1 червня
Завантажити ще

Зеленський показав фото схудлого Саакашвілі: Я думаю, що мета Грузії - його вбити

Зеленський показав фото схудлого Саакашвілі: Я думаю, що мета Грузії - його вбити
Фото: president.gov.ua

Влада Грузії має намір вбити колишнього президента Міхеїла Саакашвілі, заявив Володимир Зеленський. На пресконференції з президентом Австрії Олександром Ван дер Белленом у Києві президент України розповів, що голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія передав йому фотографії нинішнього стану Саакашвілі, повідомив "Інтерфакс-Україна".

- Колись він був президентом Грузії. Міхеїл Саакашвілі. Я хотів би, щоб ви подивилися, як він виглядає. Я вважаю, що сьогодні уряд Грузії - що вони роблять: вони його вбивають. Ви знаєте, що вони його отруїли і наразі потроху його, вибачте, вбивають, – заявив глава держави та показав фото.

Зеленський також порушив питання, за кого сьогодні Грузія та її керівництво – нейтральні чи за Росію?

- Тому що Росія ставиться до своїх політиків так само, як і сьогодні керівництво Грузії ставиться до вже не своїх політиків, а громадян України. І тому ще раз: вони нейтральні? Чи вони за Росію? Або вони просто проти України, – сказав президент.

Володимир Зеленський запевнив, що Україна з великою повагою ставиться до питання нейтральності тієї чи іншої держави, проте з нерозумінням ставиться до подібного ставлення Грузії до Саакашвілі.

– Хотів би, щоб преса бачила, що відбувається: публічні тортури громадянина України. Я не обговорюю питання, за що заарештували колишнього президента Грузії, які наслідки цього для політики та демократії Грузії. Це їхнє внутрішнє питання. Я кажу про арешт громадянина України Міхеїла Саакашвілі, якого публічно катують щодня. І я гадаю, що у них мета - його вбити, - резюмував український лідер.

Вранці 1 лютого на сторінці Міхеїла Саакашвілі у фейсбуці повідомили, що експрезидент Грузії приєднався до чергового засідання суду дистанційно. У ході нього Саакашвілі підняв свою футболку і показав випнуті ребра. Прибічники колишнього лідера та його рідні наполягають на переведенні Міхеїла Саакашвілі на лікування за кордон. З травня 2022 року він перебуває у приватній тбіліській клініці. Затримали Саакашвілі 1 жовтня 2021-го, коли він уперше за багато років повернувся на батьківщину.

20 грудня 2022 року Володимир Зеленський закликав уряд Грузії виявити милосердя та відправити Міхеїла Саакашвілі на лікування за кордон.