Завантажити ще

Приз для вакцинованих - гра на виживання: отримай сертифікат і не зійди з розуму

Приз для вакцинованих - гра на виживання: отримай сертифікат і не зійди з розуму
Фото: Скріншот

Психотерапевти кажуть, що, лише долаючи труднощі, людина стає щасливою. Мовляв, якщо людині все дати готове, то вона перестане чогось прагнути і отримувати задоволення від життя. Якщо брати цей постулат за істину, то наші установи робили і продовжують робити все, щоб український громадянин не розслаблявся в дозвільній млості, а наполегливо ставав щасливіше і щасливіше, долаючи різноманітні перешкоди на шляху до отримання будь-якого папірця.

Останнім часом до цього додався ще й квест з отримання ковід-ваучера. Здавалося б, куди простіше: зробила щеплення - отримаєте довідку. Але, як виявилося, отримати довідку - це лотерея, в якій всі переможцями бути не можуть.

З першими труднощами я зіткнулася в спробі отримати паперовий міжнародний сертифікат. Система відчайдушно плювалася, пихкала і навідріз відмовлялася визнавати, що моє ім'я латиницею пишеться так, як в паспорті, а не так, як вона сама вважає за потрібне. І як ти бездушній машині доведеш, що з цією транслітерацією мене навіть в українських аеропортах не впізнають, не те, що в зарубіжних. Лише після пекельних і наполегливих спроб зламати уперту систему силами лікаря і медсестри потрібні букви вдалося поставити.

- Ах, ви так! - вирішила система. - Рано ви перемогу святкуєте!

У графі про вакцинацію «Дійсне до» - дату поставити рішуче було неможливо. Лікар з медсестрою чи не плакали, намагаючись мені пояснити, що тут вони нічого не можуть зробити. Що програмісти просто не передбачили, що потрібно буде заповнювати цю графу. Показували мені протоколи, в яких українським по білому було прописано, що вакцина діє протягом року. Біда в тому, що протоколи були у лікарів, а не в комп'ютері. Щоб я вже пішла і залишила їх у спокої, медпрацівники запропонували зайти через тиждень.

Через тиждень дата дії вакцини все ще не проставляється, а до захоплюючої пригоди під назвою «Отримай сертифікат» додалася ще одна перешкода. Тепер сам папірець розпечатували в одній поліклініці, а друк ставили в інший. До якої треба добиратися або годину пішки, або з двома пересадками в маршрутці. І чи буде на місці людина з печаткою - це ще невідомо. До слова, ця опція «люби і знай свій великий район» з літа в нашій поліклініці так і залишилася.

На щастя, в аеропорту на дату придатності вакцинації уваги не звернули. І випустили, і впустили назад. Але було прикро - у подруги, вакцинованої в іншому районі столиці, нехай і іншим препаратом, всі потрібні графи були акуратно заповнені тією самою системою, якак так мене незлюбила.

А потім почалася реклама «Дії». Міністерство цифрової інформації з кожної праски рекламувало, що ходити нікуди не треба, що натиснув кнопочку - і « Дія » автоматично сформує сертифікат у тебе в телефоні.

Через тиждень дата дії вакцини все ще не проставляється, а до захоплюючої пригоди під назвою« Отримай сертифікат »додалася ще одна перешкода.

Я так зраділа - зручно-то як! Рано. З моменту реклами запустився довгий процес налагодження. Я чесно чекала, поки оновлення отримають більш просунуті - власники айфонів. Нарешті, настала черга і тих, у кого андроїд. І якийсь час «Дія» відповідала «почекайте, скоро все буде».

Потім реклама припинилася і про те, що треба отримати сертифікат в додатку, я забула під вантажем інших турбот.

Але ні! Державі мало, щоб ти була вакцинована. Державі треба, щоб ти не розслаблялася. І пішли новини про те, що в столиці під час карантину практично в усі громадські місця будуть пускати виключно за сертифікатом. А ще незадовго до цього в Мінцифрі згадали, що паперова версія не підійде. Потрібен тільки електронний варіант.

