21 листопада
Завантажити ще

Покарання книгою, шахрайство на волонтерстві та репортажі з гарячих точок: топ-7 матеріалів тижня

Покарання книгою, шахрайство на волонтерстві та репортажі з гарячих точок: топ-7 матеріалів тижня
Фото: за формою PxHere

У вихідні також читайте правила поведінки з дітьми в різних країнах (субота, 10-00), які продукти та як заготовляти перед складною зимою (неділя, 10-00), у чому сила китайської армії (субота, 15-00).

А також історію данця, який привіз в Україну велосипеди для переселенців (субота, 12-00) та інтерв'ю із Сергієм та Сніжаною Бабкіними (неділя, 16-30).

Меми тижня цього разу присвячені Антонівському мосту і курсу долара (субота, 15-00).

У рубриці «Політика»

Політичний психолог Світлана Чуніхіна: Приховувати телемарафоном правду про війну – недалекоглядно

Чому росіяни виявилися настільки обдуреними, чи вдасться їм обдурити і жителів окупованих територій, як правильно подавати українцям правду про війну, чи буде політичний розкол у країні?

Разом із віце-президентом Асоціації політичних психологів України Світланою Чуніхіною шукали відповіді на ці запитання.

Контрнаступ на Херсон: ми навмисно даємо росіянам зайти на правий берег

До кінця вересня, за даними закордонних розвідок, ми маємо всі шанси вигнати рашистів з Херсона. А то й, як ставить завдання президент, за 3-6 тижнів звільнити усі окуповані території. Наскільки реалістичними є ці завдання, чому контрнаступ планується саме на півдні і як йому допоможе пошкодження Антонівського мосту розповіли військові експерти Олег Жданов та Олександр Мусієнко.

Замість Антонівського мосту росіяни сподіваються скористатися понтонною переправою. Фото: facebook/skadovsk

Замість Антонівського мосту росіяни сподіваються скористатися понтонною переправою. Фото: facebook/skadovsk

У рубриці "Події"

Війна – мати рідна: перевезення через кордон призовників та соцвиплати від ЄС

Охочі заробити на війні були завжди. І нинішнє повномасштабне вторгнення не стало винятком. Не довелося навіть вигадувати нові шахрайські схеми, чудово працюють і старі – шахраї давно відшукали, як можна обійти закон.

То продають військову амуніцію, яку ввозили під виглядом гуманітарної допомоги (причому за завищеною ціною). То дають оголошення про продаж тих же бронежилетіви чи аптечок за привабливою ціною, а отримавши гроші – продавець зникає. То збирають кошти нібито для допомоги постраждалим, а гроші привласнюють.

Разом із волонтерами та криміналістами розбираємо найпоширеніші незаконні схеми та з'ясовуємо, як не потрапити на гачок аферистові.

У рубриці «Суспільство»

Найкраще покарання – це книга: не повірите, але вироки до читання справді виконуються

Останнім часом ми часто чуємо, що судді виносять вирок, у якому підсудний обходиться умовним терміном, але його зобов'язують читати ту чи іншу книгу (книги). Поговорили з цими гуманними вершителями правосуддя про те, яку мету вони ставлять, примушуючи до читання, чи виправляє книга зловмисника і, головне, як перевіряють, чи читав засуджений твір.

Український Прованс на кордоні з Росією відкрито, але відвідувачів немає

Влітку до війни на лавандові поля, що розкинулися за селом Угроїди Сумської області, приїжджали сотні, а то й тисячі відвідувачів. З квітів робили мило, запашну воду, свічки – загалом був гарний і прибутковий бізнес. Його власниця, фотограф Світлана Ганночка, витратила три роки, щоби квіти хоч якось прийнялися, щоб заради фотосесії на лавандовому полі приїжджали з інших регіонів. Наразі відвідувачів практично немає, а ось поле вдалося зберегти. Репортаж про те, як вистояло поле під час навали рашистів та як викручуються господарі за відсутності гостей.

Світлана Ганночка – власниця та фанат лавандових плантацій. Фото: instagram.com/lavender_dream_ua

Світлана Ганночка – власниця та фанат лавандових плантацій. Фото: instagram.com/lavender_dream_ua

У рубриці "Шоу-біз"

Алан Бадоєв: Боюся озлобитися, страшно втратити свої крила

Режисер зараз знімає документальний фільм «Довга доба», ставлячи за мету познайомити світ з Україною, показати людей, яких винищує росія. Фільм складається з людських історій, які надсилають самі постраждалі українці.

«КП в Україні» розпитала Алана Бадоєва також про те, як він сам переживає цю війну, про близьких і тих, хто, на жаль, виявився не по той бік. А також про те, що допомагає йому вистояти у ці важкі для нас дні.

«Кліпи… поки не знаю, чи їх зніматиму. Я не загадую наперед». Фото: Прес-служба Алана Бадоєва

«Кліпи… поки не знаю, чи їх зніматиму. Я не загадую наперед». Фото: Прес-служба Алана Бадоєва

Jerry Heil - про співпрацю з alyona alyona, Сердючкою, музичну кар'єру мами та свій фронт у Європі

Зараз Яна Шемаєва, вона ж співачка Jerry Heil, дає концерти по всій Європі, збираючи гроші на допомогу Україні. Встигає записувати нові треки – із зарубіжними виконавцями, з alyona alyona та фіт із Вєркою Сердючкою. І навіть змінити життя батьків, умовивши їх нарешті відмовитися від м'ясного бізнесу – натомість співачка приготувала для мами та тата нову кар'єру.

В ТЕМУ

Репортажі тижня

Як живуть чи виживають під обстрілами:

Нікополь, який обстрілюють із ЗАЕС, тому відповісти ворогові неможливо.

Курортна Затока, де зроду не було військових об'єктів.

Авдіївка, яку «денеєрівці» намагаються захопити з 2014 року.