Завантажити ще

Надія Матвєєва: Моє прагнення до почуття безпеки більше, ніж прагнення до любові

Надія Матвєєва: Моє прагнення до почуття безпеки більше, ніж прагнення до любові
Фото: СТБ

Хоча передачі «Все буде добре» більше немає в ефірі, телеглядачі не втомлюються повторювати: наша Надя знає все. За роки роботи у проекті Надія Матвєєва стала для них близьким другом, порадником і людиною, якій можна довірити все.

Тепер по суботах телеведуча зустрічає нас в ефірі СТБ разом з Григорієм Решетником у «Неймовірній правди про зірок». А про неймовірні та важливі історії з життя Наді ми з нею розповідаємо прямо зараз.

«Сама можу створювати собі настрій»

- Надя, хочу почати нашу розмову з ваших завзятих стрибків на батуті, які я все переглядаю у вашому Інстаграмі. Що допомагає вам так круто триматися?

- Я, як і кожна людина, сама можу створювати собі настрій. А оскільки мені подобається перебувати у гарному піднесеному настрої, відчувати позитивну енергію і від себе, і від людей, які поруч зі мною, намагаюся для цього робити все можливе і різнобічне..

Ідея пострибати виникла несподівано - як тільки ми побачили батут під час обіду в перерві між зйомками. Цей експромт допоміг створити необхідну творчу радісну енергію на увесь день. І такі моменти я не пропускаю.

- А скандинавська ходьба вам що дає?

- Скандинавська ходьба для мене - це ідеал прогулянки. Я неодноразово говорила, що обожнюю довго гуляти і в різних місцях, в тому числі й на самоті. А скандинавська ходьба додає те саме навантаження і раціональність, які перетворюють прогулянку не тільки у медитацію, а ще й у тренування.

Скандинавська ходьба допомагає спалювати у півтора рази більше калорій, ніж звичайна. Ти і худнеш, це і кардіонавантаження, і можливість відчувати такий приплив енергії, який можна порівняти з відвідуванням хорошого тренування у спортзалі.

- Ви писали, що ваша максимальна дистанція наразі - 30 км. Але ваша мета - «сотка», тобто 100 км за добу. Ви вже близько до цієї мети?

- Я, звичайно, прагну кращих результатів, і траса скандинавської ходьби в 100 км - це для мене мрія. Однак не можу сказати, що роблю це систематично. Швидше на даному етапі я розглядаю скандинавську ходьбу як регулярні тренування, які допомагають мені бути у хорошій фізичній і, до речі, емоційній формі.

А що стосується таких супердосягнень, це віддалена мета. Сподіваюся, все-таки я до неї коли-небудь повернуся.

- Що вам допомагає ставити цілі і йти до них, не звертаючи із заданого шляху? Це ж дуже складно!

- Згодна з вами, ставити собі цілі і йти до них, не звертаючи зі шляху, це складний процес. Особливо в наш час, коли навколо так багато інформації, спокус, якихось відволікаючих моментів. Думаю, дійти можна до тієї мети, яка дійсно важлива. Як зараз люблять говорити - до своєї справжньої мети. І завдання, яке потрібно вирішити перш за все, - визначити цю справжню мету.

Що стосується скандинавської ходьби та успіхів у цьому виді спорту, це дійсно моя мета, оскільки я чітко зрозуміла, як це добре впливає на мій організм, мій настрій і на життя в цілому.

Скандинавська ходьба для телеведучої - це ідеал прогулянки. Фото: Інстаграм Матвєєвої

Скандинавська ходьба для телеведучої - це ідеал прогулянки. Фото: Інстаграм Матвєєвої

«Те, що відбувається наразі зі мною, - це праця довжиною в життя»

- Мадонна у свої 63 не соромиться зніматися у відвертих фотосесіях. Хтось вважає її божественною і сексі, хтось називає це вульгарністю. Що ви думаєте з приводу відвертих фото і чи готові на такі експерименти, коли вам буде за 60?

- Ступінь відвертості людини, в тому числі й публічної, - це особиста справа кожного. Мадонна у свої 63 вже стільки всього зробила, так проявилася, була такою працьовитою і талановитою одночасно, що, думаю, їй можна все. Це всього лише реакція людей, які захоплюються нею, можливо, заздрять, а можливо, дійсно засуджують. І кожен має на це право.

