Завантажити ще

МЗС висловило протест Грузії і закликало відправити Саакашвілі до України

МЗС висловило протест Грузії і закликало відправити Саакашвілі до України
Фото: facebook.com/SaakashviliMikheil

Міністерство закордонних справ України назвало психологічним та фізичним насильством дії грузинської влади стосовно громадянина України Міхеїла Саакашвілі, закликало Грузію припинити ці тортури та передати засудженого Україні. Про це повідомляє МЗС України.

- Закликаємо грузинську владу негайно припинити знущатися з Міхеїла Саакашвілі і передати його Україні. Не грайте із життям людини заради політичної помсти, - зазначили у відомстві.

У МЗС додали, що грузинська влада діє "в гірших традиціях НКВС СРСР", коли застосовують до Саакашвілі "психологічне та фізичне насильство, відмовляють йому у терміново необхідній медичній допомозі, свідомо створюючи безпосередню загрозу його життю".

У відомстві наголосили, що грубе порушення прав людини щодо українського громадянина йде в розріз із задекларованим курсом Тбілісі на здобуття членства в ЄС і свідчить про згортання демократії в Грузії. МЗС також закликало іноземні уряди та міжнародні організації стати публічно на захист Саакашвілі.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець вимагав допустити його до громадянина України Міхеїла Саакашвілі та закликає правозахисників вплинути на владу Грузії. Президент Володимир Зеленський також заявив, що влада Грузії має намір вбити колишнього президента Міхеїла Саакашвілі.