Завантажити ще

Дробович заявив, що музей Булгакова може продовжити роботу, але з новою назвою

Дробович заявив, що музей Булгакова може продовжити роботу, але з новою назвою
Фото: wikipedia.org

Музей письменника Михайла Булгакова продовжуватиме існувати, проте назва буде змінена. Про це розповів у ефірі "Радіо Культура" голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.

- Вони за законом змушені будуть змінити назву, але ніхто не забороняє їм далі розповідати про творчість Булгакова. Але розповідати усю правду, бо музей має унікальну колекцію. І там дуже багато можна розповісти. Щоб усі ці делегації знали, що єдине місце, де розкажуть усю правду про Булгакова, це Київ. Приїжджайте, дивіться, – розповів він про долю музею.

Дробович нагадав, що Булгаков народився у Києві, прожив там, закінчив університет та працював лікарем. Однак він був прихильником російського імперського шовінізму. Булгаков був мобілізований до різних українських формацій, але залишив їх усі за винятком білогвардійських підрозділів, де він добровільно служив.

Глава Управління інформаційної поліції заявив, що хоча читати і досліджувати твори Булгакова можна, це не повинно включати поширення інформації про назви вулиць, пам'ятників або інших об'єктів, пов'язаних із ним.

  • Раніше журналісти Коротко про писали про те, що директор музею Булгакова закликала або перевіряти всіх письменників, або дати їм спокій.
  • 3 квітня Український інститут національної пам'яті визнав пам'ятники Михайлу Булгакову символікою російської імперської політики та вважає їхню присутність в українському публічному просторі російською пропагандою.
  • 27 травня на фасаді музею Михайла Булгакова в Києві встановили нову табличку, яка замінила старе визначення "російський радянський письменник" на "видатний киянин"
Новини по темі: Музей Булгакова Київ