У вихідні читайте поради, що потрібно брати з собою переселенцю, як заморожувати продукти на зиму. Особистий досвід переселенки до Канади та історія пенсіонерки, яка хвацько піднімає штангу у свої 70. Розкажемо про те, кого з українців і за що зображають на муралах в Україні, Польщі та Литві.
Меми тижня – реагуємо на заяву Amnesty International та дивні рішення уряду.
У країні оголошено обов'язкову евакуацію для мешканців неокупованих районів Донецької області. Усіх цих людей – серед яких більша частина інвалідів, людей похилого віку та дітей – влада забезпечує транспортом та більш-менш відповідним житлом на безпечних територіях, плюс переселенцям покладено виплати. Експерти навіть не можуть точно назвати кількість тих, хто виїжджає: цифри коливаються від десятка тисяч до мільйона людей.
Скільки потрібно грошей, щоб забезпечити мінімальну безпеку та комфорт цим людям, – розбиралися з фінансистами.
У лютому в Центрі соціально-психологічної реабілітації виправлення, де працює45-річна Наталія Пєсоцька, 11 дошкільнят і 19 молодших школярів і підлітків чекали, коли їх заберуть батьки, які стали на шлях виправлення. Але розпочалася війна, Чернігів бомбили, пропало світло, вода, батьків діти так і не дочекалися. І Наталі довелося однієї вивозити під обстрілами 30 дітлахів із складними характерами. А потім ще дбати про них у безпечних Карпатах, без зміни та без вихідних цілих чотири місяці.
Наталія Пісоцька чотири місяці залишалася із трьома десятками вихованців 24 години на добу. Фото: facebook.com/Наталія Песоцька
Нововведення столичної влади для пасажирів столичного наземного громадського транспорту викликало подвійну реакцію. З одного боку – начебто ризиковано продовжувати рух під час обстрілів, а з іншого – транспорт зупинився, а куди подітися пасажирам? Укриття є далеко не на кожному розі. І скупчення групи людей серед площі чи зупинці – прямий шлях до численних жертв.
І заборона на роботу під час повітряної тривоги магазинів та установ – люди знову ж таки змушені чекати на вулиці, бо укриттів немає.
Виходить, міська влада просто зняла з себе відповідальність замість того, щоб насправді подбати про безпеку громадян. Розбирали дивне рішення з депутатами Київради та військовим експертом.
У Чорному та Азовському морях останнім часом фіксується масова загибель дельфінів – йдеться мінімум про 5000. Якщо раніше ці тварини страждали від забруднення води та рибалок, то зараз додалася війна, яка стала головною причиною лиха.
Начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку «Тузловські лимани» Іван Русєв каже, що через сонар ссавці сліпнуть і глухнуть і, як результат, не можуть нормально рухатися, знайти собі їжу, до того ж вони натикаються на міни, яких зараз повно в морі.
Чим загрожує відсутність дельфінів екології і як можна досягти їхнього відродження після перемоги – у нашому матеріалі.
На маленькій ділянці узбережжя за час війни вже знайдено 33 мертві дельфіни. Фото: facebook.com/rusevivan
Це вибори та референдуми під час воєнного стану не можна проводити. А ротації у Кабінеті міністрів – будь ласка. Активізувалися чутки про те, що в уряді можливо перезавантаження – і міністерства зміняться, і міністри, та й прем'єр буде зовсім іншим. Так, Залужного, наприклад, прочать на міністра оборони.
Разом із політологами та народними депутатами «КП в Україні» дізнавалася, які можуть бути кадрові ротації у владі.
Днями президент Зеленський заявив, що селище Піски – фактично передмістя Донецька – перетворилося на пекло через безперервні обстріли з боку росіян і бойовиків так званої «ДНР».
Насправді в пеклі селище живе з 2014 року. Тут зруйновано вже 95% будівель, немає газу, електрики та води. Хто зміг – тобто практично усі жителі – виїхали. З процвітаючого передмістя Піски перетворилися на укріплений район, що дозволяє не пропустити сили бойовиків та росіян далі. І тримаються Піски лише завдяки мужності наших бійців. Але чому не приходить підмога, чому про цю м'ясорубку для українських воїнів мовчать влада?
До 24 лютого Юлія Яцечко була керівником продюсерської компанії, займалася просуванням та продюсуванням артистів, серед них і промо програми «Зе Інтерв'юер» свого чоловіка Анатолія Анатолича.
Але, зізнається Юла, про все, що вона знала про піар, доведеться забути. Під час війни та після важливі зовсім інші цінності. В інтерв'ю – про майбутнє цієї професії, про те, як Юла рятувала трьох дітей та як реагує на ненависть та погрози з боку росіян.
Юла з дітьми евакуювалася до Франції, а її чоловік залишився в Україні, відвідує сім'ю лише у вихідні. Фото: особистий архів Юли