Завантажити ще

LOBODA: Мені соромно й незручно, що я не розуміла, до чого призведуть події 2014 року

LOBODA: Мені соромно й незручно, що я не розуміла, до чого призведуть події 2014 року
Фото: скріншот відео youtube.com/Скажи Гордєєвої

Співачка Світлана Лобода (LOBODA) в інтерв'ю Катерині Гордєєвій пояснила, чому після успіху в Україні вирішила будувати кар'єру в Росії. За словами артистки, на той момент вона думала стати всесвітньо відомою зіркою, але не розуміла, якими будуть наслідки.

– Ми з Нателлою були дуже маленькими. Ми просто розуміли, що це є шанс. Коли ти робиш якісь речі і розумієш, що всі довкола теж це роблять. Це як стадний інстинкт. Більшість українських артистів їздили до Росії або ж не говорили, що їздили. Подвійні стандарти. Якби була людина, яка сказала б мені: "Ні, Світлано, це неправильно. Світлано, це поганий шлях, він не туди". Але в мене не було такої людини.

Артистка також вважає помилкою інтерв'ю Андрію Малахову, яке вона дала після скандалу з її охороною та журналістами "1+1".

- Чи я вважаю, що мій приїзд був помилкою? Сьогодні - так. Сьогодні вважаю, що я була досить молода, не усвідомлювала багатьох речей і не розуміла, до чого це все йде. Сьогодні, коли я бачу повну картину, коли читаю новини, аналізую, всі ці півроку я знаходжусь в інтернеті, у новинах, у повному розумінні того, що відбувається. Звичайно, я розумію, що це було дуже легковажно.

Про почуття провини перед Україною

- Я відчуваю провину у тому, що сталося у 2014 році. Я просто не усвідомлювала, що це є початок того, що ми отримали сьогодні. Я не думала про це, не цікавилася. Я займалася собою та своєю дитячою мрією. Я народилася у дуже простій та бідній родині, і та мрія, яка в мене з'явилася у самому дитинстві, - сказала артистка. - Мені соромно. Мені незручно сьогодні за це. Але я думаю, що ніхто з нас нічого не міг припустити. Усі розуміли, що це "конфлікт" територіальний між країнами, але це не була повномасштабна війна. Це було десь там, далеко… як нам здавалося. Що вже тепер говорити... Творча українська інтелігенція... Більша частина артистів, режисерів, хореографів, танцюристів... Ми всі працювали в Росії. І на мою думку, найкращий продукт, який створювався в Росії, він створювався українцями. Але з 24 лютого все обнулилося, все стало надто однозначним. Ми зрозуміли, що це війна між нашими країнами. Усі розумні люди розуміють, що російське керівництво дало команду напасти на Україну. Немає тут інших позначень. Ніхто не захищав себе. Чому це сталось? Як це могло статися? І за що нам це все? Зрозуміти складно.

Як можна бути страусом, як можна ховати голову у пісок? На моєму місці, як я могла залишитися в Росії і вдавати, що нічого не відбувається? Виходити на сцену, співати, посміхатися, коли у моїй країні таке горе?

Так, я втратила дуже багато, та я була артистом №1 у Росії, і я не применшую значущість того кар'єрного шляху, який був там, той успіх, який Росія мені дала. Але я не можу йти на угоду зі своєю совістю. Я хочу залишитися людиною, в людській подобі і хочу, щоб мені перед собою не було соромно.

Про пропозиції виступити в Росії

- Звичайно, ні. У мене на початку цього року був розписаний тур Росією. 25-го [лютого] числа я дала команду організаторам скасувати всі гастролі Росією. Я повернула усі гроші. Це дуже важливий момент. Бо шанувальники пишуть, що їм не повертають гроші, і висувають претензії артистові. Протягом 2 днів усі гроші було повернуто за всі сольні концерти, за всі корпоративи, які мали бути в Росії, і за мінський концерт. Приватні вечірки? Всі! Які приватні вечірки? Ну, нехай вони йдуть повним ходом. Тепер я до цього не маю відношення. На початку війни пропонували [виступити на приватній вечірці]. Зараз ні. Нині видно мою позицію. Тільки якась божевільна людина може запропонувати мені виступати в Росії сьогодні.

