Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

Львівський суд ухвалив історичне рішення для ЛГБТ-спільноти - оштрафував нападника на трансгендерну військову

Львівський суд ухвалив історичне рішення для ЛГБТ-спільноти - оштрафував нападника на трансгендерну військову

Суд Львова визнав винним у побитті трансгендерної військової Хелен 22-річного мешканця Рівного, його оштрафували на 17 тисяч гривень. Це максимальний розмір штрафу в рамках санкції статті 161 "Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності". Про це повідомила громадська організація Gender Stream.

- Попри всі обставини ми розглянули справу і домоглися справедливого вироку. З боку захисту обвинуваченого були спроби опору - справу хотіли перекваліфікувати на іншу статтю: "Нанесення легких тілесних ушкоджень". Ці спроби ми, звісно, ​​відкинули, адже за всіма ознаками йдеться саме про злочин на ґрунті ненависті, і обвинувачений це не заперечував, – розповіла адвокат Наталія Родіонова.

У Gender Stream вважають, що цей прецедент можна назвати історичним, оскільки в Україні рідко виносять вироки у злочинах на ґрунті гомо- та трансфобії. Рішення суду набуде чинності через 30 днів. У винного є можливість подати апеляцію. Якщо штраф не буде сплачений, суд має право переглянути покарання.

Хелен побили у центрі Львова 15 серпня, коли вона приїхала на похорон матері. Нападник словесно ображав військовослужбовицю, після чого завдав їй кілька ударів кулаками та ногою по обличчю.

1 червня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав, що Україна порушує права одностатевих пар.

Новини по темі: ЛГБТ