28501
0
Завантажити ще

Учасник Нацвідбору DEMCHUK: Варто нагадати світові, що ми звичайні люди, а не кіборги

Учасник Нацвідбору DEMCHUK: Варто нагадати світові, що ми звичайні люди, а не кіборги
Фото: пресслужба

ТікТокер-мільйонник та співак Вася Демчук - один із десяти фіналістів, які змагатимуться за право представляти Україну на «Євробаченні-2023» у Ліверпулі. Напередодні відбору ми поговорили з артистом про його настрої та «Євробачення».

Трансляція фіналу Національного відбору розпочнеться 17 рудня о 17:00 в ефірі каналу «Суспільне. Культура» та на діджитал-платформах «Суспільного» та «Євробачення. Україна». Музикант виступить третім під сценічним ім’ям DEMCHUK з піснею Alive.

У кожного учасника ціль одна - не дати світу забути про війну в Україні

- Васю, нащо вам «Євробачення»? Не секрет, що багато хто йде на Нацвідбір, щоб заявити про себе.

- До 2022 року я б відповів: так, я, як і всі, хочу, щоб моя творчість була всесвітньо відомою, і «Євробачення» - чудовий шанс це зробити. Але зараз є дещо більше. 

Я впевнений, що сьогодні у кожного учасника ціль одна - не дати світу забути про війну в Україні. Завдяки своїй закордонній аудиторії в Instagram та TikTok я можу ділитись з людьми з різних континентів звичайними буднями українців в умовах війни: без світла, під ракетними обстрілами в підвалах. А зараз «Євробачення» - це додатковий, надважливий канал для розповсюдження правди про наше життя, яким ми, як українці, маємо скористатись. 

- А ви з кимось радилися про те, яку пісню обрати, чи йти на цей конкурс?

- Рішення взяти участь у Нацвідборі прийшло спонтанно, в моменті. Просто з’явилось різке бажання спробувати свої сили на «Євробаченні». По суті, всі мої починання в житті народжуються від бажання експериментувати, перевірити свої сили. Це нове випробування для мене. 

Звичайно, порадився з командою та сім’єю - і всі в один голос мене підтримали, за що їм велике дякую. 

- Чи є у вас взагалі людина, до якої ви йдете за порадами, що і як краще зробити у шоу-бізнесі?

- Для мене - це моя команда, «дрім тім», яка завжди допомагає та підтримує будь-які мої рішення, якими б божевільними вони іноді не були. Всі важливі питання ми обговорюємо разом, об’єднуємо спільний досвід та знання і приходимо до певного рішення. В цьому в нас синергія. 

- Що пишуть з приводу участі у конкурсі ваші підписники? Молодь, переважно, цим конкурсом не дуже цікавиться.

- Переважна більшість моїх україномовних підписників дають просто нереальну підтримку - як стосовно участі в Нацвідборі, так і щодо треку. Ще до офіційного релізу пісні багато хто писав мені: «Чувак, Alive допомагає мені не зійти з розуму під час повного вимкнення світла». 

Не можу погодитись з тим, що «Євробачення» не дивиться молодь. Навпаки, мені здається, що за останні роки цей конкурс все більше і більше притягує до себе молоду кров, думаю це правильно. 

- У вас лірична композиція – чи не загубиться вона на «Євробаченні»? У коментарях під відео на YouTube-каналі «Євробачення» пишуть, що це ідеальний саундтрек до романтичного кіно. А для такого конкурсу?

- В історії «Євробачення» дуже багато випадків, коли перемагав артист з ліричною композицією. Тут головне те, який меседж ти вкладаєш і як він відгукнеться слухачеві. 

Якщо кажуть, що трек Alive - це саундтрек до ліричного фільму, то чому б не зробити свою короткометражку на сцені «Євробачення»? У пісні я написав про те, що відчуваю, що було в мене на душі, коли в Києві був блекаут і суцільна темрява навкруги. Мільйони українців в цей момент залишились наодинці з собою, зі своїми думками - а так можна і з розуму зійти. 

Але здатися - це не про нас. Хтось розігріває їжу від полум’я свічки, хтось вмикає генератор і безкоштовно дозволяє зарядити телефон, а електрики в цей час 24/7 працюють над тим, щоб дати нам світло хоча б на декілька годин. І ось ця внутрішня сила ніколи не згасне в нас. 

- Що ви хочете донести зі сцени «Євробачення»?

- Про життя та внутрішній стан кожного українця під час війни. Моя пісня про світло всередині кожного з нас. Яке навіть в найтемніші часи дає силу жити. 

