Завантажити ще

Дружина композитора Ігоря Поклада постраждала під час ракетної атаки на Київщину

Дружина композитора Ігоря Поклада постраждала під час ракетної атаки на Київщину
Фото: facebook.com/Світлана Поклад

Дружина українського композитора Ігоря Поклада Світлана постраждала через ракетний обстріл Київщини. У Facebook вона розповіла, що зазвичай відповідально ставиться до повітряних тривог, проте того дня була втомлена і лягла відпочивати. Її розбудив лише сигнал про можливу ракетну атаку. Прокинувшись, вона підійшла до вікна, щоб його зачинити, і її вибуховою хвилею відкинуло на ліжко.

- Зазвичай я стежу за попередженнями про злет тих чудовиськ, але вчора дуже втомилася, лягла і проспала. Десь о п'ятій ранку спрацював мій дзвіночок. Загроза у напрямку Ворзеля. Ось тут уже не жарти. Піднялася і пішла до вікна, яке відкрила ще вночі, тому що не вистачало повітря, вирішила закрити про всяк випадок. І тут... Спочатку крихітне щось у небі, наче місяць за хмарами, а потім божевільний вибух. Божевільний! А червоне небо. І мене вдарило об раму, а потім відкинуло на ліжко. Знесло. Я встигла зрозуміти: вибухова хвиля. Щока горить, серце вистрибує. Потім ще кілька вибухів трохи далі, – написала Світлана.

Після цього жінка приклала холодне до щоки, занесла до підвалу тривожну валізку, куртки і допомогла чоловікові спуститися. За словами Світлани, для неї той ранок став уроком і нагадуванням, що війна триває і потрібно відповідально ставитись до попереджень про небезпеку.

- Ця проклята країна не зупиниться! Ніколи! І ми просто не маємо права нехтувати сигналами тривоги. Для мене особисто сьогоднішній ранок був уроком. І попередженням: ніхто тебе не змушує, вирішуй сама. Вирішила, але пізно! Могла статися трагедія! – уточнила дружина композитора.

У квітні 2022 року дружина музиканта розповіла, що на початку повномасштабного вторгнення РФ їхня сім'я кілька днів провела у підвалі, а потім евакуювалася до Києва. У їхньому будинку деякий час жили російські окупанти, а коли залишали Ворзель, забрали із собою їхні речі та залишили вибухівку.

Ігор Поклад – відомий радянський та український композитор. У його творчому доробку понад 500 пісень, які виконували Муслім Магомаєв, Юрій Гуляєв, Євгенія Мірошниченко, Йосип Кобзон, Рашид Бейбутов, Микола Щукін, В'ячеслав Харченко, Костянтин Огнєвий, Ніна Матвієнко, Тамара Міансарова, Тамара Гвердцителі, Дмитро Гнатюк, Таїсія Повалій, Юрій Богатиков, Василь Зінкевич, Назарій Яремчук. Одними із найвідоміших творів композитора є: "Ой летіли дикі гуси", Чарівна скрипка", "Скрипка грає", "Зелен-клен", "Тиха вода", "Тече вода", "Наречена" тощо. У грудні 2021 року Ігор Поклад отримав орден Держави з присвоєнням звання Героя України з рук президента Володимира Зеленського.