Завантажити ще

Тіна Кароль: Раніше у скандалах брало участь моє ім'я, але не я

Тіна Кароль: Раніше у скандалах брало участь моє ім'я, але не я
Фото: пресслужба

Новорічні традиції порушувати не можна! Вже давно повелося, що саме у ці святкові дні ми завжди спілкуємося зі співачкою Тіною Кароль. Цей рік не став винятком і навіть у чомусь здивував: Тіна дала, мабуть, найпрямолінійніше і найвідвертіше інтерв'ю за всю історію нашого з нею спілкування.

У шоу-бізнесі, якщо був конфлікт, буде і поцілунок

- Тіно, давайте почнемо з підбиття підсумків: для вас це був гарний рік?

- Найкращий за багато років. Я вважаю цей рік роком реструктуризації свого мислення. Він мене так навчив вивернутись у будь-якій ситуації, знайти і поєднати неможливе, що я вже загартована на наступний 12-річний цикл. Недарма згідно з астрологією цей рік був перехідним.

– Для вас цей рік був ще роком скандалів. Збоку здавалося, що їх було більше, ніж раніше.

- Просто раніше у скандалах брало участь моє ім'я, але не я. Цього року я почала деякі з них припиняти. Моя життєва позиція: мені нема за що виправдовуватися, я нікому не зробила зла, і я вибираю сама, як мені жити. Але іноді треба й помітити, що відбувається довкола.

- Як зі скандалом із Олею Поляковою? Ви все ще ображені чи тема закрита?

- По-перше, ми не ображені одна на одну. По-друге, ми спілкуємось. По-третє, злості, агресії ніякої не залишилося. Вибачення з її боку прозвучали, і особисто в тому числі.

– Ви зараз уже згадуєте скандал на шоу «Маска» ТРК «Україна» ? Але, судячи з того, що ви взяли участь у зйомці новорічного проекту цього телешоу, з каналом теж залагодили всі конфлікти?

- У шоу-бізнесі будь-який конфлікт – це початок дружби. Якщо був конфлікт – отже, обов'язково потім буде поцілунок.

- Давайте тоді згадаємо ще один конфлікт. Ви не брали участь цього року в «Танцях з зірками» каналу «1+1». Чому?

- Не коментувала раніше свою відсутність на цьому проекті, відповім уперше. Цього року ми домовлялися з «Танцями» вести шоу, вдарили по руках, а за тиждень до виходу в ефір мені кажуть, що на паркеті з'явиться ще одна ведуча на комерційній основі. Оцінивши нашу панель ведучих, я одразу сказала, що не бачу в цьому успіху, та відмовилася. Це мікроклімат, сценарна історія. І я мала рацію, не злетів цей дует. І тріо у такому форматі теж би не злетіло.

Моє правило - якщо я беру участь у проекті, він має бути суперуспішним, тому що я в нього вкладаю всю свою енергію та весь свій талант.

- За версією ведучої «Танців з зірками» Іванни Онуфрійчук, продюсери їй сказали, що у вас якісь непорозуміння з каналом, тож розглядали її кандидатуру.

- Ви зараз підкреслили рівень тих дрібних інтриг, які відбуваються всередині колективу. І коли зі мною спочатку затвердили ведення «Танців», а потім я бачу, що на комерційній основі наводять ведучу – це також внутрішня, кулуарна гра.

Дякувати Богу, я вільна людина і можу сказати відкрито як є. Багато хто думав, що я на контракті у «1+1». Ні. Щоразу ми домовлялися знов і знов. Мені непросто дався мій статус, і я не готова кожного підтягувати до імені Тіна Кароль.

Тіна Кароль сама відмовилася від участі у шоу

Тіна Кароль сама відмовилася від участі у шоу

– Від участі у «Голосі» ви теж самі відмовилися, чи вам пропонували бути тренером нового сезону?

- Проект «Голос»: це тренери, ведучі і найголовніше – учасники. Але є й бекстейдж. І коли на бекстейджі почали з'являтися якісь інтриги, я у прямому ефірі «Голосу» сказала, що віддаю це крісло Юлі Саніній.

