Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
13 квiтня
Завантажити ще

Сіярто підтвердив, що Порошенко планував зустрітися з Орбаном

Сіярто підтвердив, що Порошенко планував зустрітися з Орбаном
Фото: facebook.com/petroporoshenko

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто підтвердив, що експрезидент України Петро Порошенко планував зустрітися із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Про це він заявив, відповідаючи на запитання видання 444.hu.

Сіярто натякнув, що ініціатором зустрічі був Порошенко. Орбан же “із задоволенням” проводить переговори з будь-ким, зокрема з колишніми лідерами іноземних держав. Водночас глава МЗС Угорщини не став говорити про тему зустрічі, яка не відбулася, та закликав «не вдаватися у таку фантастику».

- Тому якщо експрезидент Порошенко розглядав можливість такої консультації, ми не хотіли цьому перешкоджати. Я ще раз скажу, що якщо є така ініціатива, пан президент зазвичай сприймає її позитивно, — цитує Сіярто Telex.hu.

На запитання журналіста, чому зірвалась зустріч, він відповів: «Про це запитайте в українців, і які внутрішні стосунки, і хто кому що дозволяє і як вони хочуть зводити рахунки. На щастя, це не наша справа».

1 грудня народного депутата Петра Порошенка не випустили за кордон. Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розповів, що це він скасував дозвіл голови парламенту Руслана Стефанчука, отримавши “лист для службового користування”. 3 грудня СБУ повідомила, що Порошенко планував зустрітися з Орбаном і Росія готувалася використати це на свою користь.

У партії “ЄС” Порошенка заявили, що в ті дати, на які у їхнього лідера був дозвіл, він планував відвідати Польщу та США. Водночас у партії зазначили необхідність розмовляти з усіма, від кого залежить вступ України до ЄС.