни». Для нас велика честь організовувати таку акцію у Маріїнському палаці. Це перший наш досвід в організації протокольної події. Ми намагалися зробити те, в чому сильні: наповнити все щирістю, емоціями та історіями. І завдяки зіркам, я вважаю, все відбулося.
- Чи можливі «Танці з зірками», ви їх анонсували, чи вони чекатимуть на перемогу?
- Я вважаю, що «Танці з зірками» повинні повернутися в ефір обов’язково, але після перемоги. В нашій країні з’явилася велика кількість нових мужніх героїв, і їх потрібно показувати частіше. Я дуже сумую за цим проєктом, адже він завжди дарує відчуття свята, яке до нас, звісно, ще повернеться.
- Що ще наразі з великих шоу вам би хотілося зробити і що можна зробити в нинішніх реаліях?
- Безумовно, нашій команді хотілося би долучитися до створення «Євробачення». Сподіваюсь, що це колись станеться. Наша команда знає, як це можна зробити навіть зараз, в умовах військового часу, і які сенси потрібно донести до телеглядачів і родин, які будуть його дивитися разом.
Ми також хотіли б зробити ще один великий марафон для підтримки нашої країни, вже разом із зірками світового рівня. І, можливо, у майбутньому в нас вийде зробити це разом з якоюсь країною, тож слідкуйте за нашими новинами.
- 1+1 збирався знімати «Останнього героя». Зрозуміло, знімати таке реаліті зараз важко. Але все ж таки – ви не відкидаєте цього варіанту?
- Цей проєкт зараз абсолютно недоцільний, тому що кожен в нашій країні наразі герой, і випробування, які випадають учасникам під час ефірів, не мають нічого спільного з часом, в якому ми живемо.
- Якщо так станеться, що вам запропонують зробити святкове дійство до Дня нашої Перемоги, - яким ви його бачите?
- Воно було б обов’язково з посмішками та сльозами на очах, сповнене надією, і в ньому обов’язково були б нові імена і герої.
Володимир Завадюк з Тіною Кароль на «Голосі країни-12». Співачка прийшла на шоу підтримати учасницю Катерину Офліян, яка написала для неї пісню «Найти своих». Фото: Instagram.com/zavaduk/