Я у цьому проекті була 9 років, це 11 сезонів. Для мене це був проект життя, я справді його любила та люблю. І до учасників ставлюся і буду ставитися, як до себе. Моє завдання було привести учасника до результату не лише вокально, а й психологічно. І ось коли у прямому ефірі звучить - докіль Тіна перемагатиме в цьому проекті, глядача начебто схиляють до того, що не варто за неї голосувати, вона вже багато разів перемогала. Та не за мене голосують, голосують за учасника.

За 9 років я бачила у проекті «Голос» три продюсерські команди. Третя вимагає трохи більше інтриг та хайпу. А я в інтригах і хайпі не готова брати участь, я все-таки можу дати трішки більше професіоналізму та якості, тому прямо сказала – вам треба звертатися до інших героїв.

- А якщо «плюси» покличуть вас ще раз?

- Сядемо за стіл переговорів. Чим шоу-бізнес відрізняється від сімейних стосунків? Тим, що це є бізнес. Але в моєму випадку, якщо ми домовилися про бізнес, я вмикаюся серцевою чакрою, я не маю поверхневих ефірів, програм, я завжди віддаюся повністю і не готова йти на компроміс із совістю. Тому я й сказала – стоп. Але сказала м'яко, дуже гідно.

- Можливо, ви ведете переговори щодо своєї участі у телешоу інших телеканалів?

- Звичайно. Пропозицій дуже багато. І від «1+1» у тому числі. Мені навіть добре було так оглядітися, озирнутися, цієї осені подивитися, як усе виглядає збоку, поглянути на інші телеканали.

- Які телешоу?

- Ми ще з ними не домовилися, тож не можу вам сказати, але вони однозначно відбудуться.

Вперше за 9 років Тіни не буде у шоу

Вперше за 9 років Тіни не буде у шоу

Пісню "Гуси" Wellboy записав на мої гроші

- В інстаграмі ви підсумували свою роботу за рік і були здивовані, коли побачили себе лише в одній номінації Yuna. Вас засмучує цей факт чи, швидше, те, що це обговорюється?

– Я легко відреагувала: невже не було помітно? Це типу – у сенсі, чесно? Насправді мені байдуже. Я рада всім нагородам і вдячна, але я не для цього страюся і співаю. Я співаю для глядачів, співаю, бо це моя місія, моє покликання, моє повітря.

На карантині я їздила до студії просто співати. І там познайомилася з Аркадієм і почала творити та навояла три альбоми. Звичайно, мені смішно, як їх можна було не помітити. Але й з мого боку промовчати також не можна. Ні, нехай вони знають, що ми знаємо та їх соромимо.

- Три альбоми, які ви згадали і які випустили цього року, три абсолютно різнопланові альбоми: електронної музики, ліричний та україномовний альбом дуетів. Це пошук нового звучання чи особистий виклик самій собі? До речі, який із цих альбомів особисто вам більше до вподоби?

- Усі дороги. Це частки душі. «Красиво» (перший альбом цього року) – це ребрендинг музичний та візуальний. Ми познайомилися на студії з композитором Аркадієм Александровим, і захотілося написати разом щось свіже, нове. Адже сьогодні ми живемо на стику покоління аналогового та діджитального. І нам вдалося зробити музику доступною для різних слухачів.

Випустити україномовний альбом самій – у цьому не побачила фішки, а так підтримала молодь, підтягнула нові імена, відкрила їх багатомільйонній аудиторії.

- Багатьох із цього списку молоді, скажімо так, умовно можна туди зарахувати. І справа не у віці. Можливо, вони нещодавно на сцені, але в них ім'я вже є. Наприклад, KAZKA…

– KAZKA – артист нової формації, як й Іван Наві, який теж давно на сцені. Він подобається Західній Україні, це їхній мачо. Я не могла з ним Львовом пройти, всі на нього кидаються, хочуть сфотографуватися. Є ще Wellboy, Latex Fauna. Це все артисти нової формації. Вони самі собою не нові, просто не такі розкручені. Не було у них Юрія Нікітіна, наприклад. Але побачите, через час ці хлопці збиратимуть зали.

