15 червня
Завантажити ще

Україна запросила Китай приєднатися до "мирного саміту" світових лідерів

Україна запросила Китай приєднатися до
Фото: REUTERS

Україна запросила президента Китаю Сі Цзіньпіна взяти участь у майбутньому "мирному саміті", який планується у Швейцарії і в якому мають брати участь світові лідери. Про це заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква сказав під час інтерв'ю Reuters.

- Участь Китаю буде для нас дуже важливою. Ми працюємо із китайською стороною. Ми залучаємо наших партнерів у світі, щоб вони донесли до китайської сторони, наскільки важливо брати участь у такому саміті, - сказав він.

Наразі Україна намагається організувати телефонну розмову між українським лідером Володимиром Зеленським та керівником Китаю Сі Цзіньпіном.

  • Зеленський висловив бажання особистої зустрічі з лідером Китаю, наголосивши на його здатності ухвалювати важливі рішення. Президент не зустрічався із Сі Цзіньпіном через його відсутність на заході в Давосі.
  • У 2023 році населення Китаю другий рік поспіль скорочувалося через низьку народжуваність та вплив коронавірусу. За даними Національного бюро статистики, загальна кількість жителів країни зменшилася на 2,08 мільйона людей, досягнувши позначки 1,409 мільярда.