23 вересня
Завантажити ще

Зеленський закликав уряд Грузії відправити Саакашвілі на лікування за кордон

Зеленський  закликав уряд Грузії відправити Саакашвілі на лікування за кордон
Фото: IRAKLI GEDENIDZE/REUTERS

Володимир Зеленський звернувся до уряду та народу  Грузії з проханням прийняти рішення, що дозволить відправити ув'язненого експрезидента країни Михеіла Саакашвілі на лікування за кордон. Про це йде мова у зверненні президента України вечором 19 грудня. 

-Певно, всі могли бачити, у якому стані зараз Михайло Саакашвілі, у якому стані його здоров'я. Тому я звертаюся до народу Грузії, до влади Грузії – треба проявити милосердя, особливо у передріздвяний час. Те, що зараз відбувається з Михайлом, це знущання. Це не личить Грузії. Це треба припинити, -наголосив Зеленський.

Він закликав відправити Саакашвілі на лікування в Україну, або в іншу закордонну клініку.

- Будь ласка, ухваліть рішення, яке може врятувати його життя. Переведіть Михеіла Саакашвілі до однієї з клінік України, іншої європейської країни, Америки. Саме час зробити цей добрий крок, - сказав Зеленський.

Напередодні в МЗС України висловили стурбованість погіршенням стану здоров'я Саакашвілі та закликали  відстрочити покарання. Також українська сторона зажадала від Грузії надати доступ омбудсмена до Саакашвілі та нагадали, що ув'язнений є громадянином нашої країни. 

 Саакашвілі було затримано в Грузії 1 жовтня 2021 року після того, як прибув до Тбілісі. Грузинські правоохоронці ведуть проти нього низку кримінальних справ. За цей час політик тричі оголошував голодування через порушення його прав. В результаті Саакашвілі з'явилися серйозні проблеми зі здоров'ям.