Завантажити ще

Аукціон на підтримку України в Каннах: з молотка пішли картини Марчука та розкадровки Параджанова

Аукціон на підтримку України в Каннах: з молотка пішли картини Марчука та розкадровки Параджанова
Фото: Соколівська Інна/УНІАН

Картини українського художника Івана Марчука та твори мистецтва інших діячів культури продали на аукціоні у Каннах. Благодійний вечір за підтримки Держкіно пройшов 24 травня на віллі Ротшильда. Ведучими аукціону були Юрій Горбунов та Катя Осадча, а розважали гостей артисти з України та Швейцарії: гурт KAЗКА, оперна співачка Вікторія Булєєва, а також колектив Kadebostany. Завітали на захід українська топ-модель Аліна Байкова, львівський дизайнер Олена Даць, прима-балерина Христина Шишпор, режисер Антоніна Ноябрьова, а також дипломати та чиновники – консул України у Франції та заступник мера Канн.

У розмові з журналістами Марчук розповів, що під час війни виїхав з Києва до Відня евакуаційним потягом, взявши з собою кілька необхідних для малювання речей.

- Що можна взяти за півгодини, розумієте? Багато що просто залишив і взяв під руки те, що можна підняти, невелике. У Відні я не малюю Україну. У Відні я зараз розпочав новий стиль. 15-й стиль, 15-ту технологію я вигадав, роблю невеликі картини аквареллю, бо я ще не маю майстерні, - зазначив майстер в інтерв'ю ТСН.

Окрім робіт художника "Виходять мрії з берегів" та "Замріяні копички" на аукціон було виставлено оригінальне розкадрування до стрічки "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова, постер стрічки Юрія Іллєнка "Білий птах з чорною міткою" та картина Владислава Шер, що була написана 19 березня 2022 року після обстрілів та руйнування житлових будинків Маріуполя російськими окупантами. Загалом на підтримку України вдалося зібрати 50 тисяч євро (понад 1,5 мільйона гривень).

Фото
Фото
25 Травня 202213:24

Раніше співачка Джамала зняла, як Річард Гір заспівав на концерті на підтримку України. Голлівудський актор був ведучим благодійного вечора, де збирали гроші на допомогу українцям.

Новини по темі: Благодійність Аукціони KAZKA