Завантажити ще

Україна може зупинити Путіна, якщо США нададуть ту зброю, яка потрібна, - Байден

Україна може зупинити Путіна, якщо США нададуть ту зброю, яка потрібна, - Байден
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=HL6Gdr0NYKE

Якщо США нададуть необхідну зброю, то  Україна може зупинити російського диктатора Володимира Путіна. Про це під час виступу в Конгресі заявив президент США Джо Байден.

- З часів Лінкольна і громадянської війни не було таких ударів по демократії, як зараз. Путінська Росія вдерлася в Україну. Він (Путін. - Авт.) не зупиниться на Україні. Але Україна може зупинити Путіна. Україна може зупинити Путіна, якщо ми надамо їм зброю, таку, як треба, - зазначив Байден.

За його словами, наразі допомога Україні блокується тими, котрі хочуть відійти від світового лідерства. Згадав у своїй промові Байден і Трампа (не називаючи його імені) та його підтримку Путіна.

- Мій попередник, колишній президент, каже Путіну - роби все, що ти хочеш. Це сказав колишній президент. Він підтримав російського лідера. Це жахливо і неприйнятно… Зараз, як я вже говорив раніше, і я маю на увазі це в буквальному сенсі, історія спостерігає за нами. Історія спостерігає за Палатою представників, - наголосив Байден.

Він додав, що США «не може підставити» Україну, Європу та весь вільний світ під ризик.

- Я Путіну казав дуже прості речі - ми не відійдемо, ми не впадемо, - зазначив Байден. 

Він запевнив, що американських солдатів немає в Україні, і пообіцяв не допустити цього надалі

  • 13 лютого Сенат США проголосував за пакетний законопроєкт, до якого входять 60 мільярдів доларів на підтримку України. Він об’єднує в собі кошти на допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та на гуманітарну допомогу. Щоб документ набув чинності, його має схвалити Палата представників і підписати президент Джо Байден. 
  • В кінці лютого лідери Конгресу домовилися, для уникнення шатдауну,  про короткостроковий тимчасовий законопроєкт про витрати. В ній передбачається  продовження фінансування деяких урядових установ на тиждень - до 8 березня, а решти – ще на два тижні, до 22 березня. Про допомогу Україні не йшлося.