Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

У Харкові пройшов марш ЛГБТК-спільноти одночасно з мітингом їхніх противників

У Харкові пройшов марш ЛГБТК-спільноти одночасно з мітингом їхніх противників
Фото: facebook.com/kharkivprideukraine

У Харкові в суботу, 2 вересня, пройшов п’ятий марш ХарківПрайду, який тривав близько пів години та розтягнувся на відстань майже два кілометри. Його організували у форматі артінтервенції та залучили до дійства 100 людей. Водночас відбулась акція протесту від Правої Молоді, які були проти маршу у час війни, бо вважають, що зараз є актуальніші проблеми. Але сутичок не було, все відбулось мирно, йдеться на Facebook-сторінці організаторів.

Враховуючи усі безпекові ризики, пов’язані з повномасштабною війною, організаторки ХарківПрайду вирішили провести марш у креативному форматі, без створення масового скупчення людей. У центрі міста волонтерки розмістили 100 фігур людей, пофарбованих з одного боку у кольори прапору України, а з іншого – у кольори веселкового прапору, який є символом ЛГБТК+ спільноти. Після завершення маршу фігури залишилися у міському просторі.

- Ці «невидимі фігури», символізують ЛГБТК+ людей Харкова та усієї України, які живуть, кохають та продовжують робити кроки для нашої спільної Перемоги.
Такий формат виконує головну мету прайду – створює видимість ЛГБТК+ спільноти навіть тоді, коли вона не може вийти на вулиці свого міста та заявити про свої права, - йдеться у повідомленні організаторів.

В Україні питання прав ЛГБТК+ людей досі залишається актуальним. Особливо гострим це питання є в умовах повномасштабної війни, коли ЛГБТК+ військові, які мають партнерів, не можуть скористатися тими правами, які мають інші сім’ї.
Зокрема, це неможливість приймати рішення за партнера в критичних для життя й здоров’я ситуаціях, відвідувати у реанімації, виконувати «останню волю». Також це відсутність права на утримання і догляд для непрацездатного партнера, неможливість успадковувати майно за законом, неможливість отримання державної підтримки після загибелі партнера та неможливість знати, якщо партнер поранений, захоплений або мертвий – і це неповний список прав, які недоступні як ЛГБТК+ військовим, так і решті спільноти.

Харківське жіноче об’єднання Sphere, Women Association, яке вже п’ять років поспіль проводить ХарківПрайд, наголошує на необхідності шлюбної рівності для всіх людей. Так, у рамках прайду наприкінці серпня також відбувся перформанс, під час якого одружилася активістка організації Станіслава Петлиця та її партнерка – військова Аліна Шевченко.

У серпні ХарківПрайд спільно з фондом Волонтерська ініціювали збір коштів на потреби п’ятої слобожанської бригади Нацгвардії. Команда вже закупила та передала військовим обладнання для керування коптерами. Наразі продовжується збір для двох коптерів на потреби НГУ.

Водночас активісти "Правої Молоді" прийшли у метрополітен із плакатами, на яких написали: "Нашим бійцям потрібна підтримка на фронті, а не прайдів у тилу" та інші гасла на тему підтримки ЗСУ. Вони тримали ці плакати, вишикувавшись у ряд. Обійшлося без сутичок.

Фото
Фото
03 Вересня 202313:37
Новини по темі: Новини Харкова ЛГБТ