Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Польща готова укласти двосторонню угоду про гарантії безпеки для України

Польща готова укласти двосторонню угоду про гарантії безпеки для України
Фото: president.gov.ua

Польща приєдналася до декларації G7 щодо безпекових гарантій для України, яка була сформована на саміті НАТО. Про це повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Києві.

- Польща намагатиметься допомогти в усіх аспектах процесу вступу до ЄС так, щоб повне членство України у Євросоюзі швидко стало фактом. Ми також співпрацюватимемо в усіх інших форматах, тому я повідомив панові президенту, що Польща приєдналася сьогодні до спільної декларації G7, яка була сформована на саміті НАТО у Вільнюсі, – процитував Туска Офіс президента України.

У твітері Канцелярії прем’єр-міністра Польщі йдеться про те, що Варшава приєдналася до декларації G7, яка “покликана мобілізувати демократичні країни на підтримку України”.

Володимир Зеленський подякував за готовність Польщі "розпочати роботу щодо двосторонньої угоди про безпекові гарантії", йдеться на сайті Офісу президента України.

- Впевнений, угода може бути дуже амбітною, саме такою, якої потребують наші народи. Окремо хочу подякувати й за спільну роботу з Польщею щодо Формули миру – Польща підтримує глобальні зусилля, бере участь у відповідних зустрічах. Це важливо, - сказав він.

Дональд Туск також повідомив, що Польща планує взяти участь у відбудові України й уряд призначить уповноваженого, який відповідатиме за це питання.

  • Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск прибув до України 22 січня. Це його перший закордонний робочий візит на посаді.
  • 12 січня під час візиту прем'єр-міністра Ріші Сунака до Києва Україна та Великобританія підписали договір з безпеки, який діятиме до вступу в НАТО.
  • У липні 2023 року на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили рамковий документ щодо гарантій безпеки для України. Ця заява не є кінцевим документом – потрібно підписання договорів із кожною з держав.