19 червня
Завантажити ще

Піаніст Хмара написав саундтрек до документалки Бадоєва "Довга доба"

Піаніст Хмара написав саундтрек до документалки Бадоєва
Фото: прес-служба 1+1

Український режисер та сценарист Алан Бадоєв презентував саундтрек до документального фільму "Довга доба" про війну в Україні очима самих українців. Автором музики до фільму став піаніст-віртуоз Євген Хмара. Фрагмент композиції музикант зіграв у День Незалежності в ефірі "Сніданку з 1+1".

- Мене дуже зворушує, що саме Євген Хмара написав саундтрек до майбутнього фільму і запропонував співпрацю як головного композитора проєкту. Історія його знищеного фортепіано пронизує мене до сліз. Звичайно, лише тоді, коли пережив таку історію, ти можеш подарувати ту мелодію, яка буде доречною для фільму, - розповів Бадоєв.

Участь Хмари у проєкті є символічною, оскільки російський снаряд зруйнував легендарне біле фортепіано Євгена вартістю 100 тис. євро, на якому грав Елтон Джон, коли давав концерт на Хрещатику.

Бадоєв також показав третій тизер до документалки, до якої увійдуть цінні кадри із тимчасово окупованих територій.

- Поки що ми переглянули понад 3000 історій, які отримали від українців. Частину з них уже відібрали та підготували до "полотна". Беремо в роботу як великі історії, так і дуже коротенькі, бо іноді якесь слово, сказане героєм, задає тональність для наступного героя. Цей фільм – справжня мозаїка із почуттів. Ми отримуємо матеріали навіть із тимчасово окупованих територій, і це дуже цінні кадри. Були випадки, коли діти нишком знімали якісь відеоролики спеціально для нас. Звичайно, ми просимо людей із тимчасово окупованих територій не ризикувати. Але вони хочуть, щоб про них та їхні міста знали всі, - каже режисер.

В інтерв'ю "КП в Україні" Бадоєв розповідав, що його головне завдання при створенні фільму - показати Україну до війни, те, як ми жили в останній мирний день, з чого складалася ця доба і на що перетворилося наше життя після першої бомби.

Документалка "Довга доба" буде створена спільно з телеканалом "1+1" і розповість про події війни, яку Росія розв'язала проти України, очима очевидців.