- Не плануєте відкрити свій продюсерський центр? Чи взяти під своє крило юного, нерозкрученого артиста та зробити з нього зірку?

– Я продюсер для самої себе. Так, я знаю, як створюється артист, який він має бути, що з ним має статися. Але брати відповідальність за чужу людину - це означає відповідати і за всі її дії. Поки що він не популярний – він керуємий, а потім… Бути продюсером – це насамперед моральна відповідальність, до якої я не готова.

- Не готові зараз чи в майбутньому?

– Зараз. І, можливо, у майбутньому. Я готова брати участь. Як, наприклад, із Wellboy. Я беру участь у його становленні, розкручуванні, кар'єрі. Точніше, перебуваю у пайовій участі. Спочатку перші фінанси на запис пісні "Гуси" він отримав з моїх рук.

- Але офіційно його продюсер Юрій Бардаш?

- Юрій Бардаш прийшов до мене, показав хлопця, і ми вирішили разом рухатися. Але я одразу Бардашу сказала: ти заявляєш, що його продюсер, я лише співучасник.

З солісткою KAZKA Олександрою Заріцькою. Дуетна пісня

З солісткою KAZKA Олександрою Заріцькою. Дуетна пісня

Хтось купує сукню, а я купую техніку

– Перед інтерв'ю ми спостерігали за вашим саундчеком. Ви завжди самі керуєте процесом? Коли виходите репетирувати на сцену, бачите кінцеву картинку номера?

- Так, я завжди бачу кінцевий результат і стосовно нього візуалізую вже це все на сцені. Ми домовилися про все на бекстейджі, телефоном чи зустрічалися, репетирували, на сцені вже розвели номер, яким він має бути. Просто я відчуваю простір, називаю цю мою особливість «очі камбали» або риб'яче око, якщо так можна назвати. Це коли ти бачиш панорамно, відчуваєш, що потрібно, а що ні і коли. Це важко пояснити…

- А випадок скасування концерту в Одесі, який обговорювався у ЗМІ? Такі прецеденти часто трапляються?

- Ні, це сталося вперше у моєму житті. Причому я говорю: «Йде дощ, ми маємо обов'язково перевірити комутацію на сцені, це електрика». І в результаті, щоб нас не вдарило струмом, довелося сказати за глядачів: «Що це таке? Ви зовсім нас не поважаєте? І я пішла. Це була відкрита сцена, зробити навіс нескладно.

- Нещодавно ви оновили склад команди, привезли музикантів з Америки. Чому?

– Музикантів я впровадила, щоб ми могли зробити квантовий стрибок. Ми бачимо виступи за кордоном, чуємо як звучить музика. А наші так не звучать. Прямий ефір та якась лажа зі звуком. Я поставила собі за мету перейняти закордонний досвід, отримати нові знання. Хтось купує сукню, а я купую техніку. Весь мій продакшн сьогодні - це продакшн закінченого циклу. Ми можемо знімати себе.

Я купила ПТС ( пересувна телевізійна станція. – Ред.). Спецефекти, які ви бачили зараз на репетиції «Вечірнього кварталу», де я горю чи розчиняюся в полум'ї, – це все належить мені. Музика, щоб вона шалено звучала і в залі, і по телевізору, це теж спеціальне обладнання.

В даному випадку я просто реструктуризувала всю команду і сказала: хто готовий іти далі, вчитись, ті підуть зі мною. Частина була не готова, це їхній вибір.

Тіна Кароль повторить знамените шоу «Красиво» у Києві 7 січня у Національному палаці «Україна» та в інших містах країни на зимових концертах. Фото: прес-служба

Тіна Кароль повторить знамените шоу «Красиво» у Києві 7 січня у Національному палаці «Україна» та в інших містах країни на зимових концертах. Фото: прес-служба

«Я за Україну, але маю годувати сім'ю»

- Кількість виступів в Україні російських артистів останнім часом побільшала. Повертаються деякі українські артисти, які поїхали у 2014-2015-му. Як ви до цього ставитеся?

