28501
0
15 квiтня
Завантажити ще

Українська ЛГБТ+ активістка Олена Шевченко стала "Жінкою року" за версією журналу TIME

Українська ЛГБТ+ активістка Олена Шевченко стала
Фото: instagram.com/olena.shevchenko_ua

Українська ЛГБТ+ активістка, засновниця "Маршу жінок" Олена Шевченко стала "Жінкою року" за версією американського журналу "TIME". Правозахисниця увійшла до числа 12 жінок, які удостоєні цієї нагороди. Про це повідомляється на офіційному сайті видання.

Олені 40 років. Вона одна з найвідоміших правозахисниць в Україні. У 2017 році заснувала київську некомерційну організацію "Інсайт" для підтримки жінок та ЛГБТКІ-спільноти. За останні 5 років Шевченко сім разів зазнавала нападів, а з початку повномасштабної війни займалася збором та доставкою гуманітарної допомоги з Польщі в Україну.

"Чому ви говорите тільки про жінок? Чому не про чоловіків? Чому не про всіх?" - Каже вона, перераховуючи аргументи, з якими їй регулярно доводиться стикатися. Реальність, за її словами, є такою, що ці групи соціальні групи особливо вразливі під час війни: представники ЛГБТКІ стикаються із жорсткою дискримінацією з боку співвітчизників-українців; більшість гуманітарної допомоги не враховує інвалідів; а "рівень сексуального насильства під час війни - ви не можете собі уявити" - йдеться у матеріалі.

Редакція "TIME" щорічно обирає 12 жінок з усього світу, які зробили значний внесок у боротьбу за права людини. Цього року до списку потрапили актриси Кейт Бланшет та Анжела Бассет, пакистанська правозахисниця та захисниця клімату Айїша Сіддіка, боксер Рамла Алі, інді-рок-музикант Фібі Бріджерс, Міністр з расової рівності в Бразилії Аніель Франко, мексиканська активістка Масіх Алінеджад, футболістка Меган Рапіно, гендиректор японської компанії Suntory Макіко Оно та американська письменниця Квінта Брансон.

У 2022 році президент України Володимир Зеленський і дух незламного українського народу були названі "Людиною року" за версією журналу "TIME".

Новини по темі: журнал активіст