Завантажити ще

Шольц попросив Китай вплинути на Путіна, щоб він припинив свою божевільну війну

Шольц попросив Китай вплинути на Путіна, щоб він припинив свою божевільну війну
Фото: twitter.com/Bundeskanzler

Канцлер Німеччини Олаф Шольц попросив лідера Китаю Сі Цзіньпіна вплинути на Росію, щоб Володимир Путін вивів свої війська з України й закінчив війну. Про це він заявив на своїй сторінці у соцмережі Х у вівторок, 16 квітня.

- Слово Китаю має вагу в Росії. Тому я попросив президента Сі вплинути на Росію, щоб Путін нарешті припинив свою божевільну кампанію, вивів свої війська й закінчив цю жахливу війну, - написав Шольц.

В іншому дописі канцлер Німеччини розповів, що вони домовилися інтенсивно координувати зусилля щодо сприяння проведенню мирної конференції високого рівня у Швейцарії.

Сі Цзіньпін підтримав проведення мирної конференції щодо України у Швейцарії, але за участі Росії, повідомив китайський державний телеканал CCTV. Також він закликав сторони “конфлікту” в Україні "охолодити ситуацію і не підливати масла у вогонь".

16 квітня - останній день триденного візиту Олафа Шольца до Китаю. Переговори з Сі Цзіньпіном пройшли у Пекіні. Це найдовша закордонна поїздка канцлера Шольца та перша його поїздка до Китаю з моменту ухвалення влітку 2023 року німецької стратегії щодо Китаю, яка визначає відносини між двома країнами як суперечливі. Напередодні візиту до Китаю Олаф Шольц завів акаунт у TikTok.

  • Перший саміт щодо миру в Україні на рівні лідерів держав пройде у Швейцарії без участі Росії 15-16 червня. Україна запросила президента Китаю Сі Цзіньпіна взяти участь у мирному саміті у Швейцарії.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступає проти передачі далекобійних крилатих ракет Taurus Україні, аби не стати "воюючою стороною – ні безпосередньо, ні опосередковано".