І я судорожно почала намагатися генерувати сертифікат в «Дії». А про проблеми з ідентифікацією в цьому додатку не говорив тільки ледачий. Пізнавати з першого разу вона вас не буде. Не буде - і все. Після сотої спроби повернути голову вліво-вправо-вниз-вгору-вона пише, що впізнати вас не може.

Загалом, підбирати зачіску і освітлення для ідентифікації в «Дії» мені довелося довше і більше, ніж на професійних фотосесіях. Після другої сотні спроб «Дія» мене признала і у відповідь на запит сертифіката радісно повідомила:

«Ваших даних в системі не виявлено. Зверніться до сімейного лікаря »...

Дивно, але через день після залишеної на сайті МОЗ скарги мені передзвонила сімейний лікар

Чат-боту підтримки проблему пояснити виявилося неможливо. Він вважав, що знає, які я задам питання, і сам вже заздалегідь на них відповідав. Правда, через якийсь час після нецензурного слова здався і видав рішення - «Напишіть скаргу в МОЗ» і люб'язно запропонував посилання для скарг в Міністерстві охорони здоров'я.

Дивно, але через день після залишеної на сайті МОЗ скарги мені передзвонила сімейний лікар: у тебе, говорить, немає ІПН в декларації з сімейним лікарем. Треба прийти і дописати. Чому не можна продиктувати ІПН по телефону - я так і не змогла домогтися відповіді. Ні, тільки особисто і тільки з оригіналом!

А треба сказати, що записатися до мого сімейного лікаря можна лише за два тижні. Ні, раніше не можна. Ніколи. Нізащо. Але мені пощастило, на наступний день після дзвінка вона була черговою і до неї можна було потрапити в порядку живої черги. (Звичайно ж, на оригінал ІПН вона навіть не подивилася і записувала номер з моїх слів.)

А в процесі отримання сертифікату я, звичайно, розповідала про свою біду знайомим і у відповідь отримувала їх страшилки. Комусь лікар неправильно внесла в базу номер партії вакцини (виправляти довелося через особистих знайомих в «Дії» - інакше ніяк). Хтось міняв сімейного лікаря через переїзд, і тепер система не бачить ні першого, ні другого. У когось вже згенерований в «Дії» сертифікат... пропав. Довелося проходити весь квест спочатку. Ще «Дія» генерує сертифікат у вигляді пдф і його можна роздрукувати, але з мобільною версією це неможливо. І я ще мовчу про проблеми тих, у кого взагалі немає смартфона. Або про тих, кому діти смартфон подарували, показали, яку кнопочку натискати для дзвінків - а далі як? Не зрозуміло. І перемежовувалося це все коментарями щасливчиків, у яких все вийшло з першого разу.

Наслухавшись цих та інших жахів, я вже боялася починати все заново. На чергову спробу підштовхнула заява уряду, що в міжобласний транспорт будуть пускати лише за сертифікатом. І оскільки я ризикувала застрягти через це в іншому місті, то після чергових безплідних спроб впізнання «Дією» обидва сертифікати зазеленіли в моєму телефоні. Для більшого збереження зробила скріншоти і зберегла в надійному місці.

Висновок: долати перешкоди, звичайно, захоплююче. І, звичайно, з'являється в кінці подих щасливого полегшення. Але, якщо чесно, я б долала інші складності, які допомогли б мені реально розвиватися і отримувати нові знання і вміння, а не даремно витрачати нерви на те, що повинно працювати гладко, як і віщають регулярно в Мінцифрі.

PS Тільки я зібралася відправляти текст на сайт, як прийшло повідомлення від «Дії»: «COVID-19 сертифікати не зайдено». Правда, в розділі «Документи» додатка сертифікати ще є. Але чи надовго? Мінцифри, що ти робиш, припини!