Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

У Росії суд визнав рух ЛГБТ екстремістським та заборонив його

У Росії суд визнав рух ЛГБТ екстремістським та заборонив його
Фото: pixabay.com

У Росії Верховний суд ухвалив рішення заборонити діяльність "Міжнародного громадського руху ЛГБТ" як екстремістської організації". Рішення набирає чинності одразу, повідомляють росЗМІ.

- Рішення було ухвалено у відповідь на позов Міністерства юстиції Росії, яке вимагало визнати ЛГБТ-рух екстремістським та заборонити його діяльність, - йдеться у повідомленні.

У позові не було конкретної інформації про те, що таке "рух ЛГБТ", хто ним керує та яка його структура.

Це рішення зумовлено ухваленням у Росії двох законів, спрямованих проти ЛГБТ-спільноти. Спочатку був ухвалений закон про "пропаганду ЛГБТ", що поширювався на дорослих, а потім була заборона на трансгендерний перехід та пов'язані з ним медичні процедури.

Після цього рішення ЛГБТ-рух у Росії визнано "екстремістським", що унеможливлює легальну діяльність організацій, які допомагають ЛГБТ-спільноті. Люди можуть бути позбавлені волі за участь у їхній діяльності, за вираження підтримки та публікацію символіки.

2 вересня у Харкові пройшов п'ятий марш під назвою "ХарківПрайд". Захід був організований у форматі арт-інтервенції та зібрав близько ста учасників.

Новини по темі: Заборона ЛГБТ