Завантажити ще

Володимир Зеленський прокоментував можливість введення західних військ в Україну

Володимир Зеленський  прокоментував можливість введення західних військ в Україну
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=cqVrH9UdQ1E

Поки Україна стоїть, французька армія залишатиметься на території Франції. Про це президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю французьким медіа, що транслювалось на телеканалі BFMTV

 - Але якщо Путін піде війною на ту чи іншу країну НАТО, це вже будуть країни НАТО вирішувати як і в якій кількості відправляти або не відправляти своїх воїнів, свої армії, цілі батальйони відправляти на війну… Ваші діти помирати в Україні не будуть. Якщо Росія вторгнеться в країни НАТО, то ваші діти можуть бути відправлені на одну із територій країн НАТО, і тоді це вже інше питання. І це буде рішення союзницьке в рамках НАТО, - зазначив Зеленський.

Він додав, що підтримує відправку в Україну іноземного технічного персоналу, кіберспеціалістів, інспекторів та інструкторів, зокрема щоб скоротити час навчання українських військових на різних видах зброї. Президент України пояснив, що технічний персонал зможе «ремонтувати техніку безпосередньо на території України, тоді як зараз певні види зброї потрібно треба відправляти за кордон для ремонту».

  • 27 лютого  президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає можливості відправлення західних військ в Україну. При цьому він наголосив на відсутності консенсусу серед союзників і підкреслив, що це питання розглядалося як один із варіантів, але не розкрив подальших планів Франції, відсилаючи до "стратегічної невизначеності".
  • 8 березня Макрон підтвердив готовність відправити війська в Україну, якщо буде прорив росіян до Києва чи Одеси.