Завантажити ще

Кличко, Серга та Найєм поділяться воєнними історіями у документалці Ukrainian Storybox

Кличко, Серга та Найєм поділяться воєнними історіями у документалці Ukrainian Storybox
Фото: прес-служба

В Україні розпочалися зйомки документального фільму про війну Ukrainian Storybox, де своїми історіями поділилися мер Києва Віталій Кличко, музикант Коля Серга, адвокат та боєць ЗСУ Масі-Мустафа Найєм, письменник, журналіст Станіслав Асєєв, який пробув у російському полоні два роки, та інші українці. Це українсько-німецький проєкт, режисером якого є відомий англієць Девід Белтон. В Україні фільмом займається продакшн "ММД ПРО", продюсер Роман Мартиненко.

– Як кажуть герої нашого фільму: кожен воює на своєму фронті. Ми відчуваємо велику відповідальність і розуміємо, що не можемо дати світу «втомитися» від війни, яку розв’язала Росія проти України. Зустрічати героїв (у всіх значеннях цього слова) і просити їх знову проживати події, які не згадаєш без сліз, непросто. Але ми усвідомлюємо вагу цих свідчень і той вплив, який вони матимуть на світ, – розповів продюсер Роман Мартиненко.

Знімальна група вже побувала у Харкові, Чернігові, Києві, Львові, Запоріжжі, де записувала свідчення героїв фільму – свідків повномасштабної війни Росії проти України, (не)звичайних українців, життя яких назавжди змінилося 24 лютого. За задумом, снайпери, артилеристи, керівники обласних та міських органів влади, медики, жертви окупації, дорослі та діти заходять у спеціальний бокс, де опиняються віч-на-віч з камерою. У такій "зоні безпеки", без журналістів та запитань, вони розповідають свої історії, пережиті за 7 місяців війни.

– Ми готуємо чесний, щирий, емоційний проєкт з історіями, кожна з яких могла би стати сценарієм для голлівудського кіно, але це – реальність українців сьогодні. Ukrainian Storybox – це нагадування світу про жахи і злочини, які вчиняє Росія у війні проти України. Та, що не менш важливо, ми засвідчуємо безумовну любов до Батьківщини, жагу до життя, незламність і віру у краще майбутнє. Кожен із наших героїв – саме ті українець та українка, якими ми пишаємось, – додав продюсер.

Зйомки проєкту ще продовжуються. Команда фільму планує зафіксувати свідчення героїв звільненого з-під окупації Ізюма. Прем'єра картини відбудеться у лютому 2023 року, її покажуть у рамках кінофестивалю "Берлінале".

В Україні також презентують документалку з історіями маріупольців про війну. Картина "Маріуполь. Невтрачена надія" побудована на щоденниках маріупольської журналістки Надії Сухорукової та створена за ініціативою Об'єднання українських продюсерів (ОУП)

Фото
Фото
28 Вересня 202214:20