Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Шольц знову виступив проти передачі далекобійних ракет Taurus Україні

Шольц знову виступив проти передачі далекобійних ракет Taurus Україні
Фото: twitter.com/Bundeskanzler

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти передачі крилатих ракет Taurus Україні, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на пресконференцію агентства dpa. Це сталося після того, як Бундестаг закликав уряд передати далекобійні системи Києву.

- Ми в жодному разі не повинні бути пов'язані з цілями, яких досягає ця система, - заявив Шольц.

Канцлер Німеччини додав, що здивований тим, що питання про Taurus ставлять знову і знову, і "деякі люди навіть не замислюються про те, чи може те, що ми робимо, в якомусь сенсі привести до участі у війні".

- Це далекобійна зброя. І те, що роблять британці та французи в плані контролю цілей та їхнього супроводу, не може бути зроблено в Німеччині. Будь-хто, хто мав справу з цією системою, знає це, - запевнив він.

Олаф Шольц також "дуже роздратований відсутністю балансу між тим, що дійсно потрібно зараз, та дискусією про Taurus".

- Чого не вистачає Україні, то це боєприпасів на всі можливі довжини та відстані, але не принципово з Німеччини, - заявив німецький лідер.

У своєму твіттері Шольц також написав, що "Німеччина є найбільшим військовим прихильником України в Європі. Але ясно одне: ми не станемо воюючою стороною – ні прямо, ні опосередковано".

  • 22 лютого Бундестаг ухвалив резолюцію із закликом для уряду Німеччини розпочати постачання далекобійних систем Україні. За даними народного депутата, заступника голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгора Чернєва, який був присутній на голосуванні, йдеться про Taurus, тому що інших систем дальньої дії, описаних у резолюції, Німеччина не має.
  • 25 лютого президент Володимир Зеленський на пресконференції у Києві наголосив на важливості ракет Taurus для України.