28501
0
22 квiтня
Завантажити ще

Зіркові мами на обороні країни: Катя Осадча шукає своїх, а Джамала дає концерти по всій Європі

Зіркові мами на обороні країни: Катя Осадча шукає своїх, а Джамала дає концерти по всій Європі
Фото: Instagram.com/kosadcha/фотограф Вікторія Артемкіна

У День матері дякуємо і вклоняємося усім нашим мамам – вони не лише міцно тримають тил, а й пліч-о-пліч з чоловіками воюють на полі бою. Вклоняємося мамам, для яких в цей час рідними дітьми стали всі українці.

У цей день – історії про те, що мами можуть все і ніколи не здаються!

Катя Осадча створила проєкт пошуку зниклих «Знайти своїх»

- На п’ятий день війни  я почала отримувати повідомлення  про загублених дітей. Одразу  прийшла думка зробити телеграм-канал, але вже за кілька годин  після створення ми зрозуміли, що потрібно допомагати шукати і дорослих, адже кількість повідомлень вже була за сотні, - зізнається Катя Осадча

Нині телеграм-канал «Пошук зниклих» виріс у соціальний проєкт під назвою «Знайти своїх» та допомагає всім українцям знайти своїх близьких, з якими вони втратили зв’язок через вторгнення росії на територію України.

- В команді вся редакція «Світського життя» - шеф-редакторка, редактори і журналісти, наша стиліст. А також - моя краща подруга і ще дієві круті дівчата. Наша команда 24/7 обробляє запити, - розповідає вона. - Ми радіємо до сліз, коли люди знаходяться, і наші дівчата-феї отримують неймовірний заряд робити ще більше 

19 березня Катя написала  на своїй сторінці в Інстаграм, як за роботою ледве не забула, що її молодшому синові в цей день виповнюється 7 місяців.

- Зранку подзвонила моя  бабуся, нагадала, що Данилові сьогодні 7 місяців. Ми всі загубилися в  днях, тижнях і датах, ми рахуємо дні війни і смерті дітей. Ці жахи будуть з нами все наше життя, - пояснювала вона. - Сьогодні прочитала у Ольги Руднєвої (директорка Фонду «Антиснід». – Авт.) про мам. Напевно, у всіх є відчуття, що ти потрібен більше десь, потрібно робити, допомагати, потрібно бігти і рятувати, ми всі щось робимо і найбільше хочемо голими руками зупинити війну. Я ночами пишу росіянам в порожнечу, плачу від безсилля зупинити цей жах, а зранку беруся з нашими дівчатами шукати людей. Але потрібно не забувати, наскільки сильно ми потрібні нашим дітям - почитати, обійняти, пояснити, не відмахуватися. Навіть найменші все відчувають, вони гірше їдять, здригаються від звуків. Вони ще не знають, що їм пощастило залишитися живими, це жахливе слово «пощастило», але потрібно зробити все, щоб їхнє життя хоча б приблизно було нормальним, наскільки це можливо. Мами, сил вам!

Осадча обіцяє, що коли Данило виросте, буде знати ці події в подробицях, знати, якою ціною українці вибороли його країну!

Катя каже, що потрібно не забувати, наскільки сильно ми потрібні нашим дітям. Фото: Instagram.com/kosadcha/

Катя каже, що потрібно не забувати, наскільки сильно ми потрібні нашим дітям. Фото: Instagram.com/kosadcha/

Марічка Падалко лишилася боронити інформаційний фронт

У перший день війни росії проти України Марічка Падалко та її чоловік Єгор Соболєв вирішили, що відвезуть дітей - 15-річного Михайла, 13-річну Марію та 11-річну Катерину - у безпечне місце на Західну Україну. А далі - Єгор піде захищати країну, а Марічка продовжить працювати на інформаційному фронті – вести загальнонаціональний телемарафон «Єдині новини».

Телеведуча зізнається, що переживати розлуку з чоловіком, дітьми, важкі воєнні будні їй допомагає саме робота.

- Жінки взяли на себе особливий тягар цієї війни. Саме на їхні плечі випало дбати про безпеку своїх дітей і літніх батьків, підтримувати своїх чоловіків, бути  «старшими» і «головними», - каже вона. - Мої діти, які зараз у Львівській області, мужньо переносять розлуку з батьками, хоча найменша виявилася до цього не готовою. Але, дякуючи волонтерам, знаходять розраду в плетінні сіток.

Телеведуча зізнається, що плакати вже не може – стільки виплакано, що, здається, сліз не лишилося:

- Поки я намагалася собі це пояснити, мені це сформулював один з редакторів американського  каналу, з якими я зараз багато спілкуюся: «Не плачте, дайте світу  зараз виплакати ваші сльози за вас, а вам потрібні сили  для перемоги». Це, власне, те, що я зараз відчуваю - бути мужньою, бути сильною, наближати перемогу на своєму місці. Тому розповідаю про Україну всюди, де просять, який би час доби не був і скільки б я до того не спала. Після мого інтерв’ю ізраїльському телеканалу «13» журналістська профспілка країни вирішила збирати гроші на підтримку своїх українських колег, які працюють на війні. Після моєї участі в денному шоу на британському ITV канал захотів перераховувати через мене 2000 англійських фунтів на допомогу Україні.

У той же час Марічка Падалко використовує будь-яку можливість, щоб побачитися з дітьми. Навіть якщо є один вільний день – їде до них. 14 березня у Михайла був день народження, то ж мама не могла не влаштувати синові сюрприз і поїхала, щоб обійняти.

Марічка Падалко з доньками – Марією та Катериною. Телеведуча не втрачає будь-якої нагоди, щоб побачитися з дітьми. Фото: Instagram.com/marichkapadalko/

Марічка Падалко з доньками – Марією та Катериною. Телеведуча не втрачає будь-якої нагоди, щоб побачитися з дітьми. Фото: Instagram.com/marichkapadalko/

Маша Єфросініна перепрофілювала роботу свого фонду

Телеведуча та громадська діячка Маша Єфросініна перепрофілювала роботу свого «Фонду Маша» на час війни, який було створено для протидії домашньому та гендерному насильству. Нині фонд займається закупівлями медикаментів, їжі, допомагає жінкам, дітям, людям похилого віку та людям з інвалідністю. Також фонд створив платформу психологічної допомоги. Окрім цього, телеведуча веде інформаційну війну у соцмережах та дає інтерв’ю зарубіжним ЗМІ, де розповідає про загарбницьку війну росії проти України.

Спочатку Маша з 18-річною донькою Наною та 7-річним сином Олександром виїхали до Львова, а коли вона прилетіла у Варшаву на благодійний телемарафон Save Ukraine, залишилася з дітьми там.

- Тут я можу набагато більше вести інформаційної роботи, щоб Європа не спала спокійно. Плюс я можу збирати гроші, бо Україна майже припинила жертвувати на рахунки благодійних фондів. Усі виснажені, кількість проблем і катастроф збільшується. Людям елементарно немає чого їсти й пити, – зізналася вона в інтерв’ю «Слава+».

За словами Маші, Європа трохи втомлюється від війни. Такий висновок можна зробити навіть по гуманітарній допомозі - склади вже не такі забиті, як в перші тижні. Тому й виїхала до Європи, щоб допомагати там збирати кошти.

Кілька днів тому Маша повідомила, що наразі вона перебуває у Німеччині:

- Не буду довго розповідати  про мої поневіряння з дітьми  – у кожного, хто полишив рідний дім, своя важка історія.

Попрощатися з чоловіком Тимуром Хромаєвим і поїхати за кордон - це був важкий момент для кожного члена їхньої родини.

- Діти вперше бачили, як він плаче. Ми ніколи не розлучались так надовго, - поділилась Єфросініна в інтерв’ю програмі «Ранок з Україною».

Маша Єфросініна поїхала в Європу збирати кошти, щоб європейці не спали спокійно. Фото: Instagram.com/mashaefrosinina/

Маша Єфросініна поїхала в Європу збирати кошти, щоб європейці не спали спокійно. Фото: Instagram.com/mashaefrosinina/

Джамала дає концерти по Європі

На початку війни Джамала відвезла двох синів, 4-річного Еміра-Рахмана та Селіма-Гірая, якому у червні буде 2 роки, до Туреччини. У Стамбулі живе її старша сестра Евеліна. І - відправилася з концертами по Європі, щоб збирати кошти всім, хто цього потребує. А ще Джа роздала сотні інтерв’ю міжнародним ЗМІ, щоб світ знав про наше горе і наш біль.

- Говорити важко зараз, не те що співати. Та я зроблю  усе можливе, аби світ дізнався  про злочини росії. Про те, на  що вони перетворили наше життя, - сказала тоді вона.

Джамала уже виступила на підтримку України в Туреччині, Іспанії, Нідерландах, Польщі, Грузії, Німеччині, Великій Британії, Ісландії, Литві, Румунії. Всі зібрані кошти йдуть на допомогу Україні. На черзі – знову Велика Британія, концерт у Лондоні. 

Співачка зізнається, що сьогодні ще більше цінує кожну хвилину, проведену з дітьми, і тим важче їй дається кожна мить розставання з ними. 27 березня її старшому сину виповнилося 4 роки. У день його народження співачка розповіла, як Емір переживає розлуку з батьками: 

- В мене немає нічого ціннішого за тебе, твого братика та вашого батька. 
Найбільше в світі я б хотіла, щоб ти не знав, що таке війна. Місяць, як ти сильно подорослішав. Тому що у свої майже чотири ти мав проявити неабияку терплячість, мудрість і розуміння. Я дуже дякую тобі за це.

Всім здається, що діти мають швидше адаптуватися до нових умов. Але тільки я знаю, як тобі непросто. Ти сумуєш за батьком. Вночі ми обидва не спимо, а вчора зранку, коли я мала їхати, ти захворів.

Я запитала: «Емір, ну як же так?» А відповідь отримала таку: «Анака, а знаєш, чому я захворів? Тому що я сумую за батьком».

У нас у всіх було своє справжнє життя, наповнене мріями й улюбленими звичками. Проте одного дня погані люди вирішили в нас це все забрати. Але як я тобі й казала під час нашої довгої подорожі, це в нас з тобою така гра, і вона, на жаль, ще не закінчилась. Ти ж знаєш, що ми маємо зробити, щоб перемогти та повернутися додому? Бути стійкими, сильними, терплячими. Допомагати мені й татові своєю любов’ю та слухняністю. Ти мій маленький Герой. Як всі діти України.

За словами Джамали, сьогодні їй все важче дається кожна мить розставання з синами. Фото: Instagram.com/jamalajaaa/

За словами Джамали, сьогодні їй все важче дається кожна мить розставання з синами. Фото: Instagram.com/jamalajaaa/