Завантажити ще

Ігор Поклад отримав орден Держави з рук Володимира Зеленського: Герой України – тепер офіційно

Ігор Поклад отримав орден Держави з рук Володимира Зеленського: Герой України – тепер офіційно
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з композитором Ігорем Покладом та його дружиною Світланою та вручив творцю орден Держави із присвоєнням звання Герой України. Про це 13 грудня повідомляє офіційний сайт глави держави.

- Присвятивши своє життя музичному мистецтву, ви стали справді Майстром. Без перебільшення, ваша музика є голосом України. Ваші пісні звучать у всьому світі. Ці композиції відносяться до найкращих перлин національного духовного надбання, без яких неможливо уявити сучасну українську культуру, – сказав Володимир Зеленський, звертаючись до ювіляра.

Композитор та опермейстер Ігор Поклад є автором понад 150 пісень. У його творчості – музичні вистави «Конотопська відьма», «Різдвяна ніч», «Москаль-чарівник», «Засватана – невінчана», «Таке єврейське щастя», «Чмир», рок-опера «Ірод» тощо. Він плідно працював у кіно з режисерами Леонідом Биковим, Андрієм Бенкендорфом, Миколою Засєєвим у більш ніж 40 художніх та телефільмах. Написав музику до анімаційних стрічок «Як козаки…», «Енеїда» тощо.

Ігор Поклад, Світлана Поклад та Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Ігор Поклад, Світлана Поклад та Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Ювілей Ігоря Поклада (славетному творцеві виповнилося 80 років) та вітання на державному рівні супроводжувалися курйозною історією. Дружина композитора Світлана Поклад розповіла у фейсбуці, що їй дзвонили з Офісу президента і повідомили, що надішлють вітальну адресу на вайбер, запропонувавши самостійно її роздрукувати та залишити на згадку. Світлана вразилася такою ідеєю, написавши, що раніше всі президенти вважали за правильне зустрітися особисто або в крайньому випадку передати нагороди та привітання через офіційних осіб. Згодом на сайті президента з'явився указ про присвоєння Покладу звання Героя України, а дружина композитора вилучила свій пост.

Світлану Поклад також запросили 13 грудня до Офісу президента на вручення нагород. Вона вже відреагувала у фейсбуці – правда, без подробиць, пообіцявши розповісти все в деталях пізніше, але опублікувала фото нагород чоловіка.

.