– Давайте згадаємо 14-й рік, пік патріотизму, Майдан, революція. Погляди, увага та серця прикуті до Майдану, і коли частина артистів у цей час вирішує поїхати – це їхнє право. Пройшло 7 років, це не 20, це зовсім недавно. Безперечно, пристрасті притихли, але залишилися і самотні сім'ї, і діти без батьків.

Я не давала моральні оцінки артистам, коли вони їхали, і не даватиму оцінки, коли вони зараз приїжджають. За цим має спостерігати закон та політики. Але є такий осередок суспільства, як український шоу-бізнес. Шоу-бізнес – це гарний бізнес, це бізнес на шоу. І сьогодні політичний порядок денний диктує, що патріотизм і бізнес ніяк не пов'язані. І я запитую себе, а що - так можна?

- У вас у Росії є свої фанати, ваші пісні слухають - це видно з хіт-парадів...

– Особливо цього року. Просто вибухнув телефон!

- Вас за цей час не кликали до Росії?

- Я за 7 років жодного разу не виступала у Росії. Я дуже багато втратила фінансово. Але я не скаржусь,тому що це був мій вибір. Я служила у Збройних силах України, співала в ансамблі, їздила гарнізонами.

Залишатися в країні – це моє рішення. Але я розумію, у нас сьогодні криза: ковід, політична ситуація. Я за Україну, але водночас я сама годувальниця своєї сім'ї, свого величезного колективу. Коли я бачу, що до нас приїжджають виступати з гастролями, а ми просто спостерігаємо, тоді виходить, ми дурні? Я говорю сама собі: жінка, може, стань сміливішою?!

- Але ви розумієте, якщо наважитеся поїхати з туром до Росії, то потрапите під шквал та засудження так званих активістів тут, удома.

- Звичайно, я боюся засудження. Але чи не заслужила я вже, щоб не летіли засудження у мій бік – теж питання. З іншого боку, нас штовхають до цього. Якщо політика нічого не пропонує натомість, значить, формула «бізнес – це лише бізнес» можлива?

- Як ви вважаєте, хто це визначає – суспільство, політики, влада? Хто винен?

- Ніхто не винен. Не треба казати, що винна нова влада. Ні, це питання просто зависло в повітрі. Постійна відсутність правил породжує ринок якийсь, і в результаті ми виглядаємо погано. У всіх цих заборонах, зривах, скандалах ми маємо поганий вигляд. Внесли до списку, потім скасували, потім знову внесли. Час уже до чогось прийти. Я навіть готова стати родоначальником руху, готова стати першою, хто скаже: друзі, просто поговоримо, давайте знайдемо форму.

- З ким говорити?

- Суспільство має говорити одне з одним. І тоді ми знайдемо цю модель. Інакше одні психануть, поїдуть, інші психануть, поїдуть: це знову розкол. Культурний розкол. Поки немає єдиної думки та консолідованих правил, сперечатимемося – хто хороші, а хто погані.

Тіна Кароль не виступає у Росії з 2014 року. Фото: прес-служба

Тіна Кароль не виступає у Росії з 2014 року. Фото: прес-служба

Про похід у політику: Не виключаю такого повороту.

- В Україні багато артистів уже у політиці. А ви ще ні. Чи не збираєтеся?

- Я виглядаю як людина, яка може бути політиком? ( Сміється ). А якщо серйозно відповідаючи на ваше запитання, скажу так: не виключаю такого повороту. Але це рішення не має бути спонтанним. Політиці треба системно та довго вчитися. І я ще маю час.

- Ще одне серйозне питання – ви брали активну участь у робочій групі МКІП з питання авторського права в Україні. Поясніть, якщо таки ухвалять закон про авторське право, для нас, слухачів музики, щось зміниться?

