Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
8 травня
Завантажити ще

Грузинський суд відмовився звільнити Саакашвілі від покарання та залишив його у в'язниці

Грузинський суд відмовився звільнити Саакашвілі від покарання та залишив його у в'язниці

Тбіліський міський суд залишив без змін рішення щодо колишнього президента Грузії Михайла Сакашвілі. Клопотання про відстрочку чи звільнення політика від покарання суд не задовольнив. Про це пише "Грузія. Онлайн".

Під час засідання адвокати Саакашвілі закликали суд звільнити політика від покарання та винести справедливе рішення. Шалва Хачапурідзе заявив, що порятунок життя третього президента Грузії перебуває у руках судді. Захист стверджував, що суддя міг винести рішення, що зіграло історичну роль і заклавши основу великого примирення.

Тим часом представники пенітенціарної служби виступили проти клопотання адвокатів Саакашвілі. Юрист Ніка Абрамішвілі зазначила, що поданий суду висновок не містив достовірної інформації про тяжкість хвороби засудженого та не міг служити підставою для відстрочення відбування покарання.

Як зазначено у повідомленні, під час оголошення судом рішення Михайло Саакашвілі був відсутній на засіданні через стан здоров'я. Дистанційно він також не брав участі у засіданні.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Михайла Саакашвілі було затримано в Грузії 1 жовтня 2021 року після того, як прибув до Тбілісі. Грузинські правоохоронці ведуть проти нього низку кримінальних справ. За цей час політик тричі оголошував голодування через порушення його прав. Внаслідок цього у нього виникли серйозні проблеми зі здоров'ям. Наприкінці грудня 2022 року президент Володимир Зеленський звернувся до народу та уряду Грузії з проханням виявити милосердя та ухвалити рішення, яке дозволяє відправити Саакашвілі на лікування за кордон. Пізніше глава держави заявила, що влада Грузії має намір вбити Саакашвілі.

На початку лютого у мережі з'явилися фотографії із Саакашвілі, на яких видно, що стан політика погіршився. У зв'язку з цим у МЗС висловили протест у Грузії - у відомстві вимагали припинити знущання над екс-лідером Грузії та негайно передати його Україні.