Завантажити ще

Країни G7 підписали декларацію про оборонні гарантії для України, поки вона не стала членом НАТО

Країни G7 підписали декларацію про оборонні гарантії для України, поки вона не стала членом НАТО
Фото: Getty Images

Країни G7 на саміті НАТО у Вільнюсі погодили спільну декларацію про підтримку України. Партнери зобов'язалися підтримувати Україну у війні з російською агресією та під час наступних збройних нападів з боку РФ, якщо такі будуть. Текст декларації опублікований на сайті Офісу президента.

Президент США Джо Байден на спільній пресконференції з лідерами "Великої сімки" заявив, що декларація гарантує довгострокові зобов’язання щодо безпеки, не чекаючи вступу України до НАТО. 

- Це розпочинає процес, за допомогою якого кожна з наших націй та будь-яка інша нація, яка бажає взяти участь, буде вести переговори про довгострокові двосторонні зобов’язання щодо безпеки з Україною та перед Україною. Ми допоможемо Україні побудувати потужну, боєздатну оборону на суші, у повітрі та на морі, – сказав Байден.

У тексті декларації йдеться, що країни-гаранти безпеки будуть окремо вести переговори з Україною з метою формалізації домовленостей.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Ключові моменти декларації:

  • "Ми підтверджуємо, що безпека України є невід'ємною частиною безпеки євроатлантичного регіону".
  • "Ми вважаємо незаконне і неспровоковане вторгнення Росії до України загрозою міжнародному миру і безпеці, грубим порушенням міжнародного права, в тому числі Статуту ООН, і несумісним з нашими безпековими інтересами. Ми будемо підтримувати Україну в її захисті від російської агресії стільки часу, скільки буде потрібно".
  • "У разі майбутнього збройного нападу з боку Росії ми маємо намір негайно провести консультації з Україною для визначення відповідних подальших кроків. Ми маємо намір, згідно з нашими відповідними правовими та конституційними вимогами, надати Україні швидку та сталу допомогу у сфері безпеки, сучасну військову техніку на суші, морі та в повітрі, а також економічну допомогу, накласти на Росію економічні та інші витрати, а також консультуватися з Україною щодо її потреб під час здійснення нею права на самооборону, закріпленого у статті 51 Статуту Організації Об'єднаних Націй". 
  • "На додаток до вищезазначених елементів ми залишаємося відданими підтримці України шляхом притягнення Росії до відповідальності. Це включає в себе роботу над тим, щоб ціна агресії для Росії продовжувала зростати, в тому числі через санкції та експортний контроль, а також підтримку зусиль, спрямованих на притягнення до відповідальності осіб, винних у воєнних злочинах та інших міжнародних злочинах, скоєних в Україні та проти неї, включно з нападами на критично важливу цивільну інфраструктуру".               Зі свого боку Україна зобов'язується:

a) Робити позитивний внесок у безпеку партнерів та посилювати заходи прозорості й підзвітності щодо партнерської допомоги.

b) Продовжувати реалізацію реформ правоохоронних органів, судової системи, боротьби з корупцією, корпоративного управління, економіки, сектору безпеки та державного управління, які підкреслюють її відданість демократії, верховенству права, повазі до прав людини та свободи ЗМІ, а також виводять її економіку на сталий шлях розвитку.

c) Просувати оборонні реформи і модернізацію, зокрема шляхом посилення демократичного цивільного контролю над збройними силами та підвищення ефективності й прозорості в оборонних установах і промисловості України.

"Ці зусилля будуть продовжуватися в той час, як Україна прямує шляхом до майбутнього членства у євроатлантичному співтоваристві".

Фото
Фото
12 Липня 202314:56