Завантажити ще

Конгрес США досягнув угоди, уникнувши шатдауну

Конгрес США досягнув угоди, уникнувши шатдауну
Фото: З відкритих джерел

Лідери Конгресу домовилися про короткостроковий тимчасовий законопроєкт про витрати. Це допоможе уникнути шатдауну, який декілька разів загрожував федеральному фінансуванню протягом останніх шести місяців, пише The New York Times.

Повідомляється, що угоду спочатку запропонував спікер Майк Джонсон. В ній передбачається  продовження фінансування деяких урядових установ на тиждень - до 8 березня, а решти – ще на два тижні - до 22 березня.

За даними лідерів Конгресу,  угода досягнута щодо шести з 12 щорічних законопроєктів про витрати, які "будуть проголосовані і прийняті до 8 березня". Вони запевняють, що тимчасовий захід дає розпорядникам бюджетних коштів "достатньо часу, щоб виконати цю угоду в принципі", і щоб законодавці могли переглянути її текст.

Тепер в четвер Палата представників проведе голосування, після чого Сенат, як очікується, послідує її прикладу до опівночі п'ятниці.  Але угода не припинить багатомісячні переговори щодо федеральних витрат, які тривають вже кілька місяців. В майбутньому законодавці все одно будуть змушені домовлятись щодо інших шести видаткових заходів, а потім вони спробують ухвалити їх окремо протягом наступних трьох тижнів. Інакше уряду США загрожує ще один потенційний шатдаун.

Білий дім вже заявив про свою підтримку угоди після її оголошення. За словами речниці президента Байдена Карін Жан-П'єр,  угода "допоможе запобігти непотрібному закриттю уряду, надаючи більше часу для роботи над двопартійними законопроєктами про асигнування, а Палаті представників – для якнайшвидшого ухвалення двопартійного додаткового закону про національну безпеку".

  • 17 листопада президент США Джо Байден вже підписував документ щодо двоетапного фінансування уряду, щоб уникнути зупинки його роботи (шатдауну). Документ не передбачав раптового скорочення видатків та не включав фінансування для України, Ізраїлю та південного кордону США. 
  • 28 лютого Європарламент схвалив надання Україні 50 мільярдів євро допомоги в рамках програми Ukraine Facility. 
Новини по темі: Новини США Білий Дім