Завантажити ще

Дональд Туск заявив, що планує обговорити в Києві "деякі конфлікти інтересів"

Дональд Туск заявив, що планує обговорити в Києві
Фото: twitter.com/PremierRP

Зранку у понеділок, 22 січня, в Україну приїхав прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.  Про це повідомила канцелярія прем’єра в соцмережі Х.

-  Для мене дуже важливо створити відчуття, що Польща є найнадійнішим, найстабільнішим союзником України в цьому смертельному зіткненні зі злом, - зазначив польський прем'єр під час візиту.  

Він додав, що немає нічого важливішого, ніж підтримка України в її військових зусиллях проти російської агресії. За його словами, "це абсолютно номер один".

- Нам належить обговорити багато двосторонніх питань, інтереси. Є деякі конфлікти інтересів, ми це добре знаємо і говоритимемо про це, не лише в дусі дружби, що очевидно, а з настроєм на якнайшвидше вирішення цих проблем, а не на продовження або збільшення їх, - наводить слова Туска його канцелярія.

Як повідомлялося, у понеділок уранці до Києва прибув прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, який проведе зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем. 

Візит Туска анонсувався.  Про це польський прем’єр розказав в інтерв'ю найбільшим польським телеканалам TVP, TVN та Polsat 12 січня. Туск наголосив, що і для нього, і для президента "ситуація в Україні та на фронті є питанням номер один для безпеки Польщі". Він наголоси, що також «є й інші питання, які потрібно вирішити».

  • 13 грудня Туск та його уряд урочисто склали присягу в Президентському палаці у Варшаві, визначаючи початок їхньої відповідальної роботи перед нацією. 
  • У ніч проти 14 грудня  Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову із новообраним прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Під час цього телефонного діалогу Зеленський  запросив Туска відвідати Україну та продовжити розвиток дружби і співпраці між двома країнами.