21 грудня
Завантажити ще

Сенат США підтримав законопроєкт, який включає $60 млрд допомоги Україні

Сенат США підтримав законопроєкт, який включає $60 млрд допомоги Україні
Фото: c-span.org/congress

Сенат США проголосував за пакетний законопроєкт, до якого входять 60 мільярдів доларів на підтримку України. Про це 13 лютого повідомила "Європейська правда".

За проєкт, що об’єднує в собі кошти на допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та на гуманітарну допомогу, проголосували 66 сенаторів при необхідних 60, проти – 27.

Законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 млрд доларів передбачає понад 60 млрд доларів допомоги Україні, 14 млрд – Ізраїлю, 9,15 млрд – на гуманітарні потреби Гази, Західного берега річки Йордан та України, а також 4,83 млрд доларів підтримки партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, і стримування агресії з боку Китаю. 

Тепер законопроєкт мають підтримати у Палаті представників. Обидві палати Конгресу повинні схвалити документ, перш ніж президент Джо Байден зможе його підписати. 

Реакція України

Президент України Володимир Зеленський у своєму акаунті в X подякував Чаку Шумеру, Мітчу Макконнеллу та всім сенаторам США, які підтримали продовження допомоги Україні.

- Нам в Україні подальша допомога США дає змогу рятувати людські життя від російського терору. Це означає, що життя в наших містах триватиме й переможе війну. Американська допомога наближає справедливий мир в Україні та відновлює глобальну стабільність, що сприятиме більшій безпеці та процвітанню для всіх американців і всього вільного світу, - написав він.

Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив у своєму телеграм-каналі, що мова йде про допомогу Україні на цей рік в розмірі понад 60 млрд доларів. Основна частина суми (50 млрд доларів) — це оборонна підтримка. 

- Буде ще більше зброї, техніки та боєприпасів для наших захисників. Інша частина допомоги буде спрямована на пряму бюджетну підтримку та інші програми, що допоможе Україні залишатися економічно стійкою. Дякуємо Сенату за це важливе рішення й розраховуємо на підтримку цієї допомоги в Палаті представників, - написав він.

  • Раніше республіканці кілька місяців не погоджували законопроєкт про міжнародну допомогу, в який також входило питання кордону США з Мексикою. Спікером Палати представників Конгресу є республіканець Майк Джонсон
  • Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск розкритикував американських сенаторів-республіканців через небажання голосувати за допомогу Україні, заявивши, що "Рональд Рейган перевертається в труні".