Про росіян, які підтримали Україну

- Я не проти тих людей, які живуть у Росії і які не підтримують цю війну. Я знаю, що цих людей багато. Так, на жаль, це менша частина Росії. Але ці люди є, і вони теж мають серце, і в них болить душа. Я не можу від них відмовлятись. Тому що я вважаю, що ми, українці, маємо бути милосердними. Якщо є такі люди, як Максим Галкін, Нєвзоров, які конкретно висловлюють свою позицію, які конкретно змінюють своє життя заради того, щоб бути на боці правди, заради того, щоб підтримувати людей в Україні, ми не можемо говорити: "Навіщо вони нам потрібні?" Це великі вчинки. Це люди, які жертвують усім. Чому я не маю з ними спілкуватися і говорити, що вони погані люди? Я так не вважаю. Але я знаю, що коли у людей горе – вони не здатні розбиратися. Це дуже важко. Тому зараз усіх під один гребінець. Тому зараз росіяни усі погані.

Про критику після її відеозвернення

- Так, і, зокрема у артистів, журналістів, відомих людей. Тому що не до кінця було зрозумілою моя позиція. Тому що завжди простіше не вірити, аніж вірити. Я думаю, так [мені не повірили]. Як Андрій Данилко, якого я дуже поважаю і люблю... Це сталося одразу ж, як тільки-но моя сестра надіслала мені відеозвернення, де вона прощається з батьками. Я казала, що "ми маленькі люди"... Але я говорила про себе. Що я почуваюся маленькою людиною, яка нічого не може вирішити.

Про звернення до російських артистів

- Я якогось дня писала повідомлення всім, просила побачити все, що відбувається, висилала відео, потім зрозуміла, що дарма це роблю, бо не спрацює. Із 24 лютого кожен зробив свій вибір. Це було марно.

Про те, як розповіла дітям про війну в Україні

- Маленькій я пояснювала, коли ми приїхали на нове місце в Ригу. З Євою було складніше, тому що Єві наразі 11, вона перебуває у стані підлітка-тинейджера, у неї проявляється характер. Вона сильно переживала переїзд, запитувала мене постійно, чому ми повинні були це зробити. Я показувала їй відео. А як мені пояснити дитині, що війна - це погано? Вона доросла, свідома дівчинка. Я пояснюю, що там убивають людей. Вона каже: "Мамо, мої друзі кажуть, що там все не так, що їхні батьки розповідають по-іншому". Я кажу їй: "Тоді сідай і дивись відео". Показала відео з дитиною, яку вбили. Яка лежала і була накрита зверху. Вона розплакалася і сказала: "Мам, більше я запитувати не буду. Я все зрозуміла". Я зробила це спеціально, бо я повинна дитині донести. Вона мала побачити все на власні очі. Просто говорити, що російські війська нападають та вбивають українців, дитині складно в це повірити. "Мамо, ми ж всі дружили", - сказала вона мені. Я кажу: "Колись так було".

Світлана Лобода родом з України, але останні роки жила та працювала в РФ. Наприкінці лютого зірка записала відео, в якому публічно закликала Росію "зупинити жахіття", які відбуваються в Україні. Після того як співачка назвала те, що відбувається, війною і відкрито заявила про напад РФ на нашу країну, їй заборонили в'їзд до Росії на 50 років. Наразі Лобода займається волонтерством – допомагає біженцям, які знайшли тимчасовий притулок за кордоном, а також дає концерти, кошти від яких перераховує до фонду для допомоги українцям, які постраждали у війні.

Новини по темі: Світлана Лобода (LOBODA)