Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Музей Булгакова не згоден із висновком, що письменник був українофобом

Музей Булгакова не згоден із висновком, що письменник був українофобом
Фото: Вікіпедія

Київський музей Булгакова відреагував на висновок Інституту національної пам'яті, який визнав автора "Майстра та Маргарити" українофобом, а пам'ятник йому - символом російської пропаганди. У заяві музей не погоджується з висновками УІНП та називає їх оціночними та маніпулятивними. 

- Більшість найскладніших змістовних тверджень, які б мали бути підставою для висновків та рекомендацій такого роду документа, тут подані без аргументації, мають вигляд емоційно забарвлених, з розмитими інтерпретаціями, визначень. Приміром, фрази «затятий українофоб», «огидно-ніщивної», «відданості монархізму», «віддано служив» тощо є надміру категоричними судженнями, які в результаті скоріше образно нав’язують, ніж аргументовано обґрунтовують рекомендаційну частину документа... Разом з тим, присутні і оціночні судження які могли б бути висновками, але вони надлишкові та емоційні та передують аргументам, а не завершують їх, - заявили в музеї.

У заяві музею також сказано, що восьмеро з дев’яти підписантів висновку не мають фаху, релевантного темі дослідження, а отже і відповідної компетенції.

Музей також заявив про наявність фейків у висновку. Наприклад, у висновку УІНП сказано: "Письменник і його оточення засадничо не визнавали існування української мови". Музей це заперечує: "Це – фейк. В одному з листів до нареченої батько М. Булгакова пише українською: «Голубонько моя кохана!» Згідно з коментарями сестри письменника, Надії Земської, Булгакови добре знали розмовну українську мову".

  • 3 квітня УІНП опублікував висновок, у якому заявив, що пам'ятники письменнику Михайлу Булгакову є символікою російської імперської політики, а їхнє подальше перебування у публічному просторі є російською пропагандою. У висновку Булгакова назвали імперцем за світоглядом та затятим українофобом. 
  • 4 квітня голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що музей Булгакова може продовжити роботу, але з новою назвою.
  • У вересні 2022 року Національна спілка письменників України запропонувала закрити музей Булгакова і натомість відкрити музей композитора та фольклориста Олександра Кошиця, який жив у цій будівлі на Андріївському узвозі в Києві. Музей тоді оголосив, що оновить концепцію, але закривати музей чи змінювати його назву не планує.