І так, ми заслуговуємо на кохання, ми заслуговуємо на життя без ракет над головами. Варто світові нагадати, що ми звичайні люди, а не кіборги. Всередині кожного нас палає вогник надії та любові, і ці почуття всередині змушують нас боротися далі. 

- Подобається хтось з десятки фіналістів?

- Мені імпонують всі учасники, з деякими я навіть був знайомий особисто ще до Нацвідбору. Хочу почути трек кожного вже зі сцени, аби повністю проникнутися ідеєю та меседжем, який вкладено. Так цікавіше. 

Вася Демчук каже, що його пісня Alive - про світло всередині кожного з нас. Фото: Instagram.com/demchukmusic/

Вася Демчук каже, що його пісня Alive - про світло всередині кожного з нас. Фото: Instagram.com/demchukmusic/

Пісні артистів, які підтримують вбивства, автоматично видаляються з пам’яті

- Ви – музикант, автор пісень, блогер. Що перше з цього списку?

- В першу чергу я людина (посміхається). Далі вже співак та музикант, автор пісень. Не можу голосно назвати себе блогером, адже я звик ділитись своїм життям лише крізь призму творчості - у своїх піснях я як відкрита книга, вивертаю свої душу та серце. 

Фактично, майже весь свій вільний час я приділяю музиці. Навіть просто зняти кавер на 30 секунд у ТікТок займає набагато більше часу, ніж здається, - і цей процес поєднує як блогерську сферу, так і творчу складову. Це взаємопов’язано. По суті, перші слухачі конкретно моїх авторських пісень з’явились саме завдяки тому, що я блогер. А блогером я став завдяки каверам, які почав дропати. 

- У своїх інтерв’ю ви раніше говорили, що любили музику Каньє Веста. Думаю, ви бачили його божевільні заяви про Путіна та Гітлера. Чи слухатимете ви його після цього?

- На жаль, мій улюблений плейлист залишився без декількох чудових пісень. Я не з тих, хто вважає, що «творчість поза політикою». Ні! Я сам відкриваю у треках всього себе і чекаю того самого від своїх кумирів. Тому пісні артистів, які підтримують вбивства, автоматично видаляються з моєї пам’яті. 

- А є артисти, від чиєї музики ви відмовилися через їхню позицію?

- Коли почалась повномасштабна війна, я цілеспрямовано видалив з плейлиста абсолютно всі треки артистів, які спонсорують країну-агресора. І, чесно кажучи, не з’являється бажання ввімкнути навіть ті пісні, які раніше заслуховував до дір. Багато хто розчарував. Але цих артистів я просто викреслив і забув, нема чого про них думати. 

Каменських - одна з тих, хто повірив у мене

- Дует з Настею Каменських якось змінив ваше музичне життя?

- Це був чудовий досвід, який допоміг мені вирости в багатьох музичних аспектах: в роботі на сцені, в студії та на знімальному майданчику. Це був мій перший дует і настільки успішний. 

Настя - одна з тих, хто повірив у мене настільки, щоб «впустити» мене в свою магію творчості і запропонувала зробити фіт. Саме з нею я отримав перший досвід великої сцени і роботи з артистом такого масштабу. 

- Спілкуєтеся? Чи це була просто разова музична колаборація?

- Звичайно, ми підтримуємо зв’язок та сапортимо прем’єри пісень одне одного. Для мене кожен трек - це не разова історія, це пам’ять, яка залишається на все життя. Тому я б ніколи не погодився на колаборацію аби просто зробити. 

- Зараз багато артистів записують дуети. Вам з ким би хотілося якусь пісню записати?

- Думаю, що написана пісня сама обирає вектор та людину для колаборації. Коли Настя надіслала мені свою частинку, я просто остовпів від того, наскільки вона відчула Sorry. І ось хочеться для кожного фіта мати таку синергію. 

- Ви казали, що не могли собі уявити, що будете виступати перед військовими. Яким був ваш перший візит до них?

- Виступ перед військовими був для мене дуже відповідальним, адже я співав для людей, яким завдячую життям. Я так не хвилювався навіть на сцені Будапешту перед багатотисячною аудиторією. 

Пам’ятаю, що під час виступу намагався викластися на всі сто відсотків. Щоб вони відчули мою велику подяку за їх важку роботу. Щоб хоча б на годинку вони відволіклись від теми війни і просто розслабились. Після концерту ми багато розмовляли з хлопцями, і від кожного я відчував заряд сильної енергії, після якої мені захотілось працювати вдвічі більше. 

Саме тому я часто їжджу з благодійними концертами Україною та Європою. Я відчуваю відповідальність та обов’язок діяти на своєму, культурному, фронті. 

Новини по темі: Євробачення