Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

ДБР займається нардепом Бортом, про тривалі "відрядження" якого повідомили ЗМІ

ДБР займається нардепом Бортом, про тривалі
Фото: comments.ua

Правоохоронні органи ще наприкінці жовтня відкрили досудове розслідування стосовно народного депутата Віталя Борта через його тривале перебування за кордоном. Про це 5 грудня повідомили Офіс Генпрокурора та ДБР наступного дня після виходу розслідування проєкту Радіо Свобода «Схеми».

- Генеральним прокурором 27 жовтня 2023 року внесено відомості до ЄРДР та розпочато досудове розслідування за фактом вчинення службового підроблення народним депутатом України IX скликання… Наразі у кримінальному провадженні тривають слідчі дії щодо встановлення фактів перебування народного депутата України за кордоном у різних країнах світу поза межами строку своїх відряджень, — повідомив Офіс Генпрокурора.

У ДБР підтвердили опубліковану журналістами інформацію про те, що народний депутат відповідно до розпоряджень голови Верховної Ради двічі їздив до Угорщини: з 12 по 14 квітня та з 3 по 5 липня 2023 року. Але вчасно не повертався до України і відвідував Туреччину, США, Австрію, Німеччину, Італію та Францію.

4 грудня «Схеми» повідомили, що Віталій Борт відряджався до Угорщини на шість днів, а пробув за кордоном два місяці. В Угорщині Борт зустрічався з депутатом парламенту (Національної асамблеї) Лорінцем Ночо, якому у 2021 році Державна міграційна служба заборонила в’їзд до України на три роки через політичну агітацію на Закарпатті під час місцевих виборів 2020 року.

Після 2014 року, за даними “Схем”, Борт декілька разів їздив в окупований Крим із території Росії, тобто поза українським законом. Журналісти також встановили, що у 2019 році матір нардепа отримала громадянство Росії, а його батько має номер платника податків РФ.

Віталій Борт — член депутатської групи "Платформа за життя та мир". Обраний до парламенту у 2019 році як 28-й номер у списку партії "ОПЗЖ", наразі забороненої в Україні. Борт - член комітету Верховної Ради з питань бюджету та член групи з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною.

1 грудня народного депутата Петра Порошенка не випустили за кордон, бо він планував зустрітися з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.