- Для вас, для слухачів нічого не зміниться. Але наші артисти, композитори, поети – жебраки та не отримують своїх авторських відрахувань від того, що їхні пісні програли на радіо, у ресторані, як це прийнято у всьому світі. За кордоном і навіть у Росії це хтозна-коли збудовано.

Наскільки я розумію, надали ліцензію компанії, яку очолює Руслана. Але на розгляді закон, який скасує це рішення, і буде за іншими правилами, це все далі розвиватиметься. Давайте просто за правилами жити, ми готові дотримуватися правил, я готова дотримуватися правил.

- У разі ухвалення закону та перегляду акредитації не вийде так, що місце Руслани займе хтось інший?

- Я не хочу, щоб хтось займав чиєсь місце. Я запропонувала давно, все треба бозна-коли автоматизувати, комп'ютеризувати, і ось скільки разів програла, стільки разів ти отримав свою роялті за відтворення твоєї композиції. А бухгалтер чи платіжна система нарахувала тобі на карту наприкінці кварталу. Ця процедура не має бути під чиїмось ім'ям, під патронатом. Навіщо це? Це совок.

Тіна Кароль не відкидає, що може піти в політику. Фото: прес-служба

Тіна Кароль не відкидає, що може піти в політику. Фото: прес-служба

«Старшу школу син закінчить на батьківщині»

– І, якщо можна, про дуже особисте – Веніаміну вже 13. Відчули вже як мама всі принади перехідного віку у свого сина?

– Коли Вені стукнуло 13, перше, що зробила – показала йому серіал на тему, що відбувається з дітьми у цьому періоді. Існують англомовні прикольні серіали на тему перехідного віку. В одному з них є сцена: поки годинник не пробив 12, хлопчик погоджується: так, я йду спати опівночі, але як тільки годинник пробив 12 і йому виповнилося тринадцять років - за фактом хвилину тому, він каже: хвилиночку, я вже не йду спати! ( Сміється ).

І коли Веня щось починає варіювати, я йому нагадую цей епізод із серіалу. Він одразу заспокоюється, і ми на фан переходимо. В нас дружба. Я щаслива дрібніти біля нього, він вищий за мене і вже важить більше за мене.

- Як він вас називає?

- Мама.

– Все-таки чому ви не залишили його вчитися в Україні, а вибрали Англію?

- По-перше, мені справді пощастило, я познайомилася з українською родиною педагога та адвоката, які у себе приймали вже не одну дитину. І Вені у них сподобалося. Але це не основне.

Коли не стало чоловіка, я побачила надто прикуту увагу до моєї дитини, її всі шкодують, усі сприймають через призму мами. А мені хотілося, щоб він ріс як звичайний хлопчик, а не син зірки. Щоб у його школі ніхто не знав, що співаю. Це вже зараз його однокласники почали слухати мої пісні та лайкають в інстаграмі ( посміхається ).

- І як ви до цього ставитеся?

- Незрозуміло, чого я нервуюся, але мені важливо, що їм подобається.

- Він все ще займається музикою? Чи хотіли б, щоб він зайнявся в майбутньому музичною кар'єрою?

- Ні, не бачу його музичної кар'єри. Так, він грає на фортепіано, барабанах. Ще грає у регбі, ходить на дзюдо, пройшов курс фехтування. Вони тестують дітей у всіх напрямках. Крім того, Веня – паламар української церкви, він танцює гопак, він максимально інтегрований в Україну.

- Ви хочете, щоб він повернувся після навчання до України?

- Обов'язково, я навіть не бачу, навіщо йому там перебувати у старших класах. Вважаю, що він усе, що треба було, там уже взяв.

– І як він це коментує?

- Він відповідає: «Я заробляв свою популярність 7 років, у мене ж купа друзів, і тепер я повинен піти з цієї школи і робити все наново?» ( Посміхається ) Я говорю: «Ти молодець, але ти ще не спробував тут завести нових друзів».

Син співачки Веніамін скоро повернеться до України. Фото: прес-служба

Син співачки Веніамін скоро повернеться до України. Фото: прес-служба