Завантажити ще

Зеленський: Україна готує двосторонні договори щодо гарантій безпеки з партнерами

Зеленський: Україна готує двосторонні договори щодо гарантій безпеки з партнерами
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент Володимир Зеленський провів нараду з Кабінетом міністрів та Офісом президента за підсумками саміту Північноатлантичного Альянсу у Вільнюсі. На ньому було обговорено подальші кроки для реалізації домовленостей, досягнутих з країнами-партнерами. Про це повідомив глава держави у своєму Телеграм-каналі.

- Кожну домовленість для України з партнерами у Вільнюсі тепер переводимо у наші конкретні кроки, щоб усі домовленості стали конкретними результатами. Хороший саміт має принести та добрі плоди, - зазначив Зеленський.

За його словами, українська сторона вже розпочала роботу над договорами, які будуть укладені з країнами-партнерами. Йдеться про гарантії безпеки для України.

- Готуємо зміст для роботи Ради Україна – НАТО. Готуємо укладання договорів із партнерами щодо гарантій безпеки для України на шляху до НАТО. Готуємо ґрунт для наступного саміту НАТО – у Вашингтоні. Вже не уявити НАТО без України, і постійно надаватимемо нашій співпраці сили - підкреслив президент.

Саміт НАТО проходив у литовському Вільнюсі 11 та 12 липня. У ньому взяв участь президент Володимир Зеленський, який у рамках заходу провів низку зустрічей зі світовими лідерами. Ключовою темою для обговорень стала підтримка України у війні із Росією. За підсумками саміту країни G7 погодили загальну декларацію, яка гарантує довгострокові зобов'язання з безпеки, не чекаючи на вступ України до НАТО.