Що стосується того, на що я буду готова після 60... (сміється). Давайте поживемо - побачимо. Готова з вами першою зустрітися на порозі свого 60-річчя, щоб розповісти про те, до чого я готова, а про що вже навіть і не думаю.

- До речі, Аніта Луценко під вашим фото у купальнику написала: «Відмінна робота над собою. Красуня». Я з нею погоджуся. Як вам це вдається?

- Вдячна Аніті й вам за такий приємний відгук на мої фотографії. Думаю, це накопичувальний процес. Те, що відбувається нині зі мною у моєму віці, - це все-таки праця довжиною в життя. Тому рекомендую всім юним дівчатам і молодим людям, які вже замислюються про те, як вони будуть виглядати і відчувати себе в більш старшому віці, раніше починати фізичну активність, не забувати про правильне харчування і психологічну гігієну, для цього є маса можливостей.

Ну а нам, дорослим жінкам і чоловікам, і особисто собі раджу перш за все не здаватися, не зупинятися і слідувати фразі, яку я обожнюю: «Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є». Її сказав Теодор Рузвельт, і наразі вона так само актуальна, як і в його час.

- Ви практикуєте кето-діету. Що у вашому раціоні?

- Кето-харчування - це раціон, з якого практично повністю виключені вуглеводи - солодке, борошняне, каші, види овочів, які ростуть під землею, тому що там накопичується крохмаль, а це цукор. Основна частина раціону, 80%, - це жири, сюди входять жирна риба, жирне м'ясо, авокадо, яйця, сало, корисні рослинні масла, вершкове масло, жирні молочні продукти. А 20% - білок.

Фактично майже всі продукти, що перерахувала, є в моєму раціоні, плюс намагаюся вживати велику кількість зелених і листових овочів. Такий раціон допомагає організмові перейти  на споживання енергії не з вуглеводів, тому що їх немає, а з кетонів, які виробляються організмом при розщепленні жиру, якщо його достатньо.

Зараз в ефірі СТБ Надя разом з Григорієм Решетником розповідають нам неймовірні історії про зірок. Фото: СТБ

Зараз в ефірі СТБ Надя разом з Григорієм Решетником розповідають нам неймовірні історії про зірок. Фото: СТБ

«Перший мій запит до психолога - як зберегти себе»

- Навесні глядачі побачать новий проект з вашою участю - «Щасливі за 7 днів». Можна стати щасливою за 7 днів?

- Це проект, який дійсно розповідає про те, як жінка, яка загрузла у проблемах, незадоволена своїм життям, розчарована, може змінитися за 7 днів і стати щасливою. Це можливо, якщо розглядати ці 7 днів як відправну точку, чарівний пендель і прислухатися до порад експертів про те, що потрібно змінити і як це можна зробити для того, щоб прожити своє подальше життя щасливо.

- Одна з основних ідей цього проекту в тому, щоб здолати невпевненість героїнь у собі і допомогти їм радіти життю. У вас був період невпевненості в собі?

- У своєму житті я постійно в пошуку вчителів, людей, у яких можу взяти життєву мудрість, якісь навички, які мені допоможуть. Звичайно, у мене були комплекси і в підлітковому віці, і в пошуці професії, і в пошуці себе як жінки. Мені здається, сам цей пошук і розуміння того, що є якісь проблеми, які можна вирішити, і є той шлях, яким потрібно йти, щоб зрозуміти себе, прийняти і зрештою полюбити.

У цьому процесі мені допомогли мудрі люди, які завжди були поруч зі мною. Це моя матуся, вчителі, яких я постійно в житті знаходила, і не втомлюся дякувати психологам і психотерапевту, які відкрили мені шлях до розуміння себе через психологію і психотерапію.

- З якими основними запитом ви звернулися до психолога?

- Перший мій запит до психолога був про те, що я не знаю, як мені зберегти себе, коли я віддаю так багато енергії і своїх емоцій телевізійній професії. Мені дуже важливо бути корисною людям, але як при цьому залишатися в гармонії з собою і бути щасливою?! Цю дуже важливу частину я розглянула, зрозуміла і прийняла, в тому числі і за допомогою психотерапії.

- У минулому році ви зважилися розповісти про насильство в сім'ї, до цього не пам'ятаю таких від вас історій. Чому саме зараз?

Будь-яка проблема, в тому числі й дуже страшна, може стати точкою зросту, точкою шляху до себе і гармонії

- Мій пост про насильство в сім'ї на моїй сторінці в Інстаграмі і Фейсбуці - це скоріше результат накопичувальний. Історію мого дитинства, яка нерозривно пов'язана, на жаль, з алкоголізмом мого батька, я вже розповідала в проектах «Все буде добре» і «Моя правда».

Але нині, вже будучи дорослою жінкою, зрозуміла, що варто ще раз сказати про це більш конкретно і відверто. Мені здається, таким чином я можу звернути увагу багатьох жінок на ситуацію, яку вони, можливо, проживають і з якої, можливо, на жаль, не бачать виходу, і сказати - він є. Я точно знаю, що будь-яка проблема, в тому числі і дуже страшна, може стати точкою зросту, точкою шляху до себе і гармонії. Тому я ще раз поділилася своєю історією.

- Якби ви стали героїнею випуску «Неймовірна правда про зірок», що неймовірного ми б про вас дізналися?

- У програмі безліч рубрик, тому, наприклад, ви могли б дізнатися, що знаходиться у моїй сумочці, що є в моєму автомобілі, могли б пограти зі мною в гру «Було чи не було» або розвіяти про мене якісь чутки. Я не стану розповідати щось конкретне, що могло б стати сюжетом нашої чудової програми, але, повірте, у нас настільки різнопланові сюжети, що вам у будь-якому випадку було б цікаво. Тому рекомендую і запрошую дивитися «Неймовірну правду про зірок», тому що життя зірок, як і життя людей взагалі, цікаве, повчальне, а часом і веселе.

«Моє щастя - це плід моїх зусиль і мого бачення життя», - зізнається Матвєєва. Фото: СТБ

«Моє щастя - це плід моїх зусиль і мого бачення життя», - зізнається Матвєєва. Фото: СТБ

Людина може бути щаслива у будь-якому стані

- У квітні минулого року ви розповідали нам, що у вас є приятель, але поки ви не можете назвати свої до нього почуття любов'ю. В результаті, як з'ясувалося, для цієї людини ви були не його єдиною жінкою. Розчарувалися?

- Я рада, що не перейнялася почуттями до нього настільки, щоб страждати через те, що виявилася у нього не одною. Можливо, моя жіноча інтуїція підказувала мені, що потрібно бути обережною і дотримуватися дистанції. Можливо, зіграло моє прагнення до почуття безпеки, яке більше, ніж прагнення до любові. До речі, про цю свою особливість, що виходить із дитинства, я дізналася саме під час психотерапії.

І, мабуть, я ще не зустріла людину, якій могла б настільки довіряти і почуття до якої були б настільки сильні, щоб я забула про свою безпеку.

В цілому я обережна жінка. І це, з одного боку, рятує мене від якихось катастрофічних переживань, з іншого - позбавляє всієї гами почуттів, які може випробувати жінка, яка повністю віддається емоціям. Але я така як є.

- Чи зкохана Надія Матвєєва зараз? До речі, так веселитися і стрибати на батуті може тільки щаслива людина.

- Мої стрибки на батуті, нескінченні танці та інші маленькі радощі життя - це доказ того, що людина може бути щасливою у будь-якому стані, якщо цього бажає, має мудрість, силу, ентузіазм і творчість для того, щоб знаходити ці маленькі радощі в житті. Ніде правди діти, я, як і більшість, напевно, жінок, вважаю, що любов, закоханість дає неповторні веселкові барви. Але намагаюся на цьому не зациклюватися. Розумію, що життя мінливе, а моє щастя - це плід моїх зусиль і мого світосприйняття.

- До речі, якщо справа дійде до одруження, хотіли б весілля? Оля Сумська нещодавно на срібне весілля вдягнулася у білу сукню та фату, каже, дуже їй цього хотілося. Вам хотілося б білу сукню, фату?

Я вже даю собі право змінювати свої точки зору залежно від того, який період життя проживаю і як себе почуваю

- А у мене чомусь бажання зробити це все  тихо, інтимно, можливо, вдвох або в колі парочки найближчих друзів, а потім відправитися в подорож. Ось така картина світу, яка стосується весілля і початку серйозних відносин. Але подивимося, як буде, якщо буде.

Я вже даю собі право змінювати свої точки зору в залежності від того, який період життя проживаю і як себе почуваю. Тому стовідсоткової відповіді на це каверзне запитання у мене немає (сміється).

- У вашому Інстаграмі не помічала, наприклад, посиденьок з подружками за келихом вина. Як відпочиває і розслабляється Надія Матвєєва?

- Посиденьки з друзями або подругами - це невід'ємна частина мого життя. Але найчастіше, чому, до речі, я дуже радію, ми настільки захоплені одне одним, що не фотографуємося. А якщо і є фотографії, то вони дуже особисті, інтимні, тільки для своїх. І це мені подобається.

- Ви говорите, що дуже любите Австрію. Що або хто вас так ніжно пов'язує з цією країною?

- Останнім часом із Австрією і Віднем зокрема мене пов'язують друзі, які у мене там з'явилися і які кличуть мене у гості, раді зустрічі зі мною, як і я з ними. Австрія для мене - ідеал країни із ставлення до громадян, туристів, до природи, з розумності підходу в усьому. Цей раціоналізм, який виражається у красивих формах, притягує мене до Відня. І я вдячна життю, що побачила, полюбила це місто і можу до нього повертатися.

Телеведуча зізнається, що у неї теж були комплекси і в підлітковому віці, і в пошуку професії, і в пошуку себе як жінки. І розібратися в собі їй допомогли, зокрема, психологи і психотерапевт. Фото: СТБ

Телеведуча зізнається, що у неї теж були комплекси і в підлітковому віці, і в пошуку професії, і в пошуку себе як жінки. І розібратися в собі їй допомогли, зокрема, психологи і психотерапевт. Фото: СТБ

«Рекомендую своїм гостям тільки те, що перевірила на собі»

- Наразі дуже часто шахраї прикриваються іменами зірок, рекламуючи свою продукцію. У вас було таке, щоб хтось рекламував послуги сумнівної якості від вашого імені?

- Так, на жаль, моє ім'я використовували для того, щоб, наприклад, рекламувати зелену каву як засіб схуднення. Я до цього не маю жодного відношення, були мої офіційні заяви. Але боротися з цим практично неможливо, шахраї у віртуальному світі вміють дуже добре маскуватися і стають в якомусь сенсі недосяжними для закону.

Тут вступає в силу вже особиста відповідальність кожної людини за свої дії, вміння розібратися в інформації, яку пропонують, і прийняти правильне рішення. Я у свою чергу, якщо зустрічаю таку шахрайську інформацію, обов'язково сповіщаю своїх підписників на своїх сторінках про те, що не маю до цього відношення. Сподіваюся, ніхто не постраждав від шахраїв через моє ім'я.

- Але зірки, наприклад, не проти реклами у соціальних мережах. І її стає дуже багато. Як ви обираєте, що рекламувати?

- Я розповідаю на своїх сторінках і рекомендую своїм гостям тільки те, що дійсно перевірила на собі, і розумію, що це може бути корисним, полегшить життя, посприяє тому, щоб, наприклад, поліпшити фізичну форму.

Як я вже говорила, бути корисною людям - це моє дуже сильне внутрішнє бажання, яке можна порівняти із місією. Раджуся зі своїми колегами по каналу СТБ, які розуміють, яким чином це може позначитися не тільки на моїх підписниках, але й на глядачах каналу. Це комплексний підхід. Сподіваюся, мої поради допомагають тим, хто за мною стежить.

- Тоді дайте свою пораду, як жити, щоб «все було добро»?

«Все буде добре», навіть якщо на своєму шляху нам з вами доведеться подолати деякі складнощіі і проблеми

- Живіть, довіряючи собі, ставлячись з повагою до себе і своїх близьких людей. Є проста формула прийняття рішень, яка складається з трьох пунктів.

Якщо я чогось хочу і чогось прагну, то, перш ніж почати свій шлях, мені варто зважити, наскільки це буде добре для мене, моїх близьких, рідних і друзів і наскільки буде добре всьому світові. Якщо ви відповідаєте «так» у всіх цих трьох пунктах, сміливо приймайте своє рішення.

«Все буде добре», навіть якщо на своєму шляху нам з вами доведеться подолати деякі складнощі та проблеми. Але цей шлях, навіть з помилками, і є щастя, коли ми отримуємо задоволення і відчуття повноти життя кожного дня. Я вам цього щиро бажаю! Ваша Надія.

Надії Матвєєвої - 52. За її словами, те, що відбувається зараз з нею в її віці, - це праця довжиною в життя. Фото: Інстаграм Матвєєвої

Надії Матвєєвої - 52. За її словами, те, що відбувається зараз з нею в її віці, - це праця довжиною в життя. Фото: Інстаграм Матвєєвої

 

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Nadezhda Matveeva (@nadezhda_matveeva_nadya)