Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

Зустрічаємо 2023 рік на заході України: куди їхати, де зупинитись

Зустрічаємо 2023 рік на заході України: куди їхати, де зупинитись
Фото: Валерій Шмаков/УНІАН

Особливості відпочинку у воєнний час

Готуючись до поїздки на курорт, потрібно розуміти та приймати нинішню ситуацію. Зрозуміло, звичні атрибути свята - від новорічної ялинки до святкового глінтвейну, як і привітність місцевих жителів, що занудьгували без туристів, - вам забезпечені, але й нововведення, здатні іноді зіпсувати настрій, не виключені.

❄️По-перше, дефіцит пропозицій на ринку орендованого житла проявився вже зараз. Причин кілька. Господарі апартаментів цього року до останнього моменту чекатимуть на форс-мажорні обставини, сподіваючись ще підняти ціни (а вони вже кусаються). Ще одна – мобільні групи молодих людей, які готові працювати віддалено, вже зняли будиночки в горах на кілька місяців і переїжджають сюди парами та цілими компаніями до кінця зими. Звісно, трансфер приурочили до новорічних свят. Фірми, здатні собі це дозволити, моніторять цілі пансіонати та бази відпочинку щодо оренди їх на кілька місяців.

❄️По-друге, все частіше виникають ситуації, коли готелі (переважно невеликі приватні), викладаючи на популярному ресурсі Booking.com оголошення про здачу номерів із позначкою «без передоплати», потім вимагають у клієнтів заплатити за місяць до заїзду. Тобто порушується базовий елемент роботи Booking.com, і готельєри ризикують бути виключеними із системи. Зрозуміти їх можна – хочуть мати гарантію на заїзд клієнта. Але можна зрозуміти і потенційного туриста, якому складно за місяць до поїздки бути впевненим у тому, що вона відбудеться. Бронювати до дня заїзду – будь ласка, платити заздалегідь – ні, пробачте. Виникає патова ситуація, і в результаті страждають обидві сторони.

❄️По-третє, нинішні новорічні свята та особливий інтерес до заходу України пов'язані з ще однією особливістю. Їх використовують для можливості зустрічі цілими сім'ями. Адже свято це - сімейне. З Європи приїжджають дружини з дітьми, а з усієї України - чоловіки, що залишилися в країні. Більше їхати майже нікуди, вдома може бути небезпечно, а за кордон навіть на свята виїхати разом не вийде.

- Ми боялися, що цьогоріч попиту не буде. Все-таки війна в країні, і зайве переміщення – це зайвий ризик. До того ж вихідні на свята законодавчо скасовано, а їхати лише на 1-2 січня (субота-неділя) для багатьох накладно, та й не відпочинеш до ладу, – міркує львівський ріелтор Микола Яценко. – На щастя для нас, ми помилялися. Ажіотаж очікується не менший, ніж у мирні роки. Думаю, курорти буде заповнено, а туристи з грошима залишаться у нас до весни.

Отже, куди їхати і що вибрати?

Буковель: ціни майже не змінилися

Назва цього курорту міцно асоціюється з поняттями "європейська якість" та "грамотна організація відпочинку". Щоправда, ще й із невиправданою дорожнечею (навіть у порівнянні з Європою). І все ж таки туристів тут завжди багато. Приваблює їх прекрасна гірськолижна траса, розвинений різноманітний сервіс біля входу на підйомник, безліч супутніх розваг. Готелі обладнані всіма благами цивілізації: лазні, чани, басейни, ресторани, бари та нічні клуби. У номерах комфортно та все продумано до дрібниць. Цілком гідне місце для проведення вихідних або тижня відпустки. Особливо якщо у вас є гроші. До речі, шанувальники курорту стверджують, що цього сезону ціни тут, порівняно з торішніми, майже не змінилися.

💰Ціни

  • Житло - від 1500 грн/доба в частому секторі, від 5 тисяч грн - готель.
  • Новорічна ніч (з банкетом та розважальною програмою) - від 5000 грн з особи.
  • Одноразова поїздка на підйомнику – 375 грн (тариф "Святковий"), в інші дні 290 грн.
  • Скі-паси – від 1456 ("Святковий") до 1120 грн/день.
  • Оренда спорядження – 170-430 грн.

🚆Як дістатися?

З Києва до Івано-Франківська їхати поїздом близько 10 години. Квиток (купе) коштуватиме близько 600 гривень. Звідти ще 110 км на маршрутці (180 гривень). На автобусі з Києва безпосередньо в село Поляниця ("Буковель") проїзд коштуватиме 1100 гривень.

Буковель: модно, дорого, багато. Фото: commons.wikimedia.org/Naumenkophotographer

Буковель: модно, дорого, багато. Фото: commons.wikimedia.org/Naumenkophotographer

"Сусіди "Буковеля": Татарів, Яремче та Ворохта - дешевше і різноманітніше

Для тих, хто все ж таки вважає "Буковель" дорогим задоволенням, є альтернативний варіант – села та містечка, розташовані в безпосередній близькості від нього (30-50 км). Умови тут скромніші, але обстановка душевніша і затишніша. До того ж власники місцевих готелів пропонують шанувальникам гірськолижного спорту щоденні безкоштовні трансфери до головного спуску регіону. І для мандрівників стане несподіваним сюрпризом те, що спорядження тут видають без оплати.

А ще тут, на відміну від Буковеля, є на що подивитися. Чого тільки варті космічні віадуки та тунелі, збудовані ще за Австро-Угорщини. Сходити можна на знаменитий ринок у Яремче, де продається повний асортимент гуцульських товарів. Від справжньої калганівки до теплих кожухів та шапок-кучм. Водоспади, краєвиди на гори вражають, а прогулянки з гідами засніженими гуцульськими стежками дарують незабутні враження.

💰Ціни

  • Житло – від 900 грн/добу в частому секторі, від 1000 грн - готель.
  • Новорічна ніч (з банкетом та розважальною програмою) - від 1000 грн з особи.
  • Одноразова поїздка на підйомнику (ціни "Буковеля") – 375 грн (тариф "Святковий"), в інші дні 290 грн.
  • Скі-паси (ціни "Буковеля") – від 1456 до 1120 грн/день.
  • Оренда спорядження – безкоштовно.

🚆Як дістатися?

З Києва до Ворохти їхати потягом близько 17 години. Квиток (купе) коштуватиме близько 600 гривень. Додатковий бонус – по дорозі поїзд робить зупинки у Яремче, Микульчині та Татаріві.

Поїздка автобусом обійдеться близько 1200 гривень, а час у дорозі складе 15 годин.

У Ворохті знайдуть собі заняття і лижники, і любителі екскурсій. Фото: joyreactor.cc

У Ворохті знайдуть собі заняття і лижники, і любителі екскурсій. Фото: joyreactor.cc

Драгобрат

Дивовижне поєднання, коли на одному курорті можна знайти для себе розваги на будь-який смак.

Хочеш - займайся активними видами спорту. Драгобрат славиться своїми спусками та має постійних і відданих шанувальників. До речі, це найвищий гірськолижний курорт у країні – його висота 1707 метрів.

А хочеш – насолоджуйся красою та ходи на екскурсії. Благо зовсім поряд розташовані водоспад Шипіт, гора Гемба, озеро Синевир та притулок для бурих ведмедів. Різноманітний і вибір готелів.

Класичні зруби, багаторівневі апартаменти та просто будиночки, для зручності клієнтів розташовані на значній відстані один від одного (щоб гостям не заважати). Загалом тут понад 80 готелів, і не у святкові дні знайти житло за адекватною ціною проблемою не є. А зараз забронювати навіть скромні метри вже складно. В усьому винні постійні клієнти, які «розібрали» номери ще за 2-3 місяці до свят. Але можна спробувати – раптом поталанить.

💰Ціни

  • Житло – від 1000 грн у готелі за одного гостя.
  • Новорічна ніч (з банкетом та розважальною програмою) - від 800 грн з особи.
  • Один підйом - 60 грн.
  • Скі-паси – 800 грн/день.
  • Оренда спорядження – від 150 гривень (дорослі), 100 (діти).

🚆Як дістатися?

З Києва до Івано-Франківська їхати поїздом близько 10 години. Квиток - приблизно 600 гривень. Поїздка автобусом коштуватиме 800 гривень, займе вона 15 годин. Від Івано-Франківська до Драгобрата автобусом 3,5 години, ціна приблизно 400 гривень.

Драгобрат для любителів лижних трас. Фото: dragobrat.ws

Драгобрат для любителів лижних трас. Фото: dragobrat.ws

Мигово: гори, лижі та ковзанка

Мигово у Чернівецькій області у ці новорічні свята, напевно, буде переповнене. Як і "Буковель", Мигово - досить молодий гірськолижний відпочинковий центр, і тут створена повноцінна інфраструктура - від обслуговування спусків до послуг в готелях.

У Мигові є 4 спуски різної складності, траса для сноуборду, цілодобове освітлення та снігові гармати, що забезпечують при необхідності наявність штучного снігу. Розвинені і інші напрямки фабрики розваг. Лазні, сауни, басейни є практично у кожному готелі. На рівні і з адекватними цінами працюють бари та ресторани.

💰Ціни

  • Житло – від 800 грн/доба в частому секторі, від 1500 грн - готель.
  • Новорічна ніч (з банкетом та розважальною програмою) - від 1000 грн з особи.
  • Одноразова поїздка на підйомнику - 50 грн.
  • Скі-паси – від 250 до 750 грн/залежно від часу катання, 950 грн/день.
  • Оренда спорядження – від 150 до 250 гривень.
  • Ковзанка - 1 година 200 гривень з особи.

🚆Як дістатися?

З Києва до Чернівців шлях потягом займе близько 12 години. Квиток коштує близько 600 гривень. Автобус до Мигова (54 км) – 85-100 гривень.

Поїздка автобусом з Києва коштуватиме 800 гривень, час в дорозі 8 годин.

Мигово – молодий, але дуже комфортабельний курорт. Фото: migovo.com.ua

Мигово – молодий, але дуже комфортабельний курорт. Фото: migovo.com.ua

Східниця: ніяких лижників та «жива вода»

Якщо ж вас не спокушають лижі, гірськолижні спуски та галасливі компанії молоді – можна їхати до Східниці. Невеликий населений пункт розташований зовсім недалеко від Трускавця, але має свої конкурентні переваги. Тут напрочуд спокійно, а краєвиди передгір'я Карпат заворожують, особливо коли ліси покриває сніг, а в прозорому повітрі справді чути, як тріщить мороз. Місце ніби спеціально створене для людей, які бажають побути в тиші, спокої, подалі від цивілізації, адже навіть машини тут проїжджають "раз на годину". Місце, в якому є час покопатися в собі, пофантазувати про «місце сили» - середньовічну фортецю Тустань, що сховалася за перевалом за кілька кілометрів від Східниці. А ще попити знаменитої «Нафтусі» - місцеві клянуться, мовляв, у них вона зовсім не така, як у Трускавці. І смачніше, і має значно більший лікувальний ефект. Не випадково багато хто залишаться тут і після свят, благо інтернет дозволяє працювати з будь-якої точки світу. А ось подібну красу ще треба пошукати...

💰Ціни

  • Житло – від 700 грн/доба у частому секторі, від 1300 грн - готель.
  • Новорічна ніч (з банкетом та розважальною програмою) - від 750 грн з особи.

🚆Як дістатися?

З Києва до Трускавця щодня курсує пасажирський потяг. Дорога займе близько 12 години, а ціна (купе) складе близько 500 гривень. З Трускавця автобусом до Східниці (відстань 20 км). Ціна договірна, приблизно 100 гривень за особу.

У Східницю їдуть за «Нафтусею» та гарними краєвидами. Фото: booking.com

У Східницю їдуть за «Нафтусею» та гарними краєвидами. Фото: booking.com