Завантажити ще

У МЗС закликали передати Саакашвілі Україні після рішення суду у Тбілісі

У МЗС закликали передати Саакашвілі Україні після рішення суду у Тбілісі
Фото: REUTERS/Irakli Gedenidze

МЗС України знову закликало передати Міхеіла Саакашвілі Києву. Заява зʼявилася на сайті відомства наступного дня після рішення суду в Тбілісі.

- Влада Грузії має негайно припинити зводити політичні рахунки з українським громадянином, ґарантувати дотримання його прав та передати його Україні, - йдеться у повідомленні.

МЗС пообіцяло продовжувати захищати інтереси громадянина України. У фейсбуці Саакашвілі 7 лютого сказано, що боротьба триває “і з Україною переможуть усі правильні сили та зло буде переможено”, але грузинам  варто не чекати, а активно висловлювати свою позицію.

6 лютого Тбіліський міський суд відхилив клопотання захисту Міхеіла Саакашвілі щодо відстрочки або його звільнення від покарання у зв’язку із важким станом здоров’я. 

Минулого разу МЗС закликало Грузію передати Саакашвілі Україні 2 лютого. 1 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що уряд Грузії вбиває експрезидента країни та громадянина України. У той день Міхеіл Саакашвілі на засіданні суду через відеозвʼязок показав своє схудле тіло.

Судовий процес у справі розпочався у грудні. Закордонні медики виявили у Саакашвілі отруєння організму важкими металами та деменцію, а також рекомендували вивезти на лікування. Лікарі з клініки "Вівамед" заявили, що в експрезидента немає порушень життєвих функцій.

20 грудня 2022 року Володимир Зеленський закликав уряд Грузії проявити милосердя і відправити Міхеїла Саакашвілі на лікування за кордон.