14 липня
Завантажити ще

Картину Марії Примаченко продали на аукціоні за 500 тисяч доларів

Картину Марії Примаченко продали на аукціоні за 500 тисяч доларів
Фото: facebook.com/prytulafoundation.org

Вперше в історії благодійних аукціонів українська картина була продана за пів мільйона доларів. Переможцем став українець з-за кордону. Всі виручені підуть на потреби Генерального штаба Збройних Сил України, повідомили у Благодійному фонду Сергія Притули.

За рекордну ціну продана картина Примаченко «Квіти виросли коло четвертого блока».  Її фонду подарував волонтер-водій штабу, а в мирному житті колекціонер Ігор Понамарчук разом з дружиною Дар’єю Добріян. Аукціон проходив в прямому ефірі. Ставки приймав і оголошував Сергій Притула

Родина Марії Примаченко підтримала благодійний аукціон і відмовилася від роялті з продажу картини на користь ЗСУ.

Марія Примаченко – відома українська художниці. Народилася у 1908 року в українському селі Болотня.  З 1936 року Марію вчилася у Школу народних майстрів при Київському музеї українського мистецтва. На території Лаври, де були майстерні, дівчина познайомилася зі своїм земляком із Болотні Василем. Пара разом поїхала додому, де 1941-го народився син Федір. У майбутньому він став відомим художником.

Марія Примаченко померла у віці 89 років, маючи світову славу. Її картини експонувалися на виставках у Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Празі та інших великих містах. Вона отримала звання народного художника УРСР, а в 1994 році була нагороджена Почесною відзнакою Президента України. За життя ім'ям Примаченко назвали планету, а після смерті ставили на її честь пам'ятники та створювали мистецькі композиції.

На початку війни картини Примаченко знаходились у музеї в Іванкові, що на Київщині. Приміщення було знищено під час одного з обстрілів. Та картини художниці встигли врятувати. 

Новини по темі: Аукціони Картини Мистецтво