Завантажити ще

Макрон знову заявив, що не виключає відправлення західних військ в Україну

Макрон знову заявив, що не виключає відправлення західних військ в Україну
Фото: EPA/UPG

Президент Франції Еммануель Макрон в черговий раз наголосив, що не виключає можливого введення військ в Україну. Проте французький лідер сказав в розмові з журналістом TF 1 Info, що «не впевнений» у тому, що це буде.

- Ми не впевнені, що це зробимо. Зараз ми не перебуваємо в такій ситуації, але ми не виключаємо цього варіанту на цей час…  Я припускаю обговорення цієї можливості.. Ми наклали занадто багато обмежень, якщо можна так сказати, на наш словниковий запас. Ми не в ескалації. Ми не в стані війни з Росією. Просто ми повинні бути чіткими, ми не повинні дозволити Росії перемогти, - зазначив Макрон.

За його словами, війна в Україні є "екзистенційною для нашої Європи і для Франції". Лідер французької держави наголосив, що його країна «не повинна бути слабкою» для того, щоб був мир в Україні.

-  Тому ми повинні свідомо дивитися на ситуацію, і ми повинні з рішучістю, волею, сміливістю сказати, що ми готові використовувати засоби для досягнення нашої мети, яка полягає в тому, щоб Росія не виграла, - сказав Макрон.

На його думку,  за останні місяці ситуація для України стала "набагато складнішою".

- Тому так, я вам кажу з великою відповідальністю: початок 2024 року повинен стати для нас стартом, - запевнив Макрон, додавши, що у разі перемоги РФ не буде довіри до Європи та не буде безпеки, адже  Путін «не дотримується своїх зобов’язань і не зупиниться на Україні».

 Щодо можливої нової "ескалації, яка втягне нас усіх у конфлікт" Макрон заявив, що «всіма силами сподівається, що це не так!».  Він також наголосив, що РФ «безумовно, сьогодні є ворогом».  

  • Макрон вже декілька разів заявляв про можливе відправлення західних військ в Україну. Перший раз він сказав про це 7 лютого,  наголосивши на відсутності консенсусу серед союзників і підкресливши, що це питання розглядалося як один із варіантів. 8 березня Макрон підтвердив готовність відправити війська в Україну, якщо буде прорив росіян до Києва чи Одеси. 
  • 12 березня Володимир Зеленський заявив, що поки Україна стоїть, французька армія залишатиметься на території Франції.  Звертаючись до французьких медіа, український президент наголосив, що «ваші діти тут помирати не будуть».