24 травня
Завантажити ще

У Білому домі відреагували на заяву Макрона про відправку військ в Україну

У Білому домі відреагували на заяву Макрона про відправку військ в Україну

Президент Франції Еммануель Макрон має повне право говорити про можливість відправки військ НАТО до України. Так під час брифінгу заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Салліван наголосив, що Вашингтон не може говорити за Макрона, але французький лідер продовжує публічно висловлювати свою думку.

- Звісно, він має на це повне право. Ми чітко виклали нашу позицію: ми не маємо наміру висилати американські війська в Україну, - зазначив посадовець.

Він підкреслив, що президент США Джо Байден підтвердив це у своєму нещодавньому посланні у Конгресі і Штати не відхилилися від цієї позиції.

  • Макрон заявляв про можливе відправлення західних військ в Україну вже декілька разів. Першого разу він сказав про це 7 лютого,  наголосивши на відсутності консенсусу серед союзників і підкресливши, що це питання розглядалося як один із варіантів. 8 березня Макрон підтвердив готовність відправити війська в Україну, якщо буде прорив росіян до Києва чи Одеси. Свою заяву він повторив 15 березня, наголосивши, що не виключає такої можливості.  
  • 12 березня Володимир Зеленський заявив, що поки Україна стоїть, французька армія залишатиметься на території Франції.  Звертаючись до французьких медіа, український президент наголосив, що «ваші діти тут